اکبر عبدی
امروز 4 شهریور همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

سالروز تولد چهره های ایرانی در 4 شهریور

امروز 4 شهریور همزمان با تولد و فوت برخی از چهره های مشهور کشورمان است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

اکبر عبدی

اکبر عبدی از پدری اردبیلی و مادری تهرانی در سال 1339 در محله نازی آباد تهران زاده شد و از سال 1358 با دریافت مدرک دیپلم با نمایش های آماتوری فعالیت هنری اش را آغاز کرد.

درگذشت چهره ها در 4 شهریور

اکبر عبدی بازیگر کشورمان متولد 4 شهریور است

او در سال 1362 به تلویزیون رفت و تاکنون به نقش آفرینی در موضوعات مختلفی می پردازد. عبدی را بیشتر به خاطر بازی های کمدی و طنز می شناسند. از بازی های به یادماندنی او می توان به فیلم های هنرپیشه (محسن مخملباف) و آدم برفی (داود میرباقری) اشاره کرد.

محمد کدخدایی

کدخدایی متولد 1338 در تهران و دارای مدرک لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تهران است. 

محمد کدخدایی

محمد کدخدایی بازیگر کشورمان متولد 4 شهریور است

شروع فعالیت وی در رادیو با نویسندگی و بازیگری نمایش های رادیویی از سال 1358، در تئاتر با بازیگری و کارگردانی نمایش «عذر موجه» در سال 1358، در تلویزیون با نویسندگی و بازیگری از سال 1361 و همچنین در سینما با فیلم «زرد قناری» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد در سال 1367 بوده است.

سهند جاهد

سهند جاهد زادهٔ 4 شهریور 1375 در شهر ری بازیگر سینما و تئاتر و همچنین کمک مجری برنامهٔ کودکان و نوجوانان است.

سهند جاهدی

سهند جاهدی بازیگر کشورمان متولد 4 شهریور است

از نقش های تلویزیونی قابل توجّه وی، می توان به نقش او در سریال تلویزیونی «مدرسهٔ ما»، که به کارگردانی «داریوش یاری» و همکاری پوران درخشنده ساخته شده است، اشاره کرد. اکنون نیز در سریال سرزمین کهن به کارگردانی کمال تبریزی و فیلم سینمایی رؤیای کاظم به کارگردانی علی شاه حاتمی مشغول به کار است.

مهدی اخوان ثالث

مهدی اخوان ثالث 10 اسفند 1307 مشهد - 4 شهریور 1369 تهران، شاعر پرآوازه و موسیقی پژوه ایرانی بود. نام و تخلص وی در اشعارش م. امید بود.

مهدی اخوان ثالث

مهدی اخوان ثالث شاعر کشورمان درگذشته 4 شهریور است

اشعار او زمینهٔ اجتماعی دارند و گاه حوادث زندگی مردم را به تصویر کشیده است؛ همچنین دارای لحن حماسی آمیخته با صلابت و سنگینی شعر خراسانی و نیز در بردارندهٔ ترکیبات نو و تازه است.

پروین خیربخش

پروین خیربخش با نام هنری فروزان زاده 4 شهریور 1316 – درگذشتهٔ 4 بهمن 1394 بازیگر مشهور سینمای ایران و دوبلور ایرانی بود.

فیلم دایره مینا (1357) به کارگردانی داریوش مهرجویی تنها فیلم فروزان در سینمای موسوم به موج نو است اما او در فیلم های کارگردانان صاحب نامی مانند علی حاتمی، فریدون گله، شاپور قریب نیز حضور داشت. فیلم های گنج قارون، دالاهو، گوهر شب چراغ، خاطرخواه، دشنه، باباشمل و هاشم خان از فیلم های مشهور و پرفروش او بودند.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 4 شهریور + عکس

3.513
این مطلب مفید بود ؟94
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / ک
وبگردی