نمناک اخبارورزشی نحوه صعود تیم ملی ایران به مرحله بعد جام جهانی 2018 روسیه
تیم ملی ایران ، صعود ایران
با نتایجی که در روز دوم گروه B جام جهانی 2018 به دست آمد. تیم ملی ایران برای رسیدن به مرحله حذفی احتیاج به پیروزی در دیدار آخر برابر پرتغال دارد.
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1397

در چه صورت تیم ملی ایران به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه صعود می کند؟

از آن هنگام که قرعه کشی گروه بندی تیم های صعود کننده به جام جهانی 2018 انجام شد، نام گروه B، جایی که ایران در آن قرار دارد، گروه مرگ نام گرفت؛ دقیقا همان گروهی که مدعیان قهرمانی قرار گرفته اند و ستارگان فوتبال مقابل هم بازی می کنند.

با شکست تیم ملی ایران در مقابل اسپانیا شانس صعود از گروه B برای مردان کی روش کم شده است اما همچنان سرنوشت صعود در دست بازیکنان تیم ایران است.

با این نتیجه حالا اسپانیا و پرتغال هر دو با 4 امتیاز و تفاضل گل مثبت 1 در کنار یکدیگر در صدر جدول قرار می گیرند و ایران با 3 امتیاز در رده سوم گروه قرار گرفته است.

اکنون هرچند کار برای صعود ایران سخت شد، اما همچنان سرنوشت صعود دست ملی پوشان ایران است.

صعود ایران

صعود تیم ملی ایران به مرحله بعدی جام جهانی

صعود  تیم ملی ایران در دو صورت امکان پذیذ است 

پیروزی برابر پرتغال

اگر ایران در مقابل پرتغال با هر نتیجه ای پیروز شود، به مرحله بعد صعود خواهد کرد. از آن طرف نتیجه ای که اسپانیا مقابل مراکش می گیرد تعیین کننده سرگروه خواهد بود. اگر ایران بتواند پرتغال را شکست دهد، با 6 امتیاز به عنوان تیم اول یا دوم به مرحله بعد راه خواهد یافت.

بازی ایران اسپانیا

شرایط صعود تیم ملی ایران به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه

تساوی با پرتغال

ایران حتی این شانس را هم دارد که با تساوی مقابل پرتغال به مرحله بعد راه یابد. اما برای این کار اما و اگرهای زیادی لازم است. ایران اگر با پرتغال مساوی کند، از آن طرف اسپانیا باید با حداقل اختلاف دو گل مقابل مراکش بازنده باشد تا ملی پوشان ایران، بتوانند با تفاضل گل -1 در مقابل تفاضل گل -2 اسپانیا به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2018 روسیه صعود کنند.

بازی ایران پرتغال

چگونگی مجوز حضورتیم ملی ایران در جمع 16 تیم برتر دنیا

چگونگی راهیابی تیم ملی ایران به مرحله بعد جام جهانی

برگرفته از یورونیوز / نود / ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف