خدمت سربازی ایثارگران

شرایط استفاده مشمولان غایب سربازی از امتیاز ایثارگری والدین

تاریخ انتشار : 28 بهمن 1397کد مطلب : 58347زمان مطالعه : 4 دقیقه
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا شرایط بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین برای مشمولان غایب را تشریح کرد.

شرایط استفاده از کسر خدمت مشمولان غایب از امتیاز ایثارگری والدین

مهر: رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت:مشمولان غایب برای بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین یا معافیت به ازای 28 یا 29 ماه سابقه ایثارگری والدین تنها تا 12 فروردین سال 98 فرصت دارند.

سردار بهرام نوروزی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار کرد:به منظور ارج نهادن به مقام شامخ ایثار و ایثارگری، فرصتی ایجادشده تا سربازان حین خدمت که اضافه خدمت سنواتی دارند و مشمولانی که به علت غیبت؛ امکان بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین و یا معافیت به ازای 28 یا 29 ماه سابقه ایثارگر را نداشته اند، بتوانند با تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود، از این تسهیلات بهره مند شوند. 

وی افزود:مشمولان غایب برای بهره مندی از این تسهیلات تا 12 فروردین سال 98 مصادف با روز جمهوری اسلامی ایران فرصت دارند تا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) برای اعزام به خدمت اقدام کنند. 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد:سربازان حین خدمت که دارای غیبت اولیه و یا سنواتی هستند نیز می توانند از کسر خدمت ایثارگری والدین بهره مند شوند که می بایست برای دریافت گواهی مربوطه به یگان خدمتی والدین خود مراجعه تا سوابق آنان در سامانه وظیفه عمومی ثبت شود. 

وی خاطرنشان کرد:این تسهیلات تنها شامل آن دسته از مشمولان غایبی می شود که تا پایان روز کاری 12 فروردین سال 98 به دفاتر (پلیس+10) مراجعه و درخواست خود را برای اعزام به خدمت ثبت کنند و درصورتی که واجد شرایط معافیت به واسطه امتیاز 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری باشند، از خدمت سربازی معاف و در غیر این صورت پس از اشتغال به خدمت، به ازای هرماه ایثارگری و یا هر درصد جانبازی والدین، از 12 روز کسر خدمت برخوردار می شوند. 

این مقام عالی انتظامی با تأکید بر اینکه بخشش اضافه خدمت مشمولان برای بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری والدین و یا معافیت 28 و 29 ماه ایثارگری، تنها تا تاریخ دوازدهم فروردین سال 98 بوده و بعدازاین تاریخ، طبق روال گذشته غیبت مانع بهره مندی از این امتیازات خواهد بود، افزود:مشمولانی که در حال حاضر معافیت تحصیلی دارند یا افرادی که هنوز به سن مشمولیت نرسیده اند، در صورت ورود به غیبت در آینده مجاز به استفاده از این تسهیلات نخواهند بود.

رئیس مجلس

شرایط جدید کسر خدمت فرزندان ایثارگران

سردار نوروزی با تأکید بر اینکه کسر خدمت ایثارگری به سربازان حین خدمت تعلق می گیرد، گفت:آن دسته از مشمولان غایب که برای بهره مندی از کسر خدمت ایثارگری، وضعیت خدمتی خود را از طریق دفاتر (پلیس+10) تعیین تکلیف کرده اند، ولی در تاریخ اعزام به خدمت تعیین شده از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا، برای اعزام به مراکز آموزش نیرو های مسلح خود را معرفی نکنند و مجدداً مرتکب غیبت شوند، نمی توانند از این تسهیلات بهره مند شوند. 

وی یادآور شد:برابر ابلاغیه ستاد کل نیرو های مسلح به ازای هرماه حضور در جبهه، هر درصد جانبازی مورد تائید بنیاد شهید و یا هرماه اسارت، 12 روز کسر خدمت به فرزندان ایثارگران که به خدمت سربازی اعزام شده اند تعلق می گیرد. 

واجدین شرایط قانون جریمه مشمولان غایب باید تا پایان سال 97 تعیین تکلیف شوند 

وی در بخش دیگری از سخنان اضافه کرد:با توجه به اینکه قانون جریمه مشمولان غایب در قانون بودجه سال 98 در نظر گرفته نشده است، لذا تسهیلاتی در خصوص پرداخت مبلغ جریمه، برای این دسته از مشمولان در نظر گرفته شده که بتوانند با ثبت درخواست خود تا پایان سال جاری، وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند. 

سردار نوروزی تأکید کرد:متقاضیان دارای شرایط در صورت ثبت درخواست خود تا پایان سال 97؛ می توانند از تسهیلات اقساطی برخوردار شوند. 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بابیان اینکه با هماهنگی های صورت گرفته این امکان فراهم شده تا مبلغ جریمه در سال 98 به صورت اقساط پرداخت شود، افزود:مشمولانی که تمایل به پرداخت اقساطی مبلغ جریمه رادارند، می بایست مبلغ قسط اول را در سال 97 پرداخت کرده و مابقی مبلغ جریمه را در 12 قسط تا پایان سال 98 پرداخت کنند. 

وی خاطرنشان کرد:مشمولانی که بیش از 8 سال غیبت دارند تنها تا پایان سال جاری برای بهره مندی از این قانون مهلت دارند و روز های باقی مانده سال 97 فرصت خوبی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی آنان است. 

وی مطرح کرد:متقاضیانی که در ماه های گذشته درخواست خود را از طریق دفاتر (پلیس+10) ثبت کرده اند، ولی موفق به پرداخت مبلغ جریمه نشده اند می توانند با مراجعه مجدد به دفاتر مذکور از تسهیلات در نظر گرفته شده، استفاده کنند و کل مبلغ جریمه را به صورت قسطی با رعایت شرایط فوق پرداخت کنند. 

این مقام انتظامی بابیان اینکه مبلغ جریمه تغییر نکرده است، تصریح کرد:مبلغ جریمه با توجه به مقطع تحصیلی مشمولان غایب متفاوت بوده و برای مدرک تحصیلی زیر دیپلم 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان، فوق دیپلم 20 میلیون تومان، کارشناسی 25 میلیون تومان، کارشناسی ارشد 30 میلیون تومان، دکترای پزشکی 35 میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی 40 میلیون تومان، پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون تومان و به ازای هرسال غیبت مازاد بر 8 سال، 10 درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه می شود، همچنین مشمولان متأهل و دارای فرزند نیز از 5 درصد تخفیف برخوردار می شوند. 

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا بیان کرد:تسهیلات ایجادشده برای پرداخت اقساطی مبلغ جریمه؛ فرصتی است تا مشمولان غایب واجد شرایط، بتوانند با پرداخت قسطی مبلغ تعیین شده؛ وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند. 

وی تأکید کرد:مشمولان واجد شرایط قانون جریمه مشمولان غایب، هرچه سریع تر در فرصت تعیین شده نسبت به ثبت درخواست و یا فعال سازی مجدد پرداخت اقساطی مبلغ جریمه اقدام کنند تا در روز های پایانی با مشکل روبرو نشوند.

انتهای پیام/م

شرایط و ضوابط جدید کسر خدمت فرزندان ایثارگران چیست؟

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : خدمت سربازی
وبگردی