فردوسی پور
پس از مدتها تلاش رامبد جوان برای حضور عادل “فردوسی پور” در برنامه خندوانه، بالاخره این مجری پرطرفدار ورزشی حاضر به گفتگو با جناب خان و وی شد. در این برنامه عادل از علایق خود و آرزوی برای ایرانیان و حرفهای ناگفته بسیاری صحبت کرد.

حضور متفاوت فردوسی پور در برنامه خندوانه

فردوسی پور پس از مدت ها در یک برنامه تلویزیونی حاضرشد و مصاحبه ای در مورد زندگی خصوصی اش داشت. او در یکی از آخرین برنامه هایی که از این سری خندوانه روی آنتن رفته میهمان رامبد جوان و برنامه اش بود. فردوسی پورکه پیش از این مدت ها بود در مصاحبه ای حاضر نشد بود روی آنتن آمد و سوال های نه چندان حاشیه ای رامبدجوان را پاسخ داد.

به گفته رامبد جوان حضور عادل در خندوانه بهترین برنامه او در یک سال اخیر بود.

فردوسی پور در خندوانه

دعوت از فردوسی پور برای خندوانه

فردوسی پور در این برنامه از خواب های عجیب و غریب فوتبالی اش تعریف کرد، در مورد زندگی کردنش با فوتبال حرف زد. او مدل فوتبال نگاه کردن اش را توضیح داد و البته از کم حرف بودن اش گفت .

4 فوتبال همزمان

فردوسی پور در مورد مدل عجیب فوتبال نگاه کردنش توضیح داد:« من عادت دارم که با 3 تلویزیون به صورت همزمان فوتبال نگاه می کنم و گاهی هم از یک رادیو برای گوش کردن چهارمین فوتبال استفاده می کنم.فکر می کنم اگه یک نفری با من همخانه شود سرسام می گیرد و دیوانه می شود.

لیورپول و خواب عجیب عادل!

مجری برنامه نود در مورد علائق فوتبالی و البته خواب های عجیب اش گفت:« همه می دونن که من لیورپولی هستم . لیورپول یک بازیکن فنلاندی داشت که همه گزارشگرها او را هیپیا صدا می کردند . هیپیپا را با اچ وای وای پی آی ای می نویسند« hyypia » من خیلی سرچ کردم و از سفارت فنلاند درباره تلفظ اسمش پرسیدم و گفتند که هوپیاست . اتفاقا گزارشگرهای انگلیسی هم به او هوپیا می گفتند. من هم در گزارش هایم از تلفظ درست استفاده کردم . یه شب هوپیا به خوابم آمد وگفت :«دستت درد نکنه تو تنها گزارشگری هستی که اسم من رو درست تلفظ می کنی»

البته خواب های او در مورد لیورپول بیشتر هم بوده:« من خیلی خواب می بینم و البته خیلی هم لیورپولی هستم بارها هم خواب دیدم که عضو هیات مدیره یا مدیریت این تیم شده ام»

خواب های سانسوری فردوسی پور

خواب های ناتمام عادل و خواب های دوست داشتنی اش:« تقریبا همه ستاره های فوتبال دنیا رو خواب دیدم و با آنها بازی کرده ام به آنها گل زده ام(خنده) بعضی وقت ها خواب هایی دیدم که اصلا دلم نمی خواسته بیدارشوم .بعضی خواب ها هم هست که نمی شود اصلا تعریف اش کرد»

عادل فردوسی پور در این برنامه درباره خواب هایی که به بازی با ستارگان بزرگ دنیا ارتباط داشت نیز سخن گفت و گفت بعضی اوقات با توجه به چنین خواب هایی اصلا دوست ندارم بیدار شوم.

فردوسی پور در خندوانه

گریم فردوسی پور برای برنامه

موهایم سفید شده

عادل فردوسی پور در برنامه خندوانه درباره حمایت هایی که از او طی این مدت از او شده گفت:« من طی این مدت بارها از سوی خیلی ها اذیت شدم. از رییس سازمان تربیت بدنی تا نمایندگان مجلس و ... اما مدیران سازمان از من حمایت کردند، چون خیلی سالم کار کردم از موقعیتی که داشتم استفاده هم نکردم چه برسد به اینکه بخواهم سواستفاده کنم. فردوسی پور در ادامه درباره سلامت کاری اش گفت:در یک برنامه پربیننده مسلما پیشنهادات اغوا کننده و بی شرمانه ای شده اما هیچ وقت حاضر نشدم از آن سواستفاده کنم چون احساس می کنم شان برنامه و شان خودم پایین می آید.»

راز ماندگاری برنامه نود

مجری نود درباره راز ماندگاری برنامه اش طی این سال ها گفت:خیلی از برنامه ها طی این سال ها آمدند تا برنامه نود را به قول خودشان بزنند و جایگاهش را بگیرند. خیلی از برنامه ها نیت شان خیر نبوده و می گفتند بیاییم نود را بزنیم. من شخصا آدم رقابت جویی هستم و از رقابت نمی ترسم. هرگز تلاش نمی کنم با شکل غیر اخلاقی رقیبم را از راه به در کنم. اینطور نیستم که تیم رسانه ای تشکیل دهم و نیت شان خیر نبوده است.

فردوسی پور در خندوانه

خیلی غذاها را نمی خورم

فردوسی پور سبک غذا خوردن عجیب و غریبی هم دارد . او گفت که غذاهایی مثل قرمه سبزی خیلی وسوسه اش نمی کند اما خیلی از غذاها را نمی خورد. :« من غذاهای زیادی را نمی خورم مثل ماکارونی ، لازانیا ، فسنجان ، بادمجان ، کدو ، و ... البته تاصبح می توانم اسم غذا ببرم»

این برنامه با تشویق شدید فردوسی پور توسط جوان آغاز شد و با حضور جناب خان در پارت سوم برنامه شکل دیگری به خود گرفت . متن حرفهای او را در برنامه خندوانه بخوانید:


مجری و گزارشگر محبوب صدا و سیما و برنامه نود درباره علایق خاص فوتبالی اش گفت:در منزل من زمان پخش فوتبال سه تلویزیون روشن است و به پخش فوتبال می پردازد و یک رادیو هم روشن است و مسلما هر کس بیاید دیوانه می شود.

خواب های فوتبالی

فردوسی پور در مورد خواب های عجیبش نیز در این برنامه پرده برداشت و گفت:همه می دانند من لیورپولی هستم و یادم هست یک بازیکن فنلاندی در این تیم حضور داشت که همه گزارشگران او را "هیپیا" تلفظ می کردند و البته گزارشگران انگلیسی او را هوپیا؛ من از سفارت فنلاند درباره اسم او پرسیدم که تلفظ درست او را هوپیا گفتند. از آن پس من او را هوپیا تلفظ کردم و یک شب در خوابم آمد و گفت دستت درد نکند و تنها تو اسم مرا درست تلفظ می کنی!

او در ادامه برای اینکه علاقه ویژه خود به تیم لیورپول را عیان کند اعلام کرد بارها در خواب هایش خود را در سمت های مختلف مدیریت و فنی این تیم دیده است.

عادل فردوسی پور در این برنامه درباره خواب هایی که به بازی با ستارگان بزرگ دنیا ارتباط داشت نیز سخن گفت و گفت بعضی اوقات با توجه به چنین خواب هایی اصلا دوست ندارم بیدار شوم.

فردوسی پور در خندوانه

چرا از فردوسی پور در صدا و سیما حمایت می شود

عادل فردوسی پور در برنامه خندوانه در اقدامی جالب درباره حمایت هایی که از او طی این مدت از او شده گفت:من طی این مدت بارها از سوی خیلی ها اذیت شدم. از رییس سازمان تربیت بدنی تا نمایندگان مجلس و ... و خیلی سختی کشیدم. او ادامه داد:اما مدیران سازمان از من حمایت کردند، چون خیلی سالم کار کردم از موقعیتی که داشتم استفاده هم نکردم چه برسد به اینکه بخواهم سواستفاده کنم. فردوسی پور در ادامه درباره سلامت کاری اش گفت:در یک برنامه پربیننده مسلما پیشنهادات اغوا کننده و بی شرمانه ای شده اما هیچ وقت حاضر نشدم از آن سواستفاده کنم چون احساس می کنم شان برنامه و شان خودم پایین می آید.

راز ماندگاری برنامه نود

مجری و تهیه کننده برنامه نود درباره راز ماندگاری برنامه اش طی این سال ها گفت:خیلی از برنامه ها طی این سال ها آمدند تا برنامه نود را به قول خودشان بزنند و جایگاهش را بگیرند. وی ادامه داد:خیلی از برنامه ها نیت شان خیر نبوده و می گفتند بیاییم نود را بزنیم. من شخصا آدم رقابت جویی هستم و از رقابت نمی ترسم. هرگز تلاش نمی کنم با شکل غیر اخلاقی رقیبم را از راه به در کنم. اینطور نیستم که تیم رسانه ای تشکیل دهم و نیت شان خیر نبوده است.

چطور می توان عادل را عصبانی کرد؟

گزارشگر محبوب صدا و سیما در پاسخ به این سوال که آیا عصبانی می شود یا خیر گفت:اصولا خیلی کم عصبانی می شوم و در زندگی شخصی ام فردی آرام و ساکت هستم. وی ادامه داد:اما طی این سال ها بارها اتفاق افتاده که خیلی راحت تهمت مالی زده می شود و خیلی اذیت می شوم. وقتی یک سری آدم که به نظر می رسد مغرض هستند این حرف ها را می زنند عصبانی می شوم. نکته جالب توجه در مورد او این بود که اعلام کرد در زندگی شخصی اش خیلی ساکت است و کم حرف می زند، چیزی که در حین برنامه هایش اصلا دیده نمی شود!

فردوسی پور در خندوانه

سلفی فردوسی پور و جناب خان و رامبد جوان با تماشاگران

وقتی فردوسی پور مسی را به کنسرت می برد

عادل فردوسی پور در بخشی از برنامه خندوانه درباره خاطرات دوران کودکی اش گفت:در خانواده مان برای انجام کارها و خصوصا ظرف شستن از بازی جذاب «سنگ، کاغذ، قیچی» استفاده می کردم و من معمولا با برنده شدن در این بازی از شستن ظرف ها فرار می کردم.

وی در ادامه درباره تنبلی اش برای گفتن جملات نکته جالبی را تعریف کرد و اعلام کرد برای اینکه کاری را بگویم معمولا از کلماتی اختصار استفاده می کردم به طور مثال برای اینکه بگویم چراغ را خاموش کن می گفتم:چ خ! وی برای در را ببند می گفتم:د ب! کولر را خاموش کن را با ک خ می گفتم و ... او در ادامه درباره استفاده از این رمز در برنامه اش نیز گفت:یک بار می خواستم به همکارانم بگویم که بیانیه کی روش را روی صفحه بگذارند و پیامک نوشتم:ب کی! مسوول این کار برایم پیامک نوشت:بیانیه کی (چه کسی) که برایش نوشتم:ب سی کیو (b c q، بیانیه کارلوس کی روش) که او نوشت بابا دیوانه ام کردی!

او در ادامه این برنامه درباره اشتباهاتی که معمولا در ارسال پیامک مرتکب می شود نیز پرده برداشت و گفت:من معمولا اس ام اس اشتباه می فرستم. یک بار یکی از خواننده های خیلی معروف به من پیامک داد که کنسرت من بیا. همزمان یک تورنمنت بود تا تیمی فوتبالی را انتخاب کنیم. چند اسم برای کسی که می خواست این تیم را راه بیندازد نوشتم که او قبول نکرد. نوشتم می خواهی برایت مسی را بیاورم که اشتباهی این پیامک برای خواننده ای که از من دعوت کرده بود فرستاده شد!

فردوسی پور در ادامه نیز اعلام کرد یک بار می خواسته به یکی از عوامل برنامه اش زنگ بزند تا کلیپ موردنظرش را سریعا آماده کند و اشتباها شماره داورزنی، رییس فدراسیون والیبال را گرفته و با عصبانیت از او خواسته تا کلیپ را به برنامه برساند.

فردوسی پور در خندوانه

درخواست فردوسی پور؛ کتاب بخوانید، جوک نفرستید

عادل فردوسی پور با انتقاد از اینکه مردم توجه و علاقه ای به خواندن کتاب از خود بروز نمی دهند گفت:واقعا برایم جای تعجب است که چرا مردم دیگر به کتاب خوانی علاقه ندارند و این برخلاف تمام کشورهای در حال توسعه است که از فرصتی در مترو و ... در حال خواندن کتاب هستند. ما متاسفانه بیشتر وقت خودمان را صرف حضور در فضای مجازی و فرستادن جوک به یکدیگر می کنیم که به نظرم عادت درستی نیست.

او در ادامه خاطره ای نیز تعریف کرد:ماکس پلانک، یکی از پروفسورهای آلمانی که جایزه نوبل را هم از آن خود کرده در تورهای شهرهای مختلف آلمان شرکت می کرد و کنفرانس می داد. یک روز راننده اش به او گفت خسته نمی شوی این همه در کنفرانس حاضر می شوی و حرف های تکرای می زنی. بگذار یک روز من جای تو کنفرانس بدهم چون تمام مطالب ات را حفظ شده ام. در این کنفرانس بعد از پایان صحبت های راننده ماکس پلانک یکی از اساتید دانشگاه سوالی از او می پرسد که او با زیرکی می گوید واقعا از شما تعجب می کنم که با اینکه استاد هستی این سوال را می پرسی و این سوال را حتی راننده من (ماکس پلانک) هم به خوبی بلد است جواب دهد و اینگونه با زیرکی از این ماجرا جان سالم به در می برد.

رمز موفقیت عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور در پاسخ به سوال رامبد جوان درباره اینکه رمز موفقیتش و راهکارش برای فرار از مشکلات چیست گفت:بیشتر در خلوت خودم سعی می کنم آرام باشم. دوستانی خوبی جدای از خانواده ام دارم و یکی از رموز موفقیت من این بود که دوستانم بدون چشمداشت مالی به من کمک فکری می کنند. مسائل ناراحت کننده خیلی زیاد است اما سعی می کنم زیاد فکر نکنم. وی ادامه داد:سعی می کنم فوتبال ببینم و به مشکلات فکر نکنم چون در زمان دو ساعتی که فوتبال نگاه می کنیم مشکلات را فراموش می کنیم و در همه جا اینطور است که در زمان فوتبال تماشاگران آن تمام مشکلات را فراموش می کنند.

 

گلایه یحیی گل محمدی از عادل فردوسی پور

 

عادل فردوسی پور که گزارشگر دیدار نیمه نهایی جام ملت ها بین ایران و چین بود، بعد از هدر دادن پنالتی یحیی گل محمدی جمله ای جالب درباره آن گفت که باعث گلایه سرمربی حال حاضر ذوب آهن شد. فردوسی پور درباره آن خاطره گفت:تیم دوست داشتنی ای بود و بنده خدا یحیی گل محمدی ضربه اش را چیپ زد که من گفتم الان چه وقت چیپ زدن بود آقا یحیی. چندی پیش آقای گل محمدی مرا دید و با گلایه گفت هر کس مرا هر جا که می بیند می گوید این چه وقت چیپ زدن بود یحیی گل محمدی!

فردوسی پور در خندوانه

دوست دارم با سقوط هواپیما بمیرم

عادل فردوسی پور در برنامه خندوانه گفت دوست دارد مرگش به وسیله سقوط هواپیما باشد. مجری برنامه نود درباره این آرزویش گفت:هیجان انگیز است. دوست ندارم مرگم زمانبر باشد. دوست دارم زمان کمی ببرد و حداقل یک دقیقه باشد. حداقل دوست دارم به صخره بخورم. او در ادامه این مساله را کمی هیجان انگیزتر کرد و گفت:دوست دارم در لحظه سقوط و مرگ عزیزانم در کنارم باشند. فردوسی پور البته در پاسخ به شخصیت جناب خان که اعلام کرد دوست دارد مایلی کهن و قلعه نویی نیز در کنارش باشد با زیرکی گفت:"بگذریم!" او در ادامه درباره خاطره اش از پرواز گفت:یک بار یک خانمی در کنارم بود که در لحظه آماده شدن هواپیما برای پرواز غش کرد. من بعدا که به هوش آمد از لذت سقوط با هواپیما و جذاب بودن مرگ اینگونه صحبت کردم که فرد دیگری به من اعتراض کرد که می شود اینطوری او را نصیحت نکنی! فردوسی پور در ادامه از رامبد جوان خواست در پروازی او را همراهی کند که با پاسخ منفی مجری برنامه خندوانه روبرو شد.

حامی اسپانسری ندارم و برآورد خودم را می گیرم

فردوسی پور درباره اسپانسر برنامه اش نیز اینطور توضیح داد:من پولی از اسپانسر نمی گیرم. کل برنامه نود را بانک سپه حامی شده و اینطور است که پول را به شبکه سه می دهد و چه یک پیامک بیاید و چه 10 میلیون چیزی به برنامه نود نمی رسد و با توجه به برآوردی که به شبکه داده ام پول می گیرم.

مرگ با هواپیما آسانتر از سقوط از موتور!

عادل فردوسی پور در بخشی از این گفتگوی جذاب درباره حضورش با موتور در گزارش ها گفت و اعلام کرد به دلیل ترافیک بارها مجبور شده خودرویش را به عابرین بسپارد و با موتور به سمت محل گزارش برود. او در ادامه خاطره ای در این باره تعریف کرد:یک روز سوار ترک موتورسوار شدم و از او خواستم مرا به گزارش بازی برساند. نمی دانم موتورش چه بود و می گفت آماده ای تک چرخ بزنم. واقعا صحنه های ترسناکی را پشت سر گذاشتم و همانجا متوجه شدم مرگ به وسیله سقوط با هواپیما راحت از مرگ بر اثر سقوط از موتور است.

فوتبال یاد بگیر لامصب

در پایان حضور عادل فردوسی پور در برنامه خندوانه، جناب خان او را با جملات خداحافظ عادل و شاید خداحافظ خندوانه همراهی کرد که عادل با زیرکی و هوش خاص خودش به او گفت متوجه منظورش شده است.
رامبد جوان از فردوسی پور در این باره پرسید که او جواب داد من در پایان جام جهانی آلمان گفتم خداحافظ جام جهانی و شاید خداحافظ برانکو ایوانکوویچ.
فردوسی پور در ادامه انتقادی از رامبد جوان کرد و به او گفت:لامصب یک ذره اطلاعات فوتبالی ات را بالا ببر و از آن لذت ببر!

امیدوارم نوابغ ایران را ترک نکنند

فردوسی پور در بخش پایانی برنامه و زمان خداحافظی گفت:« امیدوارم همه مردم ایران سلامت باشند و با هم کمک کنیم که ایران را بسازیم و هیچ کس ایران را ترک نکند و نوابغ بمانند و کمک کنند...»


فیلم حضور عادل فردوسی پور در برنامه خندوانه

اشتباهات جالب تلفنی و پیامکی فردوسی پور 


شعر کرمانی جناب خان برای فردوسی پور 


خاطرات طنز فردوسی پور از خوابهای فوتبالی اش 

 


گفتگوی کامل جناب خان با عادل فردوسی پور

 

فردوسی پور ، فیلم و عکس های عادل فردوسی پور در برنامه خندوانه

4.849
این مطلب مفید بود ؟472
برگرفته از ورزش 3-/ف
وبگردی