نمناک اخبارپزشکی و سلامت جراحی خارج کردن روده بزرگ پیرمرد مشهدی + تصاویر
جراحی روده بزرگ ، جراحی روده بزرگ
پزشکان جراح بیمارستان 17 شهریور مشهد در یک جراحی روده با موفقیت روده بزرگ پیرمردی 83 ساله را خارج کردند و جان او را نجات دادند.
تاریخ انتشار : 16 دی 1394

جراحی روده بزرگ پیرمرد 83 ساله مشهدی

پیرمردی به دلیل مشکل انسداد روده و یبوست تحت عمل جراحی روده بزرگ قرار گرفت و پزشکان توانستند با موفقیت روده بزرگ او را از بدنش خارج کنند.

جزئیات جراحی خارج کردن روده پیرمرد مشهدی

دکتر حسن زاده اظهار داشت:آقای 83 ساله ای با علایم یبوست و بزرگ شدن شکم به بیمارستان 17 شهریور مراجعه کرد که با آزمایشات انجام شده بر روی بیمار، انسداد شدید در قسمت روده بزرگ مشخص شد که به محض احراز این علائم ، توسط تیم جراحی عمومی بیمارستان، مورد عمل جراحی قرار گرفت.

جراحی روده بزرگ

جراحی روده بزرگ

 وی بزرگ شدن شکم، عدم دفع و استمرار استفراغ را از مهم ترین علائم این بیماری عنوان کرد و افزود:انسداد روده به طور کلی، نوعی شایع از بیماریها است که تفاوت آن نسبت به شدت انسداد مورد بررسی قرار می گیرد.

جراحی روده بزرگ

 این متخصص جراحی عمومی افزود:انسداد روده بزرگ در بیمار ، باعث افزایش قطر روده تا حدود 30 سانتی متر شده بود که در نوع خود و در مقایسـه با موارد مشابه جهانی گزارش شده ، کم نظیر و بی سـابقه بود .

جراحی روده بزرگ
  
دکتر حسن زاده ادامه داد:این عمل جراحی حدود 2 ساعت به طول انجامید که طی آن روده بزرگ بیمار با قطر 30 سانتیمتر و طول 170 سانتیمتر توسط تیم جراحی از بدن بیمار خارج شد .
گفتنی اســت:در حال حاضر شــرایط عمومی بیمار با توجه به سن بالای وی رو به بهبود و تحــت مراقبت های ویژه است.
جراحی روده بزرگ

جراحی روده ، تصاویر جراحی خارج کردن روده بزرگ پیرمرد مشهدی

برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 40 11
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف