تکلیف عید

تکلیف عید در نوروز 99 غیرقانونی شد

تاریخ انتشار : 29 بهمن 1398کد مطلب : 2745زمان مطالعه : 3 دقیقه
معاون آموزش ابتدایی به بیان توضیحاتی درباره مدارسی که تکالیف عید به دانش آموزان بدهند پرداخت.

تکلیف عید برای نوروز 99 ممنوع

میزان:رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد:در دیدار با دختر سردار سلیمانی دختر ایشان تاکید کردند که به کودکان بگویید که پدر من چقدر شجاع محکم، مقاوم و مهربان بود. 

وی در ادامه بیان کرد:رویکرد اصلی معاونت ابتدایی نگاه تخصصی به دوره ابتدایی بر اساس سه اصل است. اصل اول این است که دانش آموز صاحب کرامت است و اصل دوم این است که دانش آموز بزرگسال نیست و مورد سوم اینکه معلم نقش الگو دارد. 

حکیم زاده افزود:کودک بزرگسال نیست و باید متناسب با مراحل رشد و ویژگی های کودکان کار کنیم و امنیت روانی دانش آموز مورد توجه فرار بگیرد. 

وی گفت:آموزش از پرورش جدا نیست و مربی نقش الگویی دارد. مهمترین ابزار معلم خلق نیکو و محبت است که برگرفته از آیات قرآن است. 

حکیم زاده در ادامه گفت:بسته خشونت زدایی همه جانبه بر این اساس آماده شده است و با توجه به اینکه وزیر از هر معاونت یک بسته تحولی همه جانبه می خواهند حرکت از حافظه محوری و تربیت تک ساحتی به مهارت محوری و تربیت تمام ساحتی ارائه شود و یکی از اقدامات فراهم کردن محیط امن روانی عاطفی برای دانش آموزان است. در دفتر دبستان ارتقای کیفیت ارزشیابی تحصیلی و ارتقای صلاحیت حرفه ای و توسعه عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی را آغاز کردیم. در راستای انسداد مبادی بی سوادی در طی سال های گذشته تا 98 و 99 تعداد 213 هزار و 205 نفر کودک بازمانده از تحصیل داریم. 

وی گفت:تعداد راهبران آموزی ما به 2 هزار 807 نفر در سال تحصیلی رسیده و دستاورد خوب ما تصویب پست راهبران آموزشی بود و سهمیه بنزین را هم برای آن ها گرفتیم و دو روز پیش ابلاغ شد. 

حکیم زاده افزود:تکالیف مهارت محور در 400 هزار کلاس درس اجرایی می شود. 

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:بازی و یادگیری از نظر ما کار نمادین در جهت جلب توجه جامعه و والدین نسبت به اهمیت استفاده از بازی به عنوان یک روش مناسب برای توجه به بازی است، ولی معلمان باید در تمام کلاس ها با هر امکاناتی از بازی برای تربیت استفاده کنند. 

وی در ادامه گفت:در پیش دبستانی هدف گذاری برای اجرای سند تحول است. دوره پیش دبستانی در مناطق محروم و دوزبانه تعمیم 100 درصدی پیدا کند و ساماندهی استفاده از فرصت های فضا های آموزشی به مدارس بفرستیم. 

حکیم زاده افزود:در مناطق روستای به 56 درصد نرخ پوشش پیش دبستانی رسیدیم که در تاریخ آموزش و پرورش قابل توجه است. این اتفاق یکی از بهترین شاخص های عملکری درباره تحقق عدالت آموزشی است. 

معاون آموزش ابتدایی افزود:781 هزار اثر در طرح عید و داستان داشتیم. افزایش 30 درصدی مدارس شبانه روزی را از ابتدای دولت داشتیم. پوشش حداکثری دانش آموزان عشایری در تمام استان های کشور، بازگرداندن 18 هزار دانش آموز عشایری سیستان و بلوچستان زیر نظر آموزش و پرورش از دیگر اقدامات ما بود. 

وی در ادامه گفت:46 درصد از دانش آموزان عشایری به مدارس بازگشتند. 

حکیم زاده گفت:345 هزار 41 دانش آموز اتباع در دوره ابتدایی داریم که 11 درصد افزایش به نسبت سال قبل داریم. 

وی در ادامه بیان کرد:کلاس های دوره دبستان ما رشد 3 درصدی داشته اند و امسال 352 هزار 948 هزار کلاس داریم. معلمان دوره ابتدایی 239 هزار 705 معلم است که کاهش 3 درصدی داشتیم. کودکان بازمانده از تحصیل تعدادشان کاهش یافته و در سال تحصیلی 98، 99 توانستبم 36 هزار 448 کودک بازمانده را جذب کنیم و سال گذشته 34 هزار 45 دانش آموزش اتباع داشتیم که افزایش 1 درصدی را داشته ایم. تعداد کل نوآموزان کشور ما در سال 98، 99 حدود 1 میلیون 53 هزار و 31 نفر است و تعداد کلاس های پیش دبستانی هم 70 هزار و 964 نفر است. 

حکیم زاده در ادامه گفت:هزار و 305 مدرسه عشایری داریم که به فناوری های جدید مجهز هستند و همچنین قابل اجرا هستند.

وی در ادامه گفت:تعداد زیادی از دانش آموزان بازمانده از تحصیل از حاشیه شهر ها هستند. مهاجرت در کشور ما مشکلی است که با آن مواجه هستیم. 

وی تاکید کرد:امسال پیک نوروزی نداریم و اگر برنامه هایی تحت عنوان عیدانه به دانش تحمیل شود غیر قانونی است و با این مدارس برخورد می شود. 

حکیم زاده تاکید کرد:با برنامه HOME SCHOOL کاملا مخالفیم و به صلاح دانش آموزان نیست. چرا که یادگیری فقط حساب کردن و نوشتن نیست بلکه کودک باید مهارت های اجتماعی را فرا بگیرد.

انتهای پیام/م

تکلیف عید در نوروز 99 غیرقانونی شد

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب : سرویس مدارس
وبگردی