خانه سامسونگ

خانه هوشمند سامسونگ + تصاویر

تاریخ انتشار : 11 شهریور 1393کد مطلب : 8239زمان مطالعه : 3 دقیقه
خانه هوشمند سامسونگ با امکانات جدید و منحصر به فرد خود درنمایشگاه IFA عرضه خواهد شد. توضیحات بیشتر برای آشنایی در سایت نمناک قرار داده شده است.

سامسونگ از تجهیزات خانه هوشمند خود را رونمایی کرد

 سامسونگ پس از تصاحب شرکت SmartThings  با معرفی سرویس های جدید خود پا را یک قدم فراتر گذاشت. این شرکت در نمایشگاه CES 2014 تمام تمرکز خود را بر روی تجهیزات خانه ی هوشمند قرار داده بود.

خانه هوشمند سامسونگ به کاربران امکان می دهد که ابزارهای شخصی و وسایل الکترونیکی خانه، مانند یخچال فریزر، ماشین لباس شوئی، تلویزیون هوشمند، کولرهای گازی، گوشی هوشمند و حتی ابزارهای پوشیدنی مثل گلکسی گیر را تنها به وسیله یک  نرم افزار به عنوان یک پلات فورم یکپارچه کنترل و مدیریت کنند.

 
 
لوازم خانگی
 
ویژگی های خانه هوشمند سامسونگ
 
خانه هوشمند سامسونگ سه قابلیت سرویس دهی مهم را به کاربران ارائه می دهد تا آن ها بتوانند در هر جا و در هر زمان که می خواهند به وسایل خود در خانه وصل شوند. این سه قابلیت عبارتند از:Device Control (کنترل ابزار)، Home View (دید خانه) و Smart Customer Service (خدمات هوشمند مشتری).
با استفاده از قابلیت Device Control، کاربران می توانند تنظیمات را طوری روی ابزارهای همراه یا تلویزیون هوشمند خود انجام دهند که چه در خانه و چه بیرون از خانه و حتی خارج از کشور، وسایل خانه را از طریق آن ابزار کنترل کنند؛ مثلاً روشن کردن تهویه هوا یا سیستم روشنایی خانه. 
کاربران با استفاده از قابلیت Home View می توانند از طریق دوربین هایی که در خانه نصب شده اند، در هر زمان وضعیت خانه شان را روی صفحه نمایش گوشی هوشمند ببینند. از طریق قابلیت Smart Customer Service نیز می توانند در صورت نیاز وسایل خانه را دستور سرویس یا تعویض قطعه ای از آن ها را بدهند. این قابلیت در واقع دستیاری برای خدمات پس از فروش وسایل خانه به شمار می رود.
قابلیت آگاهی از موقعیت احتمالاً یکی از هیجان انگیزترین توانایی های سیستم خانه ی هوشمند سامسونگ است. بر اساس این قابلیت، اقدامات خودکار بر اساس محل فعلی شما صورت خواهد پذیرفت. تصور کنید که سیستم تهویه مطبوع خانه به صورت خودکار هنگامی که به فاصله ی مشخصی از خانه رسیدید فعال شده و پیش از ورود شما فضا را به بهترین شکل برای شما آماده کند.
سامسونگ، پروتکل نرم افزاری خانه هوشمند (SHP) خاصی را طراحی کرده که تمامی محصولات خانه هوشمند سامسونگ و حتی محصولات شرکت های دیگر را نیز به هم متصل می کند. سامسونگ بر اساس این استراتژی قصد دارد با همکاری شرکایش، بنیادی را برای اکوسیستم نوظهور خدمات خانگی متصل ایجاد کند. 
 
خانه هوشمند
 
اغلب دستگاه های تولید شده توسط سامسونگ نیز از این سیستم عامل بهره می برند. نیازی به ذکر این مسئله نیست که یکی از پایه های ثابت ویژگی های جدید سیستم سامسونگ، ادغام با سرویس دستیار صوتی S Voice است. کاربران بر این اساس قادر خواهند بود خانه و لوازم منزل خود را به کمک دستیار دیجیتال صوتی سامسونگ که در اغلب گوشی ها و ساعت های هوشمند این شرکت تعبیه شده کنترل کنند. مانند جاروبرقی های رباتیک که فرمان های صوتی را درک کرده و به سمت فرد سخنگو می روند.
سامسونگ تصمیم گرفته تلاش های خود در حوزه ی خانه ی هوشمند را همزمان با گسترش این صنعت به پیش رانده و کیت توسعه ی نرم افزاری مخصوص سیستم خانه ی هوشمند خود را تا اواخر سال جاری میلادی عرضه کند. در صورتی که توسعه دهندگان از این کیت استقبال کرده و به گسترش آن بپردازند مسلماً موفقیت بزرگی در انتظار سامسونگ خواهد بود.

خانه هوشمند سامسونگ + تصاویر

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : نمناک -/ف
برچسب : سامسونگ
وبگردی