خوابیدن با جوراب
تا پیش از این شنیده بودیم که خوابیدن با جوراب ضرر دارد و باید قبل از رفتن به رختخواب جوراب را از پا درآوریم ولی اینجا می خوانید که خوابیدن با جوراب فوایدی فوق العاده برای سلامتی و حفظ زیبایی پوست دارد.

خواص و فواید خوابیدن با جوراب برای سلامتی بدن

خوابیدن با جوراب را تا پیش از این مضر و پرعوارض می دانستیم درصورتی که داشتن جوراب در هنگام خواب از ابتلا به برخی از بیماری های مربوط به پوست پا جلوگیری می کند.

چنانچه شما هم داخل آن گروه از اشخاصی هستید که دوست دارند زمان خواب جوراب بپوشند، باید این نکته را مد نظر داشته باشید که بصورت ناخودآگاه خیلی به پاهایتان اهمیت داده اید و از پاهایتان مراقبت میکنید حتما می پرسید چرا؟ پاسخ را در ادامه خواهید خواند.

خوابیدن با جوراب

فایده خوابیدن با جوراب برای حفظ سلامتی پا و جلوگیری از ترک پاشنه و کف پا

فواید خوابیدن با جوراب و پوشیدن جوراب در هنگام خواب

خوابیدن با جوراب از ترک پا جلوگیری می کند

این مزیت برتر پوشیدن جوراب در هنگام خواب، می تواند از ترک خوردن پاهای شما پیشگیری کند و از آن ها محافظت کند. آیا تابحال شده که صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که پاهایتان درد می کند یا ترک خورده است؟ شما را نمی دانم، اما از نظر من، این اتفاقی ناخوشایند است.

خوابیدن با جوراب، پاهای شما را گرم نگاه می دارد

بسیاری از مردان و زنان، گزارش داده اند که آزار دهنده ترین وضعیتی که هنگام خواب دچارش می شوند، یخ کردن پاهایشان است. اگر شما هم از بوجود آمدن چنین شرایطی متنفر هستید، پس باید از این ببعد هنگام خواب جوراب بپوشید، تا پاهایتان گرم بماند. آیا جلوگیری از یخ کردن پاها، یک مزیت عالی برای پوشت جوراب هنگام خواب نیست؟

خوابیدن با جوراب، احتمال تعریق پا را از بین می برد

شرایط تعریق بیش از اندازه و غیر طبیعی در مناطق خاصی از بدن، بخصوص پاها، عارضه ایست که بنام هایپرهیدروز شناخته می شود. اگر شما از تعریق زیاد در پاهایتان رنج می برید، پوشیدن جوراب هنگامی که خواب هستید کار آرامش بخشی است، چرا که جوراب عرق را جذب می کند. شاید در روزها شما از همین خاصیت جوراب استفاده می کند تا دیگران را از بوی پای خود فراری ندهید.

خوابیدن با جوراب به کمک مرطوب کننده، پاهایتان را نرم و صاف نگاه می دارد

فایده خوابیدن با جوراب

فایده خوابیدن با جوراب برای سلامتی و زیبایی پوست پا

اگر می خواهید پوست پاهایتان سالم و نرم بماند، دفعه ی بعدی که با دمپایی لا انگشتی تان بیرون رفتید، قبل از خواب به پاهایتان کرم مرطوب کننده یا لوسیون پا بمالید، صبر کنید تا خشک شود، سپس جوراب بپوشید.جوراب، رطوبت روی پوست را نگاه خواهد داشت و صبح بعدی پوستی نرم و صاف برایتان به ارمغان خواهد آورد.

خوابیدن با جوراب از بوجود آمدن قارچ و عفونت پیشگیری خواهد کرد

پوشیدن جوراب کمک خواهد کرد تا از پاهایتان در مقابل گرد و خاک و باکتری ها محافظت شود. بدین ترتیب از بوجود آمدن قارچ و انواع عفونت جلوگیری می شود و از انجایی که مشکلات قارچ در پوست پا درمانی سخت دارند پس بهترین روش برای جلوگیری از بروز این مشکل پوشیدن جوراب است.

خوابیدن با جوراