تیم ملی ایران

تیم ملی ایران پرطرفدارترین تیم فوتبال آسیا 2018

تاریخ انتشار : 29 فروردین 1396کد مطلب : 47862زمان مطالعه : 2 دقیقه
طبق گزارشی از رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه تیم ملی فوتبال ایران پرهوادارترین تیم آسیا است.

تیم ملی ایران رکورددار آسیا

بر اساس آخرین آمار از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا پرطرفدارترین تیم های فوتبال آسیا معرفی شدند که در ادامه جزییات بیشتری در این باره می خوانید.مرحله نهایی انتخابی رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه تا هفته هفتم در منطقه آسیا برگزار شده و 12 تیم حاضر در رقابت ها شانس های خود را برای گرفتن بلیت روسیه در دو گروه جست و جو می کنند.

بر همین اساس هفته های ششم و هفتم این رقابت ها در عید نوروز امسال پیگیری شد و تیم های ایران و ژاپن تا پایان هفته هفتم در صدر گروه های خود قرار گرفتند تا این دو کشور بخت اول صعود به جام جهانی 2018 به شمار بروند. هرچند که در گروه دوم ژاپن و عربستان هم امتیاز هستند تا به این ترتیب شانس سعودی ها نیز برای صعود کم نباشد.

در این بین و طبق گزارش دیدارهای برگزار شده در این رقابت ها دیدار تیم ملی فوتبال ایران و چین در ورزشگاه آزادی با تعداد حضور 78115 نفر به عنوان پرهوادارترین دیدار این رقابت ها تا پایان هفته هفتم معرفی شده است. هرچند که تعداد حضور هواداران در این دیدار نورورزی خیلی بیشتر از رقم اعلام شده بود.

تیم ملی ایران

تا پیش از این این رکورد باز هم در اختیار تیم ملی ایران بود و دیدار تیم های ایران و قطر 78000 نفر را به آزادی کشانده بود.

سومین دیدار پرتماشاگر نیز باز هم متعلق به شاگردان کی روش است و دیدار ایران و کره جنوبی در شب عاشورای حسینی با 75800 نفر سومین دیدار از این لحاظ محسوب می شود.

همچنین بعد از دیدارهای ایران، دو دیدار برگزار شده در عربستان رکورددار است. دیدار عربستان و عراق و دیدار عربستان و امارات به ترتیب 60153 و 60102 را به ورزشگاه کشاند تا این دو دیدار بعد از دیدارهای برگزار شده در ایران، پرتماشاگرترین دیدارها باشد.

تیم ملی ایران

**یک رکورد دیگر برای تیم ملی

از لحاظ میانگین تعداد تماشاگر نیز باز هم ایران رکورددار است. تیم ملی ایران در 3 دیدار برگزار شده در ورزشگاه آزادی میانگین 77305 تماشاگر را به ورزشگاه کشاند تا شاگردان کی روش از لحاظ میانگین تماشاگر نیز رکورددار آسیا در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه باشند.

از لحاظ میانگین تماشاگر همچنین تیم ملی ژاپن با میانگین 58521 نفر از 4 میزبانی در رده دوم آسیا قرار دارد و عربستان نیز با میانگین 53213 نفر برای 4 میزبانی در رده سوم آسیا قرار دارد.

تیم ملی ایران

**دیداری با 350 تماشاگر!

نکته جالب اینکه دیدار تیم های سوریه و ازبکستان که به میزبانی مالزی برگزار شد فقط 30 نفر را به ورزشگاه کشاند تا این دیدار کم تماشاگرترین دیدار این رقابت ها باشد.

همچنین دیدارهای برگزار شده عراق در کشورمان مقابل تیم های تایلند و استرالیا به ترتیب با 2255 نفر و 3270 نفر از این لحاظ در رده های دوم و سوم هستند.

از لحاظ میانگین نیز تیم های سوریه و عراق کم تماشاگرترین تیم های قاره کهن محسوب می شوند. جالب اینکه هر دو کشور در کشور ثالث از حریفانشان میزبانی می کنند.

تیم ملی ایران پرطرفدارترین تیم فوتبال آسیا 2018

511
این مطلب مفید بود ؟110
برگرفته از خبرگزاری فارس - / ل
برچسب : فوتبال آسیا
وبگردی