تولد عجیب دوقلوها
مادر جوان قزاقستانی طی اتفاقی نادر در سطح جهان به فاصله ی چند هفته دوبار زایمان کرد و صاحب 2 فرزند شد.

تولد معجزه آسای جنین های دوقلو با فاصله 11 هفته!

بصورت کاملا معمولی زمانیکه یک مادر دوقلوهایی را باردار باشد، بصورت همزمان آنها را به دنیا می آورد و برخلاف این موضوع که بر فرض مثال دوقلوها با فاصله چند روزهع یا چند هفته از هم متولد شوند را تاکنون چیزی ندیده ایم. اما یک مادر جوان 29 ساله اخیرا معجزه ای را ایجاد کرد که در آن توانست رکورد جالبی را ثبت کرده و پزشکان را شوکه کند.

مادر جوان 29 ساله ای به نام " لیلیا کونوالوآ " از قزاقستان، از قرار معلوم دوقلوهایی را که یکی از آنها پسر و دیگری دختر باردار بود. اما در طی اتفاقی که برای او رخ داد، در تاریخ 24 مه ماه دختر نارس خود را کمی زودتر به دنیا آورد و جنین پسرش متاسفانه به دنیا نیامد و این تا 9 اوت ماه جاری طول کشید.

با این وجود این خواهر و برادر دوقلو با فاصله 11 هفته ای از یکدیگر به دنیا آمدند که بی شک تمام پزشکان را متحیر کرد و پزشکان آنرا واقعا یک معجزه خواندند و چنین چیزی حتی غیر قابل تصور نیز می باشد. جالب است بدانید که این اتفاق تنها 1بار میان 50 میلیون تولد رخ می دهد که این نوع اتفاق برای اولین بار در قزاقستان رخ می دهد.

لیلیا در طی مصاحبه ای این گونه گفت :" پسرم هیچ عجله ای برای به دنیا آمدن نداشت!"

با این حال رحم دوقلوها از قرار معلوم از یکدیگر جدا بوده و به همین دلیل بعد از متولد شدن اولین جنین، آسیبی به جنین دیگر وارد نشده است و در تمام این مدت 11 هفته ای، مادر جوان در بیمارستان بستری بود.

تولد معجزه آسای جنین های دوقلو با فاصله 11 هفته!

3.843
این مطلب مفید بود ؟3310
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن
وبگردی