اعتماد به نفس

“اعتماد به نفس” و باورنکردنی ترین راه ها برای افزایش آن

کد مطلب : 501تعداد نظرات : 25 نظرزمان مطالعه : 9 دقیقه
راهکارهای ساده و شگفت انگیز بسیاری برای بالا بردن “اعتماد به نفس” در خانم ها وجود دارد که باعث میشود در زندگی احساس خوشبختی کنند و از آن لذت بیشتری ببرند.

فرمول ساده اعتماد به نفس خانم ها

 اعتماد به نفس بالا یکی از نیاز های مهم هر فردی است و هر فرد باید در زندگی خود از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد تا احساس مفید بودن و خوشبختی کند،باید بدانید خانم ها نسبت به آقایان بیشتر درگیر این مشکل هستند بنابراین راههایی که برای حفظ آن بکار می رود در خانم ها و آقایان بسیار متفاوت است که در ادامه این مطلب می خوانید.
 با اینکه بسیاری از خانم ها از چهره زیبا و توانایی های بارز و بالایی برخوردارند اما باز هم عدم داشتن اعتماد به نفس آن ها را درگیر مسائلی کرده است که برایشان بسیار آزار دهنده است و مانع پیشرفتشان شده است. قرار نیست کارهای پیچیده و سختی برای بالا بردن اعتماد به نفس انجام شود کافیست راه های ساده بدست آوردن آن را برای تقویت خود بکار برید تا فردی موفق و مفید در جامعه و زندگی شخصی خود باشید.
 
نکاتی برای بالا بردن اعتماد به نفس

راه های افزایش اعتماد به نفس در زنان

1-به زیبایی پوست خود اهمیت دهید
برای اینکه کل صورتتان شکل و فرم بهتر و جذابی داشته باشد چهار نقطه وجود دارد که باید به آنها توجه زیادی داشته باشید این قسمت ها گوشه های داخلی تیره چشم ها،دو طرف بینی،گوشه های خارجی چشم ها و دو طرف دهان هستند که می توانید کرم پودر بزنید.
 
2-با چشم تماس برقرار کنید
 هنگامی که با کسی ارتباط برقرار می کنید به چشمهای او نگاه کنید چراکه این عادت را فقط کسانی دارند که اعتماد به نفسشان بالاست.
 
3-با قامت راست بایستید
 باید با اعتماد به نفس بالا رفتار کنید سعی کنید با تمرین و ممارست راست ایستادن را تمرین کنید برای راست ایستادن سعی داشته باشید ناف خود را به طرف ستون فقراتتان عقب بکشید و شانه ها را به سمت عقب کشیده و سینه را به طرف جلو بیاورید.
 
تکنیک های افزایش اعتماد به نفس
4-به پوست رنگ پریده خود رنگ بدهید
 با کرم های برنزه رنگ و ظاهر سالم تری به پوست رنگ پریده خود بدهید (به این نکته توجه کنید که برنزه کردن کامل و واقعی خود عامل به خطر انداختن سلامتی است).مالیدن کرم مرطوب کننده و چند قطره کرم برنزه پوستتان را رنگی و بهتر می کند.
 
5-در مرتب و تمیز بودن کیف پولتان دقت کنید
 حتما زمان مشخصی را برای تمیز کردن کیف پول خود صرف کنید کرت ویزیت،رسیدها و کاغذهای به درد نخور را از کیف خارج کرده و دور بیندازید چراکه مدیریت همین کارهای جزئی باعث می شود که شما با اعتماد بالا احساس خوشایندی جهت کنترل زندگی خود داشته باشید.
 
6-این احساس را داشته باشید که انگار یک سایز کم کرده اید
 جالب است بدانید خانم هایی که در استفاده عطرها و اودکلن ها به بو و طعم گل و ادویه اکتفا می کنند لاغر تر و جذاب تر به چشم می آیند.
 
  افزایش اعتماد به نفس زنان
 7-سعی کنید از آینه دور باشید
 زمانی که وقت زیادی صرف ظاهر می شود و اهمیتی به چیزهای دیگر داده نمی شود فرد کمتر احساس خوشحالی می کند چرا که افراط در خودآرایی باعث می شود از جنبه های دیگر زندگی غافل شوید.
 
8-به آراستگی خود برسید
 بنابه تحقیقات انجام شده آن دسته خانم هایی از اعتماد به نفس بیشتری برخوردارند که آراسته تر هستند.
 
 9-وقتی می نشینید قوز نکنید
 قوز نکردن را صرفا جهت درست نشستن انجام ندهید چراکه طبق پژوهش های انجام شده در دانشگاه دولتی اوهایو قوز کردن باعث می شود که افکار مثبتی در مورد خودتان نکنید.
 
10-سعی کنید از عرق کردن خود جلوگیری کنید
 بسیاری از افراد دچار تعریق در کف دست و یا فرق سر و زیر بغل خود می شوند و همیشه استرس دست دادن یا روبرو شدن با این شرایط را با کسی دارند برای رهایی از این مشکل به پزشک مراجعه کنید و تزریق بوتاکس انجام دهید.
 
  افزایش اعتماد به نفس
 علاوه بر مواردی که پیش تر به آنها اشاره کردیم راه های دیگری نیز وجود دارد که این بستر را فراهم می کند تا افرادی در تمامی سنین بتوانند اعتماد به نفس خود را بالا ببرند.
 
موسیقی نشاط آور و شاد گوش بدهید
 پیش از اینکه وارد جلسه امتحانی یا مهمانی شوید احتمال دارد اعتماد به نفستان کمی سست شود پس با گوش دادن به یک موسیقی نشاط بخش روحیه خود را تقویت کنید.
 
یک چیز جدید امتحان کنید
 پیشنهاد می کنیم با امتحان کردن یک چیز جدید به ترس های خود غلبه کنید و موانع و محدودیت های زندگی خود را از سر راه بر دارید چرا که با این کار نه تنها به یک چالش جدید وارد میشوید بلکه اعتماد به نفس خود را به قدری بالا می برید.
 
اعتماد به نفس خانم ها
 
برای انجام یک کار جدید اول نقشه ای طراحی کنید و بعد آن را دنبال نمایید
 این راهی که در این بخش معرفی شد یکی از موثرترین و مهم ترین روش هایی است که منجر به اعتماد به نفس بالا می شود چراکه وقتی تصمیم به انجام کاری میگیرید و با عقب کشیدنش آن را پیش می برید و به نوعی خود را برای خودتان اثبات می کنید نهایت اعتماد به نفس در وجودتان رخ می دهد.
 
استفاده از مدیتیشن
 برای دست پیدا کردن به افکار مثبت و دور شدن از افکار منفی مدیتیشن بهترین و موثرترین راه است.
 
ورزش انجام دهید
 ورزش کردن اثر فوق العاده و عمیقی بر اعتماد به نفس دارد چرا که ورزش کردن منظم باعث می شود تا انرژی شما بالا برود و مواد شیمیایی گوناگونی مثل اندروفین و تستوسترون تولید کند که شما را به حالت مثبت تری سوق می دهد.باید بدانید ورزش کردن روزکرد زندگی شما را تغییر داده و اعتماد به نفستان را بالا می برد و همچنین زیبایی اندام شما را دو چندان می کند و این خود عاملی بر بالا رفتن اعتماد به نفس است.
 
ورزش
 سعی کنید با یک ترس مقابله کنید
 مقابله و روبرو شده با ترس کار بسیار سختی است اما عواقب بسیار خوبی با خود به همراه دارد ،بنابراین روبرو شدن با یک ترس اعتماد به نفس شما را 10 قدم بیشتر می کند و هر بار که با آن روبرو می شوید به این باور می رسید که از هیچ چیزی به اندازه ترس نباید ترسید.
 
خلاق باشید و چیزی تازه خلق کنید
کشف استعداد و خلاقیت در زندگی در بالا رفتن اعتماد به نفس بسیار موثر است پس سعی کنید چیزی نو خلق کنید هر چند این کار همیشه آسان نیست اما وقتی انجام می دهید نه تنها احساس رضایت فوق العاده ای را تجربه می کنید بلکه با قابلیت های جدیدی از وجودتان آشنا می شوید پس در نتیجه دانستیم که خلاق بودن راه و روش بسیار کلیدی برای شناخت توانایی های پنهان هر فرد است.
 
اعتماد به نفس  
هرچند که اعتماد به نفس ندارید اما وانمود کنید که دارید
 پیشنهاد می کنیم یک قدم درست خارج از محدوده آرامشتان برداریداین روش به شما کمک می کند تا از محدودیت هایی که برای خودتان ساخته اید بیرون بیایید.شاید به نظر غیر ممکن بیاید اما عملی است .پس اگر احساس اعتماد ندارید حداقل جوری رفتار و تظاهر کنید که انگار کوهی از توانایی و استعداد هستید و بر حسب آن رفتار کنید و این باعث می شود در مدت خیلی کم به یک اعتماد به نفس واقعی دست یابید.
 
از محیطی که در آن هستید استفاده کنید
 برای تغییر و بالا بردن اعتماد به نفس محیط را بر حسب چیزی که علاقه دارید تغییر دهید برای بالا بردن اعتماد به نفس خود سری به زندگینامه های افراد معروف بزنید و حتی الامکان به شنیدن موسیقی هایی که انرژی بخش هستند اکتفا کنید و بیشتر با افرادی که دارای اعتماد به نفس بالایی هستند رفت و آمد کنید.
 
اعتماد به نفس بالا
 
قوه تخیل خود را بکار گیرید
 ذهن همه افراد به قدری قدرتمند است که هر اندیشه ای هر چند پیچیده از آن تراوش می کند پس یاد بگیرید به طریق مثبتی از قوه تخیلتان استفاده کنید چیزی مثل تجسم سازی.این امر باعث می شود اعتماد به نفس شما به قدر چشم گیری بالا رود.
 به عنوان مثال تصور کنید در جلسه ای مهم حضور دارید با خود فکر کنید که چقدر همه چیز خوب جلو می رود و چقدر حس خوبی دارید ،چهره بشاشی به خود گرفته و نتیجه عالی و مثبت جلسه را در ذهن خود مجسم کنید با این کار می توانید حتی قبل از ورود به جلسه حس خوبی داشته باشید. اگر ذهنی آماده برای تصورات و تجسم کردن ندارید می توانید از کسانی دیگر تقلید کنید و یک فرد موفق مثل ورزشکار یا هنرپیشه و یا حتی از افراد موفق فک و فامیل خود را اسوه قرار دهید و همه رفتار های او را یاد گرفته و تجسم کنید و از آن تقلید کنید.
 
بدن خود را بکار ببرید
 با تکان دادن سریع پاها از اضطراب و نگرانی شما کاسته می شود و یا راه رفتن با آرامش شما را ریلکس تر می کند،پس برای اینکه اعتماد به نفستان را بالا ببرید از بدن خود استفاده کنید،مطمئن تر بلند شده و بنشینید و یا با قامت استوار راه بروید .
 
فقط به خاطرات مثبت فکر کنید
 همه ما عادت داریم قبل از اینکه کاری انجام دهیم خاطرات بد و شکست هایمان را در ذهن تداعی کنیم اما این اشتباه است و باید از بین برود سعی کنید برای یک بار هم که شده خاطرات مثبت را در ذهن خود یادآور شویم،این را بدانید همه چیز بستگی به خودتان دارد و این انتخاب خود شما است که منجر به بالا رفتن اعتماد به نفستان شود و یا کاهش آن.
 
آرامش 
به روزهای آتی فکر کنید
 فکر کردن به آینده راهی بسیار عالی و موثر بر اعتماد به نفس است،برای اینکه این راه را نیز امتحان کنید از خود بپرسید:آیا اتفاقی که الان برایم افتاده است 5 سال دیگر چگونه به نظر خواهد رسید؟در ذهن من حک می شود یا نه؟این کار باعث می شود نه تنها به اتفاقی که افتاده فکر نکنید بلکه به جنبه های دیگر نیز درگیر شوید که معمولا پاسخ آن منفی است.شما با بکار گیری این روش می توانید با مشکلات روزمره بهتر کنار بیایید و متوجه شوید که اتفاقات اندازه ای که ما بزرگ کرده ایم بزرگ نیستند.
 
این را بدانید که گذشته برابر با حال نیست
 اتفاقاتی که در سال پیش ،ماه پیش و یا اتفاقاتی که حتی دیروز و امروز برایمان افتاده است به معنی سال آینده،ماه آینده و فردا نیست چرا که اینده شمادر حال ساخته می شود و تصمیم با خود شماست که چقدر اجازه دهید رخداد های گذشته بر آینده شما غلبه کنند.

تقویت اعتماد به نفس در خانم ها

 با خود به مهربانی رفتار کنید
 گاهی افراد با خود بد رفتاری می کنند اما درکی از آن ندارند که نیازی به این کار نیست ،پس اگر شما هم از آن دسته افراد هستید دست از این کار بردارید و با خود مهربان باشید چراکه که هیچ دلیل مهمی برای بدرفتاری به خودتان وجود ندارد مگر اینکه بخواهید دشمنان خود را شاد کرده و خود را ناراحت کنید. بخش مهمی که در مهربان بودن مد نظر است اینست که به نقاط قوت خود توجه و آن ها را تقویت کنید این کار نه تنها در مهارت های شما نقش دارد بلکه اعتماد بنفس شما را هم بیشتر می کند و اما قسمت کوچکتری نیز که از اهمیت بالاتری برخوردار است وجود دارد آن هم اینکه پذیرای تحسین دیگران باشید چرا که حس خوبی بعد از هر تحسین وجود دارد که شما را در انجام کارتان مصمم تر می کند.
 
 گوش دادن موسیقی
 
در تقویت مهارت های اجتماعیتان کوشا باشید
 یکی از مهم ترین بخش های زندگی روابط می باشد روابطی که هر فردی در اجتماع می تواند داشته باشد پس هر فرد باید تقویت این مهارت ها را یاد بگیرد چراکه تقویت این مهارت ها و کسب اطمینان بیشتر در این مهارت ها به افزایش اعتماد به نفس کمک شایانی می کند.
 
به جای توجه به درون،به بیرون توجه کنید
 در ارتباط با دیگران و یا حتی وقتی که تنها هستید سعی کنید ذهن خود را درگیر درون نکنید و به بیرون فکر کنید.چراکه توجه به بیرون به بالا بردن اعتماد به نفس کمک کرده و روشی بسیار تاثیرگذار در تقویت مهارتهای اجتماعی و مردمی می باشد.
 
با افرادی که مثبت اندیش هستند رابطه داشته باشید
 افرادی که با آن ها در ارتباط هستید ممکن است در روحیات شما تاثیر بگذارند و موجب ناراحتی و شادی شما باشند و از آنجایی که بیشتر وقتمان را با مردم در اجتماع می گذرانیم پس بهتر است در انتخاب افرادی که در با آنها در ارتباط هستیم دقت کنیم و با افراد مثبت اندیشی همنشینی کنیم چراکه بودن افراد منفی گرا در زندگیتان تاثیر مخربی را در زندگیتان خواهند داشت.
 
 اعتماد به نفس زنان
 سعی به جذب تآثیرات،اطلاعات و احساسات مثبت کنید
 اطلاعاتی که در دنیای پیرامونمان هستند هم مثل افراد اطرافمان می توانند در زندگیمان تاثیرگذار باشند چراکه برخی از حوادث و اخبار جامعه تصوراتی منفی از دنیا به شما انتقال می دهد،این شما هستید که انتخاب می کنید چه چیزی بخوانید،ببینید و بشنوید.پس به دنبال چیزهایی باشید که فایده ای برایتان داشته باشد.
 
مثبت اندیش باشید
 مثبت اندیشی و از دریچه مثبت به زندگی نگاه کردن کار آسانی نیست و زمان بر است مخصوصا اگر فردی منفی گرا باشید و سالهای زیادی غرق در تفکرات منفی باشید. هیچوقت به طرد شدن و شکست با دیدگاه منفی نگاه نکنید آن را در ذهنتان تصور کنید به قدری که تاثیر احساسی منفی آن کمتر شود و به آن بعنوان نقطه عطفی در زندگیتان بنگرید نقطه ای که در زندگی شما وجود دارد اما نیاز به تقوید آن است. پیامی که یک شکست به شما می دهد گوش فرا دهید و این را مطمئن شوید که پیشرفت در انتظار شماست،مهم تر از همه با تعریف علمی و عمیق شکست به خودتان دیگر به هیچ عنوان حتی با چند بار شکست خوردن اعتماد به نفستان پایین نمی اید.

اعتماد به نفس و باورنکردنی ترین راه ها برای افزایش آن

4.61378
این مطلب مفید بود ؟1259119
برگرفته از بخش سبک زندگی / ک.ک / ک
25 نظر به ثبت رسیده است
nazy1397-04-23
به نظر من آدم باید هیچوقت ناامید نباشه چون خداوند آدم رو خیلی بزرگ آفریده با یک روح بزرگ که میتونه به بالاترین قله های موفقیت برسه باید به این ایمان داشته باشیم که فردا همیشه از امروز بهتر خواهد بود در این صورت همیشه شادیم و اعتماد به نفسمون هر روز بیشتر میشه
496
صبا1397-03-31
سلام راستش منم اولش همش خیال پردازی میکردم ولی بعدش فهمیدم که انسان باید در واقعیت زندگی کنه و زیبایی های زندگی خودشو ببینه چون با خیال پردازی انسان به جایی نمیرسه
445
K2373b1397-04-06
سلام،سعی کنید ازچیزایی که شما رو به سمت منفی میکشه دور بشیدمثلا همین رمان همه رو از زندگیتون حذف کنید ،شما خودتون میگید رمان اینا همش تخیلات و اغراق امیز نباید خودمون رو به این چیزایی که واقعیت نداره دل ببندیم مگه میشه ادم همه چیزکامل باشه مطمئنا همه مشکل دارن هر کس به یه طریق،مدام سخنرانی مذهبی گوش بدین ،در جلساتی شرکت کنید که شمارو به سمت یه زندگی خوب بکشونه،سعی کنید وقت خالیتون رو با ورزش و مطالعه پر کنید.به چیزایی که دارید فک کنید مثلا خانواده ،سلامتی و ...ان شاالله عاقبت بخیر بشین از خداوند غافل نشین به این فک کنید که همیشه داره شما رو نگاه میکنه،دلتـــــــــــــــون رو وابستش کنیــــــــد به خــــــــــــــــداوند
2110
بنده خدا1397-03-18
سلام.مطالباتون عالیه.مشکل من اینه که رمان های عاشقونه زیادی خوندم وهمیشه بعدازخوندنشون شروع به خیال پردازی میکنم ووقت طلایی دانش آموزیمرو ازدست میدم .همیشه وقتی این رمانارو میخونم افسرده میشم وهمچنین اغده ای چون همشون پولدارو خوشگلن وهمشون خوشبخت من قبلا این طوری نبودم ولی توسنین نوجوونی خیلی اعتمادبنفسم وهمچنین دینمو یکم ازدست دادم.ازتون میخوام یه راهکرد برای ازبین بردن خیالاتم واعتمادبنفس کمم بگید.
151
Abas1396-11-09
اگر فقیر به دنیا اومدی این تقصیره تو نیست اگر فقیر از دنیا بری این تقصیره تو هست ⁦
625
مجهول1396-09-24
بزرگ ترین مشکل من استرس ترس و نگرانیه اصلا نمیتونم تو جمع صحبت کنم و وقتی میخوام ی متن رو بخونم صدام میلرزه ب قدری ک همه متوجه میشن سه سالی میشه ک با خوانوادم نرفتم بیرون از سه سال پیش ترسی ب سمتم اومده و بعد اون با کمتر کسی حرف میزنم الانم تو شرایط سختیم و فکر میکنم یکی از نزدیکانم باید مشکلمو بدونه ولی از عواقب و پیامد هاش خیلی بیشتر از اون مشکل میترسم و بین دوستام احساس پوچی میکنم مشکلم شده خوره ی زندگیم و داره ازتو منو میخوره و من هیچی نمیتونم بگم
5110
شیداخادمی1401-05-27
فقط ب این فکر کن ک همه ی انسان ها ارزششون برابر تقسیم شده این ب خودت بستگی داره ک بخوای کم یا زیادش کنی
با ترسات مقابله کن.باخانوادت برو بیرون و با قدرت راه برو کم کم عادت میکنی مگه تو چی کم داری از مردم.فکر میکنی همه از تو سرترن؟؟والا همه برا خودشون مشکلاتی دارن
