خطرناک ترین درخت جهان
این درخت از خطرناک ترین درخت های جهان می باشد و امکان این وجود دارد که اگر نزدیک آن شوید جان شما را بگیرد.

خطرناک ترین درخت در جهان

این درخت شاید برای شما همانند یک درخت معمولی باشد ولی اگر به این درخت نزدیک شوید می تواند باعث مرگ شما شود .
اگر شما در زمان بارش باران در نزدیکی این درخت باشید ، به دلیل ساختار غیرمعمولی آن که حاوی سم قوی می باشد ، می تواند باعث مرگ شما شود. اسم این درخت Manchineel است که اغلب می توان آنرا در کارائیب، فلوریدا، باهاما، مکزیک و مرکزی و آمریکای جنوبی یافت . این درخت توانایی رشد در کنار سواحل و باتلاق های سرسبز اغلب رشد می کنند . درخت Manchineel به نظر می رسد که یک درخت بی ضرر می باشد ، ولی در عین حال کشنده ترین درخت در جهان می باشد.

سموم قسمت های مختلف این درخت

در قسمت های مختلف این درخت دارای سموم قوی هستند ، که برخی از آنها هنوز ناشناخته هستند که حاوی یک شیره سفید رنگ می باشد . اگر شما آلرژی داشته باشید ، به سرعت می تواند بر روی شما بسیار موثرتر باشد و باعث واکنش های آلرژیک زیادی شود.
 
درخت خطرناک
خطرناک ترین درخت جهان
 
اگر در هنگام بارش باران شما در کنار این درخت بهزیستی ممکن است موجب بروز لکه های پوستی فراوانی شود که نشان دهنده اسیدی بودن این درخت می باشد . همچنین اگر این درخت را بسوزانید ، دود بسیار خطرناکی را از خود خارج می نماید و می توانند باعث gastroenteritis شدید همراه با خونریزی ، شوک و عفونت های باکتریایی شدیدی در فرد شوند که در نتیجه عامل کشنده آن فرد خواهد بود.
این درخت حاوی deoxy ، hydroxyphorbol ، gamma ، alpha-oxide ، hippomanins ، mancinellin ، sapogenin ، phloracetophenone می باشد سرخپوستان کارائب برای فلج کردن افراد دیگر استفاده می کردند و حتی برای به سخن در آوردن اسرا از این درخت استفاده می کردند.

manchineel خطرناک ترین درخت جهان

3.919
این مطلب مفید بود ؟154
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ف.ن
وبگردی