نمناک اخباراقتصاد افتتاح 10 کیلومتر خط 6 مترو تهران بزودی
خط 6 مترو تهران ، افتتاح خط 6 مترو تهران
مدیرعامل متروی تهران در مورد آخرین وضعیت افتتاح خطوط 6 و 7 مترو توضیحاتی را ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 11 آبان 1397

افتتاح 10 کیلومتر از خط 6 مترو تهران در پایان ماه بعد

ایسنا: در مورد آخرین وضعیت راه اندازی خطوط 6 و 7 مترو با بیان اینکه در تلاش هستیم که با حداقل تأخیر، تا پایان آذرماه 10 کیلومتر از خط 6 مترو را به مدار بهره برداری برسانیم. 

وی با بیان اینکه حدفاصل دولت آباد تا میدان امام حسین (ع) با 4 ایستگاه راه اندازی می شود، گفت:البته هنوز با محدودیت مالی مواجه هستیم و امیدمان این بود که 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت که از ظرفیت سال 96 باقی مانده بود مورد استفاده قرار گیرد، چرا که 1000 میلیارد تومان این اوراق متعلق به خط 6 بود. 

امام در ادامه افزود:به دلیل آنکه شهرداری تهران نتوانست وثیقه های مورد نیاز بانک ها را تامین کند، فرصت استفاده از اوراق مشارکت از بین رفت و باید موانع مالی خط 6 را به گونه ای دیگر حل کنیم و امیدواریم تا پایان آذر بتوانیم 10 کیلومتر از خط 6 را افتتاح کنیم. 

وی در مورد راه اندازی خط 7 مترو نیز با بیان اینکه 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت فروخته شده متعلق به تجهیز خط 7 است، گفت:به محض واریز این پول به حساب شهرداری می توانیم اقدامات لازم را برای تکمیل این خط انجام دهیم. 

مدیرعامل متروی تهران افزود:امیدواریم ظرف مدت سه ماه آینده حدفاصل ایستگاه بسیج تا مهدیه در قسمت شرقی خط 7 را افتتاح کنیم.

انتهای پیام/م

افتتاح 10 کیلومتر خط 6 مترو تهران تا پایان آذر امسال

این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف