تغییرات شرکت

دلایل ثبت تغییرات شرکت چیست ؟

کد مطلب : 72366زمان مطالعه : 2 دقیقه
کلیه امور ثبت تغییرات شرکت اعم از نام شرکت، تغییر موضوع فعالیت، تغییر آدرس، افزایش یا کاهش سرمایه و … در تهران و ایران توسط ثبت فردا به صورت تخصصی و ویژه انجام می شود.

دلایل ثبت تغییرات شرکت چیست ؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید شرکتی ثبت کنید باید به تمام مشکلات ثبت شرکت توجه داشته باشید چون ممکن است بعدا شرکت نیاز به تغییرات داشته باشد از همین روی برای شروع کسب و کار و فعالیت های تجاری و غیر تجاری نیاز به ثبت شرکت است. در ایران 7 نوع شرکت موجود است که می توان در اداره ثبت شرکت ها آن ها را ثبت کرد.

در بین این شرکت ها، ثبت شرکت سهامی خاص ، سهامی عام ، مسئولیت محدود و تضامنی بیشترین میزان ثبت را دارند .

شرکتی که ثبت می کنیم ممکن است در آینده نیاز به تغییراتی داشته باشد؛ برای همین ثبت تغییرات شرکت در دراز مدت برای اکثر کسب و کارها لازم است. این تغییرات شامل مواردی همچون:تغییر نام شرکت ،تغییر نوع شرکت ، تغییر آدرس شرکت ، افزایش یا کاهش سهام ، تغییر اعضای هیئت مدیره ،انحلال شرکت و ... می شود .

برای اینکه تغییرات شرکت مطابق با قوانین ثبت شرکت ها مورد قبول باشد و در آینده برای افراد حقیقی و حقوقی مشکلی پیش نیاید؛ نیاز است که تغییرات شرکت را به تصویب مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده برسانیم .

 

یکی از مهم ترین مراحل ثبت تغییرات، ثبت صورت جلسه ی تغییرات تصویب شده ی شرکت به شمار می رود و برای قانونی شدن ثبت تغییرات شرکت باید آن را در اداره ثبت شرکت ها ثبت و در روزنامه رسمی آگهی کنیم .

برای تغییر نوع شرکت باید چه کار کنیم ؟

برای تغییر نوع شرکت ، با توجه به قوانین جدید صرفا سه نوع شرکت بیشتر قابل تغییر به یکدیگر نیستند.

انحلال شرکت چیست ؟

انحلال شرکت به این معنی است که همه ی فعالیت های شرکت متوقف می شود و شرکت کاملا دست از کار می کشد . وقتی شرکت منحل می شود یک نفر نماینده باید بدهی ها و مطالبات شرکت را تسویه کند و انحلال شرکت را به ثبت برساند به این فرد مدیر تسویه میگویند.

 

دلایل ثبت تغییرات شرکت چیست ؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
برچسب : رپورتاژ
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی