جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

کد مطلب : 73778زمان مطالعه : 5 دقیقه
در این مقاله درباره جراحی بینی یا رینوپلاستی آشنا خواهید شد . همچنین از تفاوت جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی نیز خواهیم گفت.

ویژگی ها و اطلاعات مهم در رابطه با جراحی بینی

رپورتاژ :رینوپلاستی که یکی از روش های جراحی بینی می باشد،برای عمل بینی بسیار روتین و با کمترین عارضه و خطر همراه است.

آیا می دانید از طریق رینوپلاستی انحراف بینی قابل ترمیم و تصحیح می باشد؟ امروز قصد داریم این موضوع را به دقت مورد بررسی قرار دهیم. رینوپلاستی معجزه ای در زیبایی در ابتدا می خواهیم این عمل را کمی تشریح نماییم. رینوپلاستی اندازه بینی را تغییر می دهد این تغییر تنها در قالب کوچک شدن نبوده و گاه در خصوص افزایش حجم بینی می باشد. بینی هایی که دارای برآمدگی هستند توسط این روش بهبود پیدا می نمایند. بینی هایی که دارای پره های باز هستند به نوعی در این روش جمع شده و تغییرات واضحی خواهند داشت. اگر چهره شما نیاز به تغییر زاویه بین لب بالایی و بینی دارد می توانید از رینوپلاستی استفاده نمایید.

در بررسی های اخیر نشان داده شده است که رینوپلاستی برای تغییر شکل نوک بینی نیز تأثیر گذار است. در رینوپلاستی ، پوست بینی جدا می شود ، این جداسازی در چهارچوب استخوان و غضروف می باشد در نهایت فرم دهی استخوان بینی برای رسیدن به نتیجه دلخواه شکل می گیرد. دقت نمایید که فرم دهی به مسائل مختلفی بستگی دارد در واقع مشکلات بینی باهم متفاوت بوده و پزشک می بایست ترجیح دهد که کدام تکنیک بهتر است. در نهایت پوست به چهارچوب جدید برمی گردد. بخیه زنی با توجه به شرایط فرد از داخل و یا از بیرون زده می شود. در این روش عمل بینی معمولاً وضعیت بستری به صورت موقت است. بیهوشی بکار رفته اغلب در حالت عمومی بوده و گاه نیز به صورت موضعی و یا بیهوشی نسبی می باشد.

ویژگی جراحی بینی گوشتی

دلیل نا موفق بودن بعضی از جراحی بینی گوشتی در روش های قدیمی تراشیدن غضروف و نازک کردن غضروف بود این غضروف ها با گذشت زمان فرم و حالت خود را از دست میدادند به همین دلیل انجام عمل بینی گوشتی سخت تر از جراحی بینی استخوانی بود.

جراحی بینی استخوانی

اما امروزه تقویت غضروف های بینی و استحکام ساختار آن همراه با فرم دهی به بینی انجام میگیرد که نتیجه آن بسیار مثبت و برگشت پذیری و افتادگی بینی گوشتی را به حداقل و یا حتی به صفر خواهد رساند.

ویژگی جراحی بینی استخوانی :

بافت غضروفی و استخوانی در این گروه از بینی ها به مراتب بیش از بینی های گوشتی است و نواحی گوشتی به نسبت محدودی دارند . این ویژگی موجب می شود پزشک وسعت عمل به مراتب بیشتری جهت جراحی بینی استخوانی داشته باشد و با مانور بر روی بخش غضروفی ، فرم مورد نظر را بدست آورد .

دکتر حامد عباسی جراح بینی

یکی از عمده نقص های موجود در بینی های استخوانی قوس روی بینی است ، در این حالت پزشک جراح طی تراشیدن بخش غضروفی استخوان بینی به راحتی می تواند این مشکل را برطرف کرده و به شکل نهایی دست پیدا کند دانستنی های راینوپلاستی امروزه یکی از عمل های رایجی که برای زیبایی انجام می شود رینوپلاستی است که به آن عمل بینی هم می گویند. افراد زیادی برای اینکه مشکلات و نواقص بینی خود را رفع کنند رینوپلاستی را انجام می دهند. خود کلمه رینوپلاستی از دو کلمه تشکیل شده است که بخش اول به معنی بینی و بخش دوم به معنی شکل دادن بینی است.

