کاندوم ضد زیکا
توزیع کاندوم ضد زیکا برای ورزشکاران المپیک 2016 برزیل انجام شد. دلیل نگرانی مسئولین از خبری است که در رابطه با انتقال این ویروس از طریق تماس جنسی چندی پیش منتشر شد.

توزیع کاندوم ضد ویروس زیکا بین ورزشکاران

المپیک ریو 2016 با نگرانی از خطرات ابتلا به ویروس زیکا بسیاری از کشورها را مجبور به ارائه راههای مناسب برای پیشگیری از انتقال به ورزشکاران کرد .با نزدیک شدن به بازی های المپیک «ریودوژانیرو» صورت گرفت:یک کمپانی دارویی استرالیایی، کاندوم های جدیدی تولید کرده است که با مواد محافظ در برابر ویروس زیکا پوشیده شده اند و می تواند از انتقال جنسی این ویروس جلوگیری کند.
 چند ماه بیشتر تا آغاز مسابقات المپیک «ریودوژانیرو» باقی نمانده و با توجه به شیوع گسترده ویروس زیکا در آمریکای جنوبی و بویژه برزیل و ورود صدها هزار ورزشکار و تماشاچی به این کشور، همه نگران شیوع نگران کننده این ویروس در دنیا و بروز یک فاجعه هستند.

کاندوم ضد زیکا

ساخت و توزیع کاندوم ضد زیکا در المپیک ریو 2016

به گزارش رویترز،با توجه به این ویروس زیکا از پشه «آئدس» به انسان منتقل می شود، اما خبرهایی که مدتی پیش منتشر شد حاکی از آن بود که اولین مورد ابتلا به ویروس زیکا در آمریکا از طریق تماس جنسی بوده است.

محققان پس از بررسی ها دریافتند که ویروس زیکا تا مدت ها در مایعات جنسی مردان باقی می ماند و این خود می تواند یکی از راه های اصلی انتقال این ویروس باشد. از این رو، محققان کمپانی دارویی Starpharma استرالیا پس از مطالعات فراوان موفق به ساخت کاندومی شدند که دارای ویژگی ضد ویروس زیکاست. آنها این محصول جدید را برای گروه المپیک استرالیایی اعزامی به بازی های «ریودوژانیرو» 2016 تهیه کردند.

به گفته محققان این کمپانی، کاندوم های تولید شده با نوعی ژل محافظ موسوم به VivaGel آغشته شده است که عملکرد ضد ویروسی دارد و در محیط آزمایشگاهی در برابر ویروس زیکا و سایر ویروس ها قدرت محافظتی داشته است.

دست اندرکاران بهداشت و درمان استرالیا بر این باورند از آنجایی که انتقال ویروس زیکا از طریق جنسی حائز اهمیت است، تأیید این محصول محافظ می تواند نقش بسیار مؤثری از پیشگیری از شیوع این ویروس داشته باشد. به گفته کمیته المپیک استرالیا، کاندوم های Starpharma برای محافظت از ورزشکاران این کشور به دهکده المپیک فرستاده می شود که به طور رایگان حدود 350 هزار کاندوم مردانه و 100 هزار کاندوم زنانه بین ورزشکاران توزیع می شوند.

کمیته المپیک استرالیا اعلام کرده که پس از بازگشت ورزشکاران این کشور از بازی های المپیک، همه آنها باید آزمایش خون دهند تا در صورت مشاهده احتمالی ویروس، ازشیوع آن جلوگیری شود.

علت توزیع کاندوم در المپیک ریو 2016!

4.146
این مطلب مفید بود ؟388
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت آنلاین /ن
وبگردی