11
هادی1396-08-28
سلام من با اینکه خیلی مشکلات تو زندگیم دارم اما هیچ وقت از امید خدا و اراده ای که خدا بهم داده کمک گرفتم و با مشکلات جنگیدم و شرایط خوب به وجود اوردم الان که تو اوج گرفتاریم...آرومم چون میدونم درست میشه
302
Pnta1396-05-25
به نظر من اگ ما افکار مثبت رو تو خودمون پرورش بدیم و همه مردم رو به چشم یک دوست ببینیم از حرافای بی معنی مردم حراس نداشته باشیم روحیمون خیلی میاد بالا
206
زهرا1397-02-30
عزیز دلم. چقد سخت میگیری خدا تمام زیبایی خودش رو در زن خلاصه کرده. به این جمله تمرکز کن... من به شخصه ادم فوق العاده زیبایی نیستم اما از نظر خودم و بقیه چشم و ابروی زیبا و لب خوش فرمی دارم. در صورتی که پوست صورتم برنزست و بینی نسبتا گوشتی دارم و ارایشم درحد ریمل و برق لبه. و فقط و فقط به این فکر میکنم که صورتم مانع پیشرفتم نیست و اجزای صورتم به هم میاد. هرچقد هم ادم زشت باشه حتما یه بخش از صورتش زیباست.. تا خودت از خودت ایراد نگیری بقیه جرعت حرف زدن رو ندارن. جالب اینه بدونی که تو اروپا زیبایی به پوسته و چشم انسانه ولی متاسفانه ایرانیا ضعفشون بینی و لبشونه. موفق باشی
285
sahel1396-06-23
بنظر من شما باید این واقعیت رو بپذیرید ک هیچکسی تا ابد نمیمونه این ترسه شما بخاطر علاقه و وابستگیه شدیدتون ب خونوادتونه. ب لحاظی طبیعیه. ولی نه اونقدری ک بخواد جلوی اعتماد بنفستون رو بگیره. اینو بدونید که احتماله از دست دادنه نزدیکان برا هرکسی وجود داره. اینجوری نگرانیتون ب مرور کمتر میشه و قدر لحظاتی ک پیتوپ
84
سارا1396-05-11
من هميشه خيلي اعتماد به نفسم خيلي پايينه ظاهر خودمو دوس ندارم به آرايش زياد عادت كردم و ديگه نميتونم بدون آرايش جايي حضور داشته باشم و واقعا اذيت ميشم به خاطر اين،از طرف ديگه هم هميشه تو زندگيم ترس از دست دادن يكي از اعضاي خانوادمو دارم و فكر ميكنم نكنه از دستشون بدم هر روز رو با اين ترس ميگذرونم .خيلي زندگي برام بي معنيه هميشه آرزو ميكنم هرچه زودتر بميرم
2813
پسر تنها1396-04-12
سلام تروخدا به من هم کمک کنید . من بیست و نه سال سن دارم موقعی که بیست سالم بود موهای سرم شروع کرد به ریختن و من هم که خیلی ناراحت این موضوع بودم دنبال دوا دکتر کردن رفتم و با اینکه داشت خوب میشد ولی ناامید شدم و دیگه ادامه ندادم و یه جورایی بخاطر این قضیه گوشه گیر ومنفی گرا شدم و چند سال گوشه خونه نشستم .. الان با اینکه توی جامعه هستم وشغل هم دارم ولی وضع مالی خوبی ندارم( به خاطر همون چند سال خونه نشینی ) و یه نقطه ضعف خیلی بزرگی دارم اینکه فکر میکنم به خاطر ریزش موهام و نداشتن پول نمیتونم اون دختری که مورد علاقم و زیبا هستش رو بدست بیارم و این خیلی عذابم میده و فکر میکنم که خانومهای زیبا با مردای خوش تیپ و پولدار ازدواج میکنن.. لطف راهنماییم کنین خانمها اقایون
2314
شیداخادمی1401-05-27
عشقم نگران نباش مادر من نسبت ب پدرم از لحاظ ظاهرو همینطور موهاش که از۱۹سالگیش ضعیفه.ولی پدرم مورد توجه همه اس وخیلیم مامانمو دوس داره چون مامانم همیشه خودشو قبول داره بلندمیخنده از هیچی نمیترسه خجالتی نیس ضعف های ظاهریشو قبول کرده
وی خواهر دم بخت دارم ک ۳ساله تحت درمان موهاشه از همه جورراه ها استفاده کرده هیچی ب هیچی آخرش دیگه خودشو قبول کرده خیلیم خوشحاله همه ام دوسش دارن تا خودش نگه کسی نمیفهمه موهاش ریخته با اینکه توجه آدمو جلب میکنه ولی نا خود آگاه نادیده میگیریم
00
sani1396-02-31
اعتماد ب نفس پایین خیلی بده اونم تو زندگی زناشویی
338
هلیا1396-03-18
سلام دوست من . همین که شما امروز این ضعف خودتدنو قبول کردین ینی یه قدم به سمت پیشرفت . من خوب این احساسو میفهمم چون خودمم یه زمانی مث شما بودم . تا اینکه به خودم اومدم وگفتم بسه دیگه! چرا من باید انقد به خودم سخت بگیرم . اونم واس این زندگی که ممکنه شب بخوابی و صبح بیدار نشی!!!شروع کردم به تغییر خودمو سعی کردم بیشتر تو اجتماع باشم . برای دل خودم زندگی کنم و به حرف و نظر و حتی فکر دیگران راجبه خودم توجه نکنم . بهترین دوستم و تنها کسی که ب قضاوتش اهمیت میدم خدا باشه . بعد یه مدت زندگیم عوض شد . انگار همه ی ادمای دور و برم عوض شدن ...منه خجالتیه گوشه گیر شدم کسی که میتونه یه جمعو تو دستش بگیره و تو همه جا بتونه بهترین لحظاتو واس خودش خلق کنه . بهترین دوستارو پیدا کردم . به جایی رسیدم که دوستام باهام دردودل می کنن و ازم مشاوره میخوان .. و من فقط 15 سالمه! بس اراده کن و بدون همه چی ممکنه اگه خودت بخوای
783
الناز1396-02-27
منم همینطورم
236
شكرالله1395-11-10
سلام، تورخدا كمكم كنيد اصلا خودمو باور ندارم از روبرو شدن با افراد حتي اشناهام ترس دارم
6214
ارژن1397-07-12
با سلام خدمت دوستان . ترس مربوط به بخش اطلاعات کودکی شماست که به هر دلیلی ایجاد شده است و هرکز موفق به این کار نمی شوید مگر اینکه بتوانید اطلاعات کودکی خود را بازیابی کنید و جایگزین کنید و امام علی روبرو شدن با خود ترس را بهترین عامل برای این کار می داند . اما امروزه به روش های هیپنوتیزم می تواند این اطلاعات را تغییر داد . این را بدانید تا زمانیکه این اطلاعات کودکی منشا تصمیم گیری است شما زجر خواهید کشید . درون شما مانند ان است که دو نفر همیشه در حال کشیدن سر طناب هستند و مانع پیشرفت شما . باید آن را به نیروی موافق تبدیل کنید . هیچ راهی برای فرار از آن وجود ندارد.
144
مژده 1397-03-14
بااینکه ۱ورزشکارموفق هستم باقدبلندوتناسبی فوق العاده. ولی بی نهایت اعتنادبنفسم پایینه.لطفا راهنناییم کنید...باسپاس فراوان
2311
احسان1396-03-19
مبینا جان در علم روانشناسی ما چند مدل خطای شناختی ذهن داریم که خیلی از ما بدون اینکه ازش خبر داشته باشیم داریم با این خطاها زندگی میکنیم و هر شرایط و اتفاقی رو بر اساس این خطاهایی که در ذهن ما شکل گرفته میسنجیم و ارزیابی میکنیم حتما برات اتفاق افتاده که از یه اتفاقی در اینده خیلی میترسیدی و فکر میکردی که اگر این اتفاق بیفته خیلی وحشتناکه و ..... ولی یا اصلا اتفاق نیوفتاده یا اگرم شده اونقدر ترسناک و بد نبوده که شما تو ذهنت تصورش میکردی و وقتی فکرشو میکنی میبینی چقدر سر این موضوع بی ارزش استرس کشیدی و خودتو اذیت کردی پس هر موقع از چیزی ترسیدی و این افکار به سراغت اومدن سریع این خطای شناختی رو تشخیص بده و به نکات مثبت قضیه فکر کن
391
مهدی1396-03-02
سلام دوست گلم مبینا خانوم.شما باید با دریچه ودید دیگر و ب صورت خوشبینانه ب تمام مواضعی ک منفی گرا هستید بنگرید و در گام اول با افرادی ک مثبت گرا هستند معاشرت کنیدو ب خودتون هم بگید هر وقت ک من چقدر خوشبختم ، خوبم ، دوست داشتنی ام و محبوبم و فردی مثبت گرا هستم با گفتن و تکرار این کلمات ، باعث میشود ک ضمیر ناخداگاه انسان برای شما مفید باشد و ب فردی با این خصوصیات تبدیل شوید .مبینا اجی ، امام علی علیه السلام میفرمایندکه اگر بردبار نیستی خودتو ب بردباری بزن و شما هم اگر مثبت گرا نیستی خودتو ب مثبت گرا بودن بزن.ممنونم ازت ک وقت میزاری برای خوندن نظرات . التماس دعا. اللهم عجل الولیک الفرج
481
سيلور1396-02-25
دوستم اولا همين كه اينو قبول كردي خودش يه قدم بزرگه. بشين فك كن به موفقيتات و اونارو بنويس و بچسبون به يه جايي كه تو چشم باشه. بعد بشين همه افكار منفي كه مياد سمتتو به شكل مثبت بنويس. مثلا ميگي نميخوام منفي گرا باشم . خب اين حرف دقيقا برميگرده بهت يه چيز اثبات شدس تو به سمت اين كشيده ميشي چرا؟چون ضمير ناخوداگاه ما بچه تر از اين حرفاس اوكي؟ نگو "نميخوام منفي گرا باشم" عوضش بگو "ميخوام مثبت گرا باشم" . تاكيد ميكنم ضميرناخوداگاه بچه ساده لوح و زودباوره. همه افكار منفيتو به شكل مثبت بنويس يه مثال ديگه ميزنم اشتباه نكني: نگو "نميخوام شكست بخورم" بگو ميخوام پيروز شم! و مهم نيست چقد ترديد داري. مهم اينه هر روز هر شب هر چن ساعت يه بار ببينيش و بخونيش و با خودت تكرارش كني مدام بگو ميخوام موفق شم ضميرناخوداگاهت پيامو دريافت ميكنه و انقد بچس كه ميره سمتش درحالي كه نميفهمه چي به چيه و تو موفق ميشي. ميترسي؟ بنويس! هرچي هست بنويس! مديتيشن كن وقتي خيلي گيج و مضطرب ميشي. ٣ دقيقه حداقل چشماتو بيند بدنت رها و اروم بدون فشار و تنگنا باشه و به درون بدنت فك كن. نفس عميق بكش و به پر و خالي شدن ريه هات فك كن. صداي نفستو گوش بده و قفسه سينت كه پر و خالي ميشه تصور كن. باعث ميشه از سرت خارج شي و بري قسمتاي ديگه. نميفهميم ماها خيلي وقتا چقد غرق شديم تو فكرامون و همه وزنمون تو سرمونه! مديتيشن كن و بنويس و اهنگ گوش كن و برقص و خوشحالي كن با خودت...موفق باشي
1208
kazem1395-06-21
سلام دوست گرامی.اول اراده کن بعد فکرخودتو به سمت تفکرات مثبت هدایت کن. هرقدرکه تفکرات شما منفی باشه .با تفکر مثبت و قدرت تخیل میتونید اونا رو کنار بزنید و دید مثبتی داشته باشید. اینقدر ادامه بدین تا تفکرات منفی از شما فاصله بگیرند. حق شما زندگی توام با ارامش هست.
8610
مبینا1395-04-02
توروخدابه من کمک کنید من خیلی منفی گراهستم واقعادارم زجرمیکشم ولی دست خودم نیست
150169
وبگردی