جراحی رینوپلاستی یکی از جراحی هایی است که بیشترین متقاضی را در کشور ما دارد و افراد برای افزایش اعتماد به نفس خود آن را انجام می دهند. این عمل توسط یک جراح حلق و بینی انجام می شود. این جراح سعی می کند در این عمل مشکلات تنفسی را برطرف کند و شکل ظاهری آن را تغییر دهد. افرادی که از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند این عمل را انجام می دهند. البته بعضی از افراد نیز در حوادثی مانند تصادف مشکلاتی در بینی خود احساس می کنند که با عمل سعی می کنند آن را برطرف کنند. در مجموع این جراحی به عملی گفته می شود که جراح در آن قسمتی از غضروف را برمی دارد و یا اینکه یک بافت از سایر اعضای بدن به آن اضافه می کند. با این عمل جراح سعی می کند تا زیبایی و جذابیت را به چهره فرد ببخشد و با عمل فرد را راضی کند. هر پزشکی تمامی تلاش خود را می کند تا بینی را اصلاح کند و یک نتیجه بی عیب و نقص داشته باشد. این جراحی یک عمل سرپایی است و فرد بیمار بعد چند ساعت مرخص می شود. فردی که مورد جراحی بینی قرار می گیرد باید تا مدتی مراقب سلامت بینی خود باشد ، بعد از یک هفته که کبودی های اطراف چشم و بینی برطرف شد می تواند روال عادی زندگی را پیش بگیرد.

هزینه رینوپلاستی هزینه این جراحی توسط پزشک جراح تعیین می شود. پزشک جراح تمامی هزینه های عمل را برآورد می کند و در طی یک جلسه مشاوره به بیمار اعلام می کند تا بیمار تصمیم خود را برای عمل بتواند بگیرد. همانطور که می دانید رینوپلاستی مزایای زیادی دارد. یکی از مهمترین ویژگی های آن برطرف کردن مشکلات تنفسی و آسان کردن تنفس است. در کنار این موضوع با این جراحی بینی اصلاح می شود ، برآمدگی بینی برداشته می شود ، نوک بینی تغییر داده می شود و حفره های بینی به اندازه نرمال و طبیعی رسانده می شود. این جراحی امروزه قدمی برای زیباتر شدن چهره افراد است. اطلاعات تکمیلی در خصوص رینوپلاستی رینوپلاستی معمولاً یک تا دو ساعت زمان می برد و گاه بیشتر نیز طول می کشد. در این روش احتمال بروز تورم و کبودی اطراف چشم نیز دیده می شود. وجود سردردهای طولانی به همراه خونریزی امری طبیعی بوده و در نهایت احتمال خشکی بینی نیز وجود دارد. اگر نوع عمل شما به صورتی بود که نیاز به محافظ داشت می توان از گچ بینی که با نام اسپلینت عنوان می شود استفاده نمود. جمع شدن خون در زیر پوست اگر طبیعی باشد مشکلی به همراه نخواهد داشت.

واکنش های طبیعی نسبت به بیهوشی امری طبیعی است. اگر سیگاری هستید تا زمان بهبودی کامل عمل رینوپلاستی از سیگار کشیدن بپرهیزید. گاه دیده می شود که تورم ماه ها طول می کشد اندکی صبر تأثیر گذار است. بلند کردن جسم سخت می بایست تا مدت طولانی کنار گذاشته شود. ورزش های سنگین نیز تا دو ماه اول می بایست کنار گذاشته شود. اگر در بویایی خود دچار مشکل شدید می بایست در ابتدا با پزشک مشورت نمایید اما چنین حسی اغلب گذرا می باشد.

جراحی بینی گوشتی

جهت مشاوره میتوانید با دکتر حامد عباسی در تماس باشید

نشانی مطب : تهران، خیابان ولی عصر، نرسیده به میدان تجریش، باغ فردوس، نبش خیابان طوس، برج فردوس، طبقه چهارم، واحد 19.

تلفن های تماس:22731912

22751827 - 09120746712

جراحی بینی یا رینوپلاستی چیست؟

515
این مطلب مفید بود ؟150
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی