خانه مخفی برج ایفل
برج ایفل یکی از بناهای شگفت انگیز و در عین حال توریستی می باشد که توسط گوستاو ایفل ساخته شده است در این برج یک آپارتمان مخفی وجود دارد که شاید کمتر کسی از وجود آن اطلاع داشته باشد،در ادامه ماجرای این آپارتمان را می خوانید.

در دنیا بناها و آثار تاریخی و بی نظیر بسیاری توسط انسانهای خلاق و مبتکر ساخته می شوند بناهایی که چندین نسل ارزش و منزلت خود را از دست نداده و روز به روز به جذابیت آنها و بازدیدکنندگان آن افزوده می شود برج ایفل نیز یکی از این بناهای شگفت انیز می باشد که مرتفع ترین بنای پاریس،در زمره مشهورترین نمادهای جهان است و امروزه از مهمترین مراکز جذب توریست به شمار می رود.

 گوستاو ایفل،پس از ساختن بنای خیره کننده ای به نام ایفلی در سال 1889، آپارتمانی شیک و کوچک را در طبقه سوم این بنا به خودش هدیه داد.

برج ایفل

«هنری جیرارد» هنرمند فرانسوی، در سال 1891 در کتاب خود برج سیصد متری ایفل طراحی داخلی این آپارتمان را به سبکی محبوب دانشمندانی توصیف کرد.این آپارتمان که در ارتفاع 300 متری سطح زمین قرار دارد برای گوستاو ایفل به مکانی با شکوه برای تماشای شهر پاریس تبدیل شد.

برج ایفل

اشرافزادگان پاریسی که شیفته این آپارتمان بودند از ایفل خواستند دست کم یک شب این آپارتمان را به آنها کرایه دهد.ایفل ترجیح داد آپارتمان را به مکانی شخصی برای تعمق در دل شهر و درعین حال به دور از دغدغه های پاریس تبدیل کند.

اما ایفل میهمانان ویژه خود را به این آپارتمان دعوت می کرد. توماس ادیسون که یکی از این میهمانان ویژه ایفل بود، به ایفل گرامافونی هدیه داد که همچنان در آپارتمان باقی مانده است.

برج ایفل

برج ایفل

خانه مخفی روی نوک برج ایفل! + تصاویر

4.662
این مطلب مفید بود ؟575
برگرفته از تیک - / ل
برچسب : برج ایفل
وبگردی