فوتبال

سقوط تیم ملی فوتبال ایران در رنکینگ آسیا

تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395کد مطلب : 44570زمان مطالعه : 2 دقیقه
در تازه ترین رده بندی فوتبال آسیا تیم ملی فوتبال ایران با 4 رده سقوط مواجه شد.

تیم ملی فوتبال ایران در رده بندی آسیا

آخرین رنکینگ فنی فوتبال آسیا از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شد که طی آن فوتبال کشورمان از رده 4 آسیا به رده هشتم سقوط کرده است.

در این رنکینگ که مجموع عملکرد کشورها در رده باشگاهی (4 سال اخیر) و ملی محاسبه می شود، فوتبال ایران در رده ملی هر 10 امتیاز کامل را کسب کرده و از این لحاظ تیم اول آسیا محسوب می شود اما عملکرد ضعیف باشگاه های ایرانی طی 4 سال اخیر باعث شده است تا فوتبال ایران در آخرین رنکینگ AFC تا 4 رده سقوط کند.

گفتنی است عملکرد باشگاه های ایرانی در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا بسیار اهمیت دارد و در صورتی که طبق روال سالهای اخیر روند ضعیف نمایندگان باشگاهی ایران در فصل 2017 لیگ قهرمانان آسیا نیز همچنان ادامه داشته باشد و فوتبال ایران با سقوط دوباره در رنکینگ مواجه شود، از تعداد سهمیه های کشورمان این بار کاسته خواهد شد. هرچند که در صورت باقی ماندن در رده هشتم نیز 2 سهمیه مستقیم و 2 سهمیه پلی آف (از دور اول این مرحله) نصیب باشگاه های ایرانی خواهد شد.

در این رده بندی امتیاز ایران از 78 به 59 کاهش پیدا کرده و جالب این که امارات با 96 امتیاز به جای کره جنوبی صدر جدول را از آن خود خواهد کرد.

البته پیش از این عملکرد ملی 30 درصد و باشگاهی 70 درصد در این رنکینگ تاثیرگذار بود که از سال 2017 و محاسبه 10 درصد برای بخش ملی و 90 درصد برای بخش باشگاهی موجب شده که فوتبال ایران با وجود کسب امتیاز کامل ملی با این سقوط آزاد در رنکینگ AFC مواجه شود.

گفتنی است صدرنشینی ایران در رنکینگ فیفا در 4 سال اخیر موجب شده تا در این بخش امتیاز کامل به فوتبال ایران تعلق بگیرد.

سقوط تیم ملی فوتبال ایران در رنکینگ آسیا

2.58
این مطلب مفید بود ؟44
برگرفته از فارس -/م
وبگردی