جداسازی دوقلوها

مشکل جداسازی دوقلوهای از صورت بهم چسبیده + تصاویر

تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396کد مطلب : 56388زمان مطالعه : 2 دقیقه
جداسازی دوقلوهای 10 ساله فیلیپینی که به شکلی دردناک از صورت و پیشانی به هم متصل هستند برای پزشکان و جراحان دنیا تبدیل به چالش شده است.

چالش جداسازی دوقلوهای از صورت به هم چسبیده برای پزشکان جهان

وضعیت خاص و حساس دو دختر دوقلوی فیلیپینی عمل جداسازی ان ها را برای پزشکان تبدیل به چالش کرده است ، چالشی که تا به امروز هیچ کس در آن موفق نشده است.
Family are desperate for conjoined twins attached at the FOREHEAD to be separated despite the risk of them dying in the operation
جداسازی دوقلوها

چالش جراحی جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده برای پزشکان جهان 

جراحی خطرناک جداسازی دوقلوهای از صورت به هم چسبیده

2 دختر دوقلوی هم سان فیلیپینی به نام جوی و جویس مگسینو (Joy and Joyce Magsino) از بدو تولد دچار مشکل اتصال به همدیگر از ناحیه جلوی پیشانی و بخشی ازصورت بوده اند.
وضعیت این دو خواهر 10 ساله به نوعی است که ریسک مرگ در جریان جراحی بسیار بالا پیش بینی شده است ، از طرفی هزینه ی این جراحی بسیار بالاست شرایط را برای خانواده ی آنها سخت تر کرده است.
به گفته ی پزشکان درصد موفقیت این جداسازی را هیچ پزشک متخصصی نمی تواند بیان کند چرا که در جریان این عمل جراحی با هزینه 75.000پوندی کوچک ترین تاخیر در جداسازی منجربه مرگ هر دو کودک خواهد شد.
وضعیت مالی ضعیف خانواده خواهران از صورت به هم چسبیده یکی دیگر از دلایل تاخیر انجام جراحی است چرا که پدر انها با تمام تلاش خود روزی تنها 6 پوند درامد دارد.
به گزارش دیلی میل علت اصلی این اختلال ریشه ژنتیکی داشته و براساس آمار جدید میزان تولد چند قلوی به هم چسبیده درآمریکا یک تولد از هر 10 الی 20 میلیون تولد است.
 
جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده
جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده

ناتوانی پزشکان در جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده فیلیپینی

علاوه بر اتصال از ناحیه جلوی پیشانی به هم یکی از دختر ها دارای شکاف کام است که باید پس از موفقیت آمیز بودن جراحی، این مشکل نیز برطرف شود.
والدین این دختران امیدوار هستند روزی دختران آن ها از هم جدا شوند و زندگی طبیعی داشته باشند برای همین از کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی درخواست کمک برای انجام جراحی جداسازی آنها به صورت رایگان داشته اند.
جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده
جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده

جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده ، دختران 10 ساله فیلیپینی

یک بار در سال 2014 پزشکان تلاش برای جراحی را آغاز کردند، اما به دلیل خطرناک بودن و ریسک بالای مرگ یکی از دوقلو ها این تلاش به نتیجه ای نرسید.

چالش جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده

3.217
این مطلب مفید بود ؟116
منبع : بخش خبری نمناک - daily mail/ن
وبگردی