حیوانات عجیب
حیوانات عجیبی که در این مطلب میبینید به قدری عجیب و شگفت انگیز هستند که مطمئنا نه اسمی از انها شنیده بودید و تصویری از انها دیده بودید.

حیوانات عجیبی که هرگز نمی دانستید وجود دارند

حیوانات عجیب و غریب در نیای پیرامون ما بسیار هستند و ما کم و بیش اطلاعاتی از آنها داریم اما گونه های بسیار زیادی وجود دارند که بیشتر مردم آن ها را نمی شناسند و آشنایی با آن ها می تواند جالب باشد. در این مطلب می خواهیم حیواناتی را به شما معرفی کنیم که به نظر می رسد فتوشاپ شده باشند اما کاملا واقعی هستند.

آن ها در هر شکل و اندازه ای هستند. یکی از این حیوانات گرگ یال دار است که شبیه یک روباه قرمز است که با یک گوزن جفت گیری کرده باشد. اما هیچ یک از آن ها نیست، در واقع نوع خاصی از پستاندار است که خز، صورت دوست داشتنی و پاهای باریک و بلندی دارد. به همین ترتیب بسیاری از حیوانات این مطلب شبیه موجودات هیبریدی داستان های تخیلی هستند و به سختی می توان باور کرد واقعا در گوشه ای از این جهان زندگی می کنند. چه با بیشتر این موجودات آشنا باشید چه نباشید یک چیز مشخص است:تنوع زیادی در قلمروی حیوانات وجود دارد که باید قدر آن را بدانیم و از آن حفاظت کنیم.

مارخور (markhor

مارخور گونه بزرگی از بز وحشی است که در شمال شرق افغانستان و پاکستان یافت می شود. این گونه ها در حال انقراض هستند، چون کمتر از 2500 مارخور بالغ وجود دارد. مارخور حیوان ملی پاکستان است. ماده کف مانندی هنگام جویدن از دهان این حیوان خارج می شود و روی زمین افتاده و خشک می شود. مردم محلی این ماده را برای خارج کردن سم مار از زخم مفید می دانند.

 
حیوانات

دل (Dhole)

دل گونه ای از سگ سانان بومی جنوب و جنوب شرقی آسیاست. این حیوان بسیار اجتماعی است و در گروه های بزرگی زندگی می کند که اغلب برای شکار به دسته های کوچکی تقسیم می شوند. طعمه اصلی آن ها سم داران متوسط هستند که با خسته کردن آن ها بعد از تعقیب طولانی شکارشان می کند و بعد از دریدن شکمشان آن ها را می خورند. اگرچه دل ها از انسان می ترسند، اما به صورت گروهی شجاعت کافی برای حمله به حیوانات بزرگ و خطرناکی مثل گراز وحشی، بوفالوی آبی و حتی ببر ها را دارند.
 
قلمروی حیوانات
 

دلفین پوزه کوتاه (Irrawaddy Dolphin

دلفین پوزه کوتاه گونه ای از دلفین های اقیانوسی است که در نزدیکی سواحل و رودخانه ها در بخش های از خلیج بنگال و جنوب شرقی آسیا یافت می شود. از نظر ژنتیکی دلفین کوتاه شبیه به نهنگ قاتل است.

 
حیوان ملی
 

سگ راکون (Raccoon Dog)

سگ راکون، سگ کاونده یا تانوکی نوعی سگ سان بومی شرق آسیاست. این سگ به دلیل شباهتش به راکون این نام را گرفته است. هر دوی آن ها به خوبی از درخت بالا می روند.

 
مارخور
 

سیفونیا کلاواتا (Cyphonia Clavata)

سیفونیا کلاواتا گونه ای از زنجره درختی است که یک اندام فرعی شبیه به مورچه روی سرش دارد تا بدن واقعی آن را از شکارچیان مخفی نگه دارد.

 
تعقیب

 سوندا کولوگو (Sunda Colugo)

سوندا کولوگو یا لمور پرنده سوندا در واقع نه لمور است و نه پرنده. بلکه با سر خوردن روی درختان جست و خیز می کند. این حیوان کاملا درختی و شب ها فعال است و از بخش های نرم گیاهان مثل برگ ها و ساقه های جوان، گل ها و میوه ها تغذیه می کند. سوندا کولوگو در جنوب شرقی آسیا در اندونزی، تایلند، مالزی و سنگاپور یافت می شود.

 
سگ سانان

دلفین نهنگ راست جنوبی

این حیوان گونه ای کوچک و باریک از پستانداران است که در آب های سرد نیمکره جنوبی یافت می شود. آن ها شناگران سریعی هستند که هیچ دندان قابل مشاهده و باله پشتی ندارند. آن ها بسیار ظریف هستند و اغلب با بیرون پریدن های مداوم از آب حرکت می کنند.

 
خلیج بنگال
 

خرچنگ یتی (Yeti)

این خرچنگ نوعی ده پای دریایی است که در منافذ هیدروترمال اعماق دریا زندگی می کند. این حیوانات پنجه ها و پاهای سفید و پشمالو دارند.

 
حیوانات عجیب

 موش کور دماغ ستاره ای (Star-Nosed Mole)

موش کور دماغ ستاره ای نوعی موش کور کوچک است که در مناطق پست و مرطوب شرق کانادا و شمال شرق ایالات متحده زندگی می کند. این حیوان به راحتی توسط پوزه ستاره ای خود که از 11 جفت شاخه گوشتی صورتی تشکیل شده شناخته می شود، این اندام به عنوان یک اندام لمسی با بیش از 25 هزار گیرنده حسی عمل می کند.

 
حیوانات عجیب

لمپری (lamprey)

لمپری نوعی ماهی بدون فک است که عمدتا در آب های ساحلی و شیرین زندگی می کند و نوع بالغ آن با دهان مکنده قیفی و دندان دار شناخته می شود. آن ها خودشان را به ماهی ها می چسبانند و خونشان را می مکند. لمپری ها حدود 300 میلیون سال است که وجود دارند و ساختار بدن آن ها نسبتا بدون تغییر باقی مانده است.

 
حیوانات عجیب

 موش کور برهنه

این موجود ویژگی های زیادی دارد که آن را برای انسان بسیار مهم می کند. آن ها نسبت به سرطان مقاوم هستند و تا 28 سال زندگی می کنند که برای پستانداری با این ابعاد بسیار عجیب است. آنها حتی در سنین بالا هم جوان، سالم و کاملا بارور می مانند که برای یک حیوان سالخورده معادل این است که یک پیرزن 80 ساله ویژگی های بیولوژیکی 50 سال جوانتر از خود را داشته باشد. موش کور برهنه هم در تحقیقات سرطان و هم پیری مورد استفاده قرار می گیرد. نه تنها این موجود عجیب است بلکه بسیار بااهمیت هم هست.

 
حیوانات عجیب

این حیوانات عجیب را می شناسید؟

3.611
این مطلب مفید بود ؟83
برگرفته از برترینها - / ل
وبگردی