خانه مرتب
اگر شما زیباترین وسایل منزل داشته باشید اما خانه تان همیشه نامرتب باشد اصلا جلوه زیبایی ندارد پس با رعایت این نکات خانه تان را همیشه مرتب نگه دارید.

راه هایی برای داشتن خانه مرتب

جلوگیری از بی نظمی و مرتب کردن خانه یکی از چالش های اصلی خانم های خانه دار و شاغل است که در این بخش از دنیای مد نمناک میخواهیم ترفندهایی برای داشتن خانه ای همیشه مرتب را به شما بگوییم، اگر دوست دارید منزل تان همیشه مرتب و تمیز باشد طوری که اگر مهمان سرزده آمد خجالت نکشید این مطلب را از دست ندهید.

خانه مرتب

چگونه خانه مرتبی داشته باشیم؟

وسایل به درد نخور و اضافه را دور بریزید

وسایل اضافه و به درد نخوری در خانه همه ما پیدا میشود که دلمان نمی آید آن ها را دور بریزیم اما اگر خانه ای مرتب و تمیز میخواهید باید این کار را انجام دهید. وسایلی که از آن ها استفاده نمیکنید فقط باعث میشوند منزل تان همیشه نامرتب باشد.

لباس ها را سر جایشان بگذارید

وقتی از محل کار یا مهمانی به خانه برمیگردید هرچقدر هم که خسته باشید نباید لباس هایتان را روی صندلی بیندازید و بگویید بعدا جمع میکنم، عادت کنید همیشه لباس هایتان را سر جایشان بگذارید اگر نیاز به شستن دارند داخل ماشین لباس شویی بندازید و اگر نه داخل کمد بچینید.

خانه مرتب

روش مرتب کردن لباس ها

سطوح آشپزخانه را هر روز تمیز کنید

پس از هر بار استفاده از سطوح آشپزخانه آن ها را تمیز کنید و نگذارید لکه ها روی هم تلنبار شوند زیرا هم آشپزخانه تان زشت میشود و هم تمیز کردن لکه های قدیمی سخت تر میشود.

هفته ای دو بار گردگیری کنید

شاید به نظرتان زیاد باشد اما هفته ای دو بار باید گردگیری کنید و جاروبرقی بکشید، با این کار همیشه برای آمدن مهمان آمادگی دارید و نیاز نیست قبل از آمدن آن ها ساعت ها کار کنید و خانه را تمیز کنید.

خانه مرتب

راه های داشتن خانه مرتب و تمیز

ظرف های کثیف را همان موقع بشویید

بعد از خوردن شام و ناهار که ظرف ها کثیف میشوند بهتر است ظرف های کثیف را همان موقع بشویید زیرا وجود کلی ظرف کثیف در آشپزخانه نمای نازیبایی دارد همچنین شستن ظرف های یک وعده راحت تر از شستن ظرف های چند روز گذشته است.

 

روش های داشتن خانه مرتب و جلوگیری از بی نظمی

4.541
این مطلب مفید بود ؟374
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ح
برچسب :
وبگردی