ورزش
مطالعات جدید نشان داده است که ورزش کردن به صورت مرتب می تواند سلول های بدن افراد را حدوداً 9 سال از افرادی که فعالیت نمی کنند، جوان تر نگه دارد.

با ورزش کردن از پیری دوری کنید

فعالیت بدنی برای هر فردی مفید است. با فعالیت بدنی و ورزش می توانید :قند خون خود را بهتر کنترل کنید زیرا زمانی که ورزش می کنید قند خونتان سریع تر به مصرف می رسد .وزن مناسب تری داشته باشید. در سلامت دستگاه قلب و عروق خود نقش مهمی داشته باشید در خود نشاط ایجاد نمایید و جلوی تنش های عصبی را بگیرید.
ورزش کردن احساس بهتری در شما ایجاد می کند و باعث کاهش تنش های عصبی می گردد .

پیش از این مشخص شده است که ورزش تاثیر زیادی بر سلامتی دارد و خطر ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهد. ورزش از ابتلا به بیماری های مزمن از جمله دیابت و بیماری های قلبی نیز جلوگیری می کند.

مطالعات جدیدی که در دانشگاه برایگهام انجام شده است نشان داده است که ورزش با شدت باعث می شود که سلول های بدن افراد حدوداً 9 سال از افرادی که فعالیت نمی کنند، جوان تر بمانند.

ورزش

ورزش با شدت

در این مطالعات سلول های بدن پنج هزار نفر مورد بررسی قرار گرفت. بررسی ها نشان داد افرادی که زندگی ساکنی دارند یا ورزش با شدت کمتر انجام می دهند طول تلومرهای کروموزم های بدن آنها کوتاه تر است. در واقع انجام ورزش با شدت زیاد باعث می شود تلومرها بلندتر باشند . طول تلومرها نشان دهنده سن کروموزم ها است.

فعالیت فیزیکی به معنی 40 دقیقه دویدن پنج روز در هفته است.

مدیر این تحقیقات می گوید:ورزش کم نمی تواند تاثیر زیادی در جوان ماندن سلول های بدن ایجاد کند. باید به صورت مرتب با شدت زیاد ورزش کنید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.

با ورزش کردن خود را جوان تر نگه دارید

55
این مطلب مفید بود ؟50
برگرفته از ایسنا-/ ر
برچسب :
وبگردی