حیوانات نادر
حیوانات نادری وجود دارند که مبتلا به بیماری گیناندرومورف هستند و نصف آنها زن و نصف دیگر آنها مرد می باشند.

حیوانات نادری که نصف زن و نصف مرد هستند

گیناندرومورف(gynandromorph) یک ارگانیسمی است که شامل خصوصیات زنانه و مردانه می باشد و این ویژگی را بیشتر می توان در پروانه ها مشاهده کرد که در آن ویژگی های جنسی مردانه و زنانه را مشاهده کرد.همچنین در برخی دیگر از حیوانات مانند خرچنگ ،خروس و.. می توان مشاهده نمود.این حیوانات عبارتند از:

1-خروس

به گفته محققان آنها راز نصف مرد بودن و نصف زن بودن خروس ها را یافته اند.حدودا در بین 10000خروس ،یکی از آنها مبتلا به گیناندرومورف می باشند که نصف بدن آنها مرد و نصف دیگر آن زن است.خروسی که در تصویر مشاهده می نمایید دارای بدنی با ساختار و عضلات متفاوت می باشند و آن هم به یک دلیل ژنتیکی می تواند رخ دهد و ما می توانیم آنها را به دلیل این مشکل و نقص جسمانی بودنشان تبرئه نماییم.

حیواناتی نادر

 حیوانات نادری که نصف زن و نصف مرد می باشند

2-لوبستر

اخیرا یکی از ماهی گیرها بعد از سید انبوه خود در دریا با موردی نادر روبرو شد.او بعد از جستجو کردن ماهی هایی که سید کرده بود شاهد لوبستری متفاوت با دو قطب متفاوت شد که بعد از کمی جستجو متوجه شد که این لوبستر به بیماری گیناندرومورف مبتلا شده است و در نوع خود بسیار نادر است.

با نگاه اول به این لوبستر می توان حدس زد که برای مثال نیمه آن پخته شده است و نیمه دیگر آن به هیچ وجه پخته نشده است و ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا این لوبستر می تواند تخم بگذارد؟!آیا مذکر است؟!اینان سوالاتی هستن که می توانند مغز مارا به چالش بکشند و هنوز جواب آن کاملا مشخص نیستو در موارد متفاوت می تواند نتیجه مختلفی داشته باشد.

حیوان نادر

لوبستری که مبتلا به بیماری گیناندرومورف شده

3-پروانه

پروانه ها یکی از حیواناتی هستند که اگر به گیناندرومورف مبتلا باشند، زیاد دیده می شوند و به همین دلیل است که می توان نتیجه گرفت که نصف مرد و نصف زن می باشد. برای مثال در تصویر می توانید یک پروانه مبتلا به گیناندرومورف را مشاهده کنید که یک دانش آموز بعد از خارج شدن از مدرسه با این پروانه متفاوت روبرو شد و در نگاه اول می تواند باعث تعجب ما شوند.بنابراین اگر پروانه ایی را دو رنگ متفاوت مشاهده کردید ،می توانید متوجه بیماری گیناندرومورف در آن شوید.

پروانه

پروانه ها نصف زن و نصف مرد هستند

4-گنجشک

با مشاهده تصویر این گنجشک می توانید متوجه فرق آن با سایر گنجشک های دیگر بشوید .تصویر این گنجشک متعلق در شهری به نام کاتالونیا در اسپانیا ثبت شده است که نشان دهنده وجود بیماری گیناندرومورف در گنجشک ها می باشد که نصف مرد می باشد و نصف دیگر زن!

گنجشگ

گنجشکی که بیماری گیناندرومورف دارد

5-خرچنگ

با کمی تامل می توان تفاوت این خرچنگ را با سایر خرچنگ ها متوجه شد که تفاوت آن با دیگر خرچنگ ها در پنجه های آن می باشد. به نظر شما ممکن است با این تفاسیر نشان دهنده چه چیزی باشد؟!می تواند نشان دهنده مبتلا بودن او به گیناندرومورف باشد که باعث تفاوت آن با دیگر خرچنگ ها شده است و تصویر متعلق به سال 2005 در شهر ویرجینیا است که سمت راست آن زن و سمت چپ آن مرد می باشد.

حیوان نادر

خرچنگی که مبتلا به بیماری گیناندرومورف است

6-عنکبوت

عنکبوتی که در تصویر مشاهده می کنید، همانند موارد بالا دارای یک ویژگی مشابه می باشد و آن هم مبتلا بودنش به نوعی نقص ارگانیسمی که در طی آن یک نیمه اش مرد است و نیمه دیگرش زن و که می تواند در نتیجه گیری به ما نشان دهد که این حیوان به گیناندرومورف مبتلا می باشد.

این نقص ارگانیسمی هیچ تاثیری بر روی وضعیت جسمانی او نگذاشته است و می تواند به راحتی حرکت کند.

 

حیوانات نادر

عنکبوتی که نصف آن مرد و نصف دیگرش زن می باشد 

حیوانات نادری که نصف بدنشان مرد و نصف دیگر زن هستند!!

4.522
این مطلب مفید بود ؟202
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی