خرید اقساطی خودرو

شیوه جدید کلاهبرداری در خرید اقساطی خودرو

تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1397کد مطلب : 5468زمان مطالعه : 2 دقیقه
اخیرا بعضی از شرکتهای لیزینگ خودرو اقدام به عقد قراردادهای غیر منصفانه برای فروش خودرو می کنند و از این طریق همه جوره به مشتریان ضرر و زیان وارد می کنند.

مدل جدید کلاهبرداری خرید اقساطی خودرو

خبرگزاری میزان: در سال های اخیر شاهد کلاهبرداری و خلف وعده برخی از شرکت های لیزینگ فاقد مجوز رسمی بودیم و حالا سر و کله شرکت های فروش خودرو با تزهای جدیدی از کلاهبرداری و تضییع حقوق مشتریان هستیم. 

به نحوی که این شرکت ها در قراردادهای خود با مشتریان این بند را اضافه کرده اند که در صورت انصراف از خرید مبلغ 10 درصد وجه پرداختی کسر و تازه بعد از 2 ماه پول به مشتری عودت داده می شود. 

جالب ماجرا اینجاست که تمام خودروسازان برای مشتریانی که خودرو پیش خرید می کنند سودهایی را در نظر می گیرند و حتی در مواقعی که مشتری به هر دلیلی از خرید خود انصراف می دهد، سود مشارک را محاسبه و پرداخت می کنند. اما در قرارداد این شرکت ها به صورت غیر منصفانه نه تنها سودی بابت سپرده پول در شرکت به مشتری پرداخت نمی شود بلکه 10 درصد مبلغ اصلی که توسط مشتری پرداخت شده کسر و مابقی پول ظرف 2 ماه عودت می شود. 

نکته قابل تامل ماجرا اینجاست که خودروهای فروخته شده مدت ها بعد از زمان مقرر در قرارداد، باز هم تحویل مشتریان نمی شود و کار به جایی می رسد که اکثر مشتریان وقتی متوجه می شوند خودرویی در کار نیست، به کسر مبلغ 10 درصد اصل پول خود قانع می شوند و ترجیح می دهند که از خرید خودرو از این شرکت انصراف دهند. 

حال تصور کنید این شرکت که در حال حاضر در خیابان جمهوری و نواب چند شعبه راه اندازی کرده، بدون هیچ عملیات خاصی و ارائه خدماتی بابت فسخ هر کدام از این قراردادها و کسر مبلغ 10 درصد از اصل پول مشتری آن هم بعد از چند ماه، چقدر پول بادآورده و نامشروع به جیب می زند. 

تازه اگر فرض بر پرداخت وجوه مردم باشد و کلاهبرداری کل پول مشتریان در کار نباشد.

انتهای پیام/م

شیوه جدید کلاهبرداری در خرید اقساطی خودرو

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برچسب :
وبگردی