حادثه در استادیوم آزادی

جزئیات جدید از مرگ کودک 8 ساله در استادیوم آزادی + عکس

تاریخ انتشار : 26 شهریور 1398کد مطلب : 3912زمان مطالعه : 2 دقیقه
مرگ کودک 8 ساله در استادیوم آزادی پس از پایان بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان رخ داد که در این گزارش جزئیات جدید را می خوانید.

مرگ کودک 8 ساله در استادیوم آزادی

ایسنا:  مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی علت اصلی فوت "عماد صفی یاری" کودک 8 ساله که پس از بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان دچار برق گرفتگی شده بود را بی احتیاطی پیمانکار دانست و گفت:"پیمانکار برای محکم کردن پایه های داربست فلزی، نرده آن را با سیم برق بسته است". 

حسن کریمی درباره ی حادثه ناگوار بعد از بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان و فوت پسر هشت ساله و این که این آیا موضوع به گیت های ورزشگاه آزادی ربط دارد، گفت:این اتفاق هیچ ربطی به گیت های ورزشگاه ندارد، بلکه بعد از بازی رقابت های لیگ برتر فوتبال به خاطر بی نظمی که در پشت گیت های ورزشگاه آزادی ایجاد می شد و برای کنترل هواداران، کارشناسان، نیروی انتظامی و مسئولین ورزش به این نتیجه رسیدند که قبل از ورود به گیت های ورزشگاه آزادی و برای کنترل و بررسی بلیت و کارت ملی تماشاگران داربستی به فاصله 150 متر از گیت ها نصب شود تا بتوانند کنترل بهتری برای هواداران داشته باشند. 

وی ادامه داد:البته بعد از نصب این داربست ها افراد زیادی از بین آن ها عبور کرده بود و مشکل خاصی ایجاد نشده بود. در این بازی به دلیل خیس بودن چم زیر داربست فلزی زمانی که "عماد صفی یاری" بعد از پایان بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان قصد عبور از گیت های بلیت فروشی الکترونیک ورزشگاه را داشته بر اثر تماس صورتش با میله های فلزی دچار برق گرفتگی می شود و متاسفانه جان خود را از دست می دهد. 

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی خاطر نشان کرد:پیمانکاری که داربست های فلزی را نصب کرده بود به خاطر بی احتیاطی و برای محکم کردن نرده های داربست آن ها را با سیم برق وصل محکم کرده که متاسفانه در این حادثه به خاطر خیس بودن چمن این اتفاق رخ می دهد بنابراین این مساله ارتباطی به گیت های ورزشگاه آزادی ندارد.

 کودک 8 ساله در استادیوم

وی در پاسخ به این پرسش که چه کسی باید پاسخگوی این حادثه باشد، اظهارکرد:به هر شکل مراجع قضایی پیگیر این مساله است و هر کسی که مقصر است باید پاسخگو باشد. 

ما وظیفه خود را می دانستیم که برای کنترل جمعیت باید راهکار خاصی طراحی می کردیم و با نصب این داربست ها قصد کنترل هواداران را داشتیم. امیدوارم که مراجع قضایی زودتر در این زمینه به نتیجه برسد.

انتهای پیام/م

مرگ کودک 8 ساله در استادیوم آزادی بعد بازی پرسپولیس + عکس

2.711
این مطلب مفید بود ؟65
وبگردی