جذب خواستگار
بعضی از دختران این تصور را دارند که با داشتن غرور و دیده نشدن خواستگاران بیشتری را به خود جذب می کنند اما این موضوع کاملا غلط است و باید با داشتن رفتارهای مناسب همسر آینده خود را پیدا کنند.

روش های فوق العاده برای داشتن خواستگار مناسب

برخی از دختر خانم ها برای جذب خواستگار در جمع بسیار حضور می یابند و برخی دیگر فکر می کنند هر بیشتر از پسرها دوری کنند، می توانند خواستگاران بیشتری را جذب خود کنند. اما باید بدانید افراط و تفریط در همه کارها می تواند وضع را دگرگون کند و دیده نشدن و یا دیده شدن بیش از حد می تواند برای شما مضر باشد پس اگر نمیخواهید جزء افرادی باشید که هیچ خواستگار مناسبی ندارند و یا خواستگاران را فراری می دهند، این بخش از نمناک را با دقت بخوانید تا با راه های جذب خواستگار آشنا شوید.

 جذب خواستگار

چگونه خواستگار خوب داشته باشیم؟

چگونه خواستگار خوب و مناسبی داشته باشیم؟ راه جذب خواستگار چیست؟

توکل بر خدا

توکل داشتن بر خدا مهم ترین مساله در امر ازدواج است که باید در وهله اول جوانان و خانواده هایشان از خداوند متعال خواستار یک همسر خوب و متناسب باشند. برای طلب همسر مناسب و دلخواه خواندن سوره طه بسیار مفید است .امام صادق علیه السلام می فرماید:هر کس که خواستگاری ندارد یا به خواستگاریش جواب نمی دهند، سوره طه را بنویسد و بشوید و آب آن را بر صورت خود بریزد، خداوند ازدواجش را آسان می کند.

برخورد مناسب

یکی از راه های جذب خواستگار برای دخترها ، داشتن اخلاق خوب خود و خانواده شان است . هر چه دختر و خانواده اش کمتر عصبانی بشوند و بداخلاقی کنند و خوش اخلاق تر باشند تعداد خواستگاران بیشتر می شود. پس هنگام برخورد با اطرافیان، همسایگان و آشنایان خوش اخلاق باشید و با روی باز با آنان برخورد کنید.

روش جذب خواستگار مناسب

خوش اخلاقی بهترین راه برای جذب خواستگار

روش هایی برای جذب خواستگار خوب و مناسب

بهداشت فردی

رعایت کردن بهداشت فردی از دیگر عوامل در جذب خواستگار است. تمیزی ، آراستگی و پوشیدن لباس های مرتب، بر تعداد خواستگارانتان می افزاید.

طرز پوشش

پوشش هر شخص نشان دهنده نوع اعتقادات و مذهب و شخصیت فرد است پس سعی کنید پوشش مناسب و متناسب با عقایدتان انتخاب کنید . نوع لباسی را برگزینید که نشان دهنده شخصیت واقعی شما باشد. باید بدانید پسرها از دخترانی که به صورت شکیل و متناسب با عرف لباس می پوشند، خوششان می آید پس متفاوت لباس پوشیدن جذابتان نمی کند.

پوشش و لباس مناسب

جذب خواستگار دلخواه با پوشش مناسب

رفتار های صحیح دختران برای جذب خواستگار مناسب

غرور کاذب ممنوع

غرور زیاد برخلاف تصور بسیاری از دختران سبب جذب خواستگار نمی شود زیرا پسرمی پندارند دختری که بسیار مغرور است قصد ازدواج ندارد و یا به او علاقه مند نیست در صورتی که شاید دختر نیز به او علاقه مند باشد و این علاقه خود را با غرور زیاد نشان دهد پس در این مواقع پسر از ابراز علاقه خود برای ازدواج امتناع می کند بنابراین نوع چهره ما نشان دهنده خیلی مسایل است.

شرکت در مجالس و انجمن ها

هر چه در مکان های مختلف حضور داشته باشید احتمال بیشتری برای آمدن خواستگار وجود دارد پس سعی کنید اجتماعی باشید و متناسب با شغل و رشته دانشگاهی خودتان، عضو انجمن های مختلف شده و در آنها مشارکت نمایید و یا در مجالس و محافل زنانه بیشتر شرکت کنید تا افراد بیشتری شما را ببینند.

روش جذب خواستگار خوب

برای پیدا کردن خواستگار اجتماعی باشید

بهترن روش های جذب خواستگار ایده آل

حل روابط گذشته زندگی تان

از یک روانشناس یا مشاور برای حل مشکلات قبلی رابطه و شکست عاطفی خود کمک بگیرید زیرا تا این مشکلات حل نشود ، ذهن شما درگیر این مسائل است و نمی توانید افراد جدید را به خود علاقمند کنید.

وظیفه اخلاقی و شرعی والدین

حضرت محمد (صلی الله علیه وآله ) فرموده اند:فرزند 3 حق بر پدر دارد:اولی انتخاب نام نیکو، دوم کتابت، نوشتن و سواد آموزی، سوم ازدواج، زمانی که فرزند بالغ شد، والدین باید زمینه ساز ازدواج فرزندان خود باشند. آن دسته از والدینی که سخت گیری های نا به جا در امر ازدواج فرزندانشان انجام می دهند قطعا این حق فرزند خود را برآورده نکرده اند.

نقش والدین در ازدواج

وظیفه والدین در ازدواج فرزند

خودشناسی داشته باشید

از دلایل اصلی نداشتن خواستگار این است که دختر ویژگی های شخصیتی و رفتاری منفی زیادی دارد که آنها را رفع نکرده و آن ویژگی ها را نشان می دهد پس اگر خواستگار ندارید، به خودشناسی برسید.

خوب فکر کنید

با دیدن یک ویژگی منفی جواب رد به پسر ندهید خوب فکر کنید و زود جواب ندهید . اگر گزینه مناسبی به شما معرفی شد، سعی کنید خوب به آن فکر کنید.

جواب دادن به خواستگار

جواب مثبت یا منفی دادن به خواستگار با فکر کردن

افراط در ایده آل گرایی

دخترهایی که ملاک های کمال گرایانه دارند و ایرادهای زیاد از خواستگارانشان می گیرند خواستگاران کمتری نسبت به دخترانی که معیارهایشان متعادل است ، دارند.

 

راه و روش موثر و مطمئن برای جذب خواستگار خوب

4.2280
این مطلب مفید بود ؟23347
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : خواستگاری
وبگردی