جام جهانی 2018 روسیه

نخستین بازی نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه

تاریخ انتشار : 19 تیر 1397کد مطلب : 69773زمان مطالعه : 5 دقیقه
اولین دیدار نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه امروز سه شنبه ساعت 22:30 با دیدار تیم های ملی فرانسه و بلژیک برگزار می شود.

برنامه و ساعت دیدار های مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه

به دنبال گذشت 60 بازی از رقابت های جام جهانی 2018 روسیه در نهایت چهار تیم اروپایی فرانسه ، بلژیک ، انگلیس و کرواسی اجازه حضور در مرحله نیمه پایانی مسابقات را کسب کردند تا امشب تیم های ملی فوتبال فرانسه و بلژیک، اولین بازی این مرحله را برگزار کنند.

بسیاری از کارشناسان، بلژیک را برترین و باکیفیت ترین تیم جام جهانی می دانند و این تیم برای خلق بزرگ ترین شگفتی مسابقات تنها باید در 2 بازی دیگر لذت پیروزی را بچشد تا نامش را به 8 کشوری که این جام طلایی را کسب کرده اند، اضافه کند.

جام جهانی 2018 روسیه

 اولین دیدار نیمه نهایی جام جهانی 2018 روسیه

شیاطین سرخ اروپا پس از صدرنشینی در گروه G. و کسب عنوان بهترین تیم مرحله گروهی در مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی هم ژاپن و برزیل را از سد راه برداشتند و برای حضور در فینال جام، فرانسه ای را پیش رو دارند که با صدرنشینی گروه C. در مراحل حذفی، آرژانتین و اروگوئه، 2 غول قاره آمریکای جنوبی را شکست داد و اکنون دنبال تجربه کردن سومین حضورش در بزرگ ترین آوردگاه جهان فوتبال است.

روبرتو مارتینز برای صعود به فینال جام جهانی امید زیادی به درخشش مثلث خط هافبک خود یعنی ادن هازارد، کوین ده بروین، اکسل ویتسلدر کنار قدرت تمام کنندگی روملو لوکاکو دارد، اما به هر حال بلژیکی ها خوب می دانند فرانسه هم از آغاز جام روندی صعودی پیش گرفته است و دیدیه دشان با بهره گیری از توانایی های بی نظیر آنتوآن گریزمان، کیلیان امباپه، پل پوگبا، انگولو کانته و اولیویه ژیرو روز به روز نمایش باکیفیت تری در جام جهانی ارائه می دهد.

جام جهانی 2018 روسیه

برنامه مرحله نیمه نهایی 

بلژیک تاکنون به فینال جام جهانی نرسیده است و اکنون با استفاده از نسلی طلایی خود را بیش از هر زمان دیگری به این امر نزدیک تر می بیند، اما فرانسه هم به راحتی فرصت حضور در بزرگ ترین رقابت جهان ورزش را پس از 12 سال خانگی اش از دست نمی دهد.

توماس مونیر، دفاع راست بلژیک در این بازی مصدوم است، اما از اردوی خروس ها خبر می رسد احتمال دارد بنیامین مندی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه ران نتواند تیمش را در مرحله نیمه نهایی همراهی کند.

آمار بازی های بلژیک و فرانسه

این هفتاد و چهارمین تقابل بلژیک و فرانسه در طول تاریخ است. 30 پیروزی برای بلژیک، 24 برد برای فرانسه و 19 مساوی حاصل 73 بازی قبلی است.

از سال 1986 که 2 تیم در بازی رده بندی جام جهانی به مصاف هم رفتند تاکنون هیچ بازی رسمی ای بین فرانسه و بلژیک برگزار نشده است و تمام بازی ها جنبه دوستانه داشته است. البته در کنار آن دیدار که با برتری 4 بر 2 فرانسه به اتمام رسید، دیگر بازی 2 تیم در جام جهانی که سال 1938 برگزار شد هم با برتری سه بر یک خروس ها همراه بود.

جام جهانی 2018

ساعت بازی فرانسه و بلژیک 

آخرین بازی آن ها 7 ژوئن 2015 با نتیجه 4 بر 3 به سود بلژیک پایان یافت.

بلژیک تنها یک بار در سال 1986 موفق به حضور در مرحله نیمه نهایی جام جهانی شده است.

فرانسه هم به دنبال ناکامی از صعود به فینال در سال های 1958، 1982 و 1986 در 2 دوره اخیری که به نیمه نهایی صعود کرده یعنی سال های 1998 و 2006 فینالیست شده است.

شیاطین سرخ از 24 بازی اخیر خود در تمام مسابقات 19 پیروزی و 5 تساوی کسب کرده اند.

بلژیک با به ثمر رساندن 14 گل از ابتدای جام جهانی 2018 به مرحله نیمه نهایی راه یافته است و از این لحاظ پس از برزیل جام جهانی 2002 قرار می گیرد که با 15 گل به نیمه نهایی رسید.

به جز گل به خودی فرناندینیو در دیدار با برزیل، 13 گل بعدی بلژیک از سوی 9 بازیکن یعنی دریس مرتنز، عدنان یانوزای، روملو لوکاکو،ناصر چادلی، مروان فلاینی، ادن هازارد، کوین ده بروین، میچی باتشوایی و یان ورتونگن به ثمر رسیده است.

جام جهانی 2018 روسیه

ساعت و برنامه بازی فرانسه و بلژیک 

در طول تاریخ جام جهانی تنها ایتالیا در سال 2006 و فرانسه در سال 1982 بیش از بلژیک یعنی 10 بازیکن را به عنوان گلزن معرفی کرده اند.

آنتوآن گریزمان در چهار بازی اخیر خود در مراحل حذفی جام جهانی و یورو هفت گل به ثمر رسانده است.

روملو لوکاکو در 13 بازی اخیر ملی اش روی 20 گل تاثیر مستقیم داشته است. او ضمن 17 بار گلزنی 3 پاس گل هم ارسال کرده است.

کیلیان امباپه پس از پله برزیلی که در جام جهانی 1958 با 17 سال، 6 بار گلزنی کرد دومین بازیکن زیر 20 سال تاریخ است که در این رقابت ها سه بار موفق به گلزنی می شود.

ادن هازارد هم در 14 بازی اخیر بلژیک روی 14 گل تاثیرگذار بوده است. 8 گل و 6 پاس گل آمار کاپیتان تیم نلی بلژیک در این بازی ها است.

ترکیب احتمالی فرانسه:

  • هوگو لوریس، ساموئل اومتیتی، رافائل واران، بنیامین پاوارد، لوکاس هرناندز، بلیز متوئیدی، انگولو کانته، پل پوگبا، آنتوآن گریزمان، کیلیان امباپه و اولیویه ژیرو

ترکیب احتمالی بلژیک:

  • تیبو کورتوآ، یان فرتونگن، وینسنت کمپانی، توبی آلدروایرلد، توماس فرمائلن، اکسل ویتسل، کوین ده بروین، ادن هازارد، ناصر چادلی، مروان فلینی، روملو لوکاکو

جام جهانی 2018 روسیبه

اولین دیدار نیمه نهایی جام جهانی 2018

این بازی از ساعت 22:30 دقیقه امشب با قضاوت آندرس کونها اروگوئه ای در ورزشگاه کرستوفسکی سن پترزبورگ برگزار می شود. نیکولاس تاران و مائوریسیو اسپینوزا نیز کمک داوران دیدار بلژیک و فرانسه هستند. سزار آرتورو راموس مکزیکی هم داور چهارم است.
در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی جام جهانی روسیه تیم های ملی فوتبال کرواسی و انگلیس چهارشنبه از ساعت 22:30 به مصاف هم می روند.

قضاوت فغانی در رده بندی یا فینال جام جهانی؟

علیرضا فغانی که به همراه رضا سخندان و محمد منصوری تیم داوری ایران در جام جهانی روسیه هستند، در دو بازی دور گروهی این رقابت ها بین تیم های آلمان- مکزیک و برزیل- صربستان و همچنین دیدار حساس مرحله یک هشتم نهایی بین فرانسه- آرژانتین قضاوت کردند.

اما در هیچ یک از چهار مسابقه مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی تیم داوری ایران قضاوتی نداشتند و تنها علیرضا فغانی به عنوان داور چهارم در بازی تیم های اروگوئه- فرانسه حضور پیدا کرد و سخندان هم کمک داور ذخیره بود.

جام جهانی 2018 روسیه

قضاوت داوران فینال جام جهانی

با اعلام فیفا آندرس کونها از اروگوئه، داور وسط بازی تیم های فرانسه و بلژیک که از ساعت 22:30 امشب در استادیوم سن پترزبورگ برگزار می شود، خواهد بود و نیکولاس تاران و مائوریسیو اسپینوسا، او را همراهی می کنند؛ ضمن اینکه سزار راموس از مکزیک داور چهارم این دیدار است و ماروین تورنترا کمک داور ذخیره خواهد بود.

با توجه به عدم حضور فغانی و کمک های او در بازی های مرحله یک چهارم و دیدار فرانسه و بلژیک، این احتمال می رفت که شاید آنها در بازی چهارشنبه شب کرواسی و انگلیس که از ساعت 22:30 در استادیوم لوژنیکی برگزار می شود، داوری کنند که طبق تصمیم فیفا این اتفاق رخ نخواهد داد.

فیفا اعلام کرد که جونیت چاکر، داور ترکیه ای بازی تیم های کرواسی و انگلیس را قضاوت می کند و باهاتین دوران و طارق اونگون، دو هموطن او کمک داوران این دیدار از مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018 هستند.

90 دقیقه تا معرفی اولین فینالیست جام جهانی 2018 روسیه

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / ورزش سه / ر
وبگردی