توقیف خودرو

توقیف خودروهایی با جریمه بیش از یک میلیون تومان

تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1399کد مطلب : 31632زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: رانندگانی که جرائم آن ها بیش از 10 میلون تومان است، نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

ایرنا: سرهنگ محمدحسن ابراهیم پور افزود:براساس تبصره ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی آن دسته از رانندگانی که مبلغ جرائم رانندگی آن ها بیش از 10 میلیون ریال باشد، مشمول توقیف فیزیکی و سیستمی می شوند. 

وی ادامه داد:برابر این قانون رده های عملیاتی درون و برون شهری پلیس راهور نیروی انتظامی به محض رویت چنین خودروهایی، موظف به توقیف وسیله نقلیه در استان های کشور هستند تا این جرائم پرداخت شود. 

ابراهیم پور اضافه کرد:رانندگان می توانند از طریق سامانه اینترنتی راهور 120 و سامانه پیامکی 1101202020 و همچنین مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 از میزان تخلفات خودروی خود مطلع شوند. 

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا همچنین گفت:رانندگان وسائط نقلیه ای که مرتکب تخلفات رانندگی حادثه ساز می شوند علاوه بر اعمال جریمه رانندگی نمره منفی اخذ می کنند و در سوابق گواهینامه رانندگی آنان در سامانه اجرائیات ثبت می شود. 

سرهنگ محمدحسن ابراهیم پور افزود:در صورت تکرار تخلفات یادشده و به حدنصاب رسیدن 30 نمره منفی در مرحله اول گواهینامه آنان به مدت سه ماه ضبط و از رانندگی محروم می شوند. 

وی خاطرنشان کرد:برابر تبصره 2 ماده هفت همین قانون در صورتیکه متخلف به مدت 6 ماه از زمان آخرین تخلف منجر به نمره منفی مرتکب هیچیک از تخلفات راهنمایی و رانندگی نشود همه نمرات منفی ناشی از تخلفات ارتکابی گذشته بدون اثر می شود و تخلفات بعدی وی به عنوان تخلف اول او محسوب می شود.

انتهای پیام/م

توقیف خودروهایی با جریمه بیش از یک میلیون تومان

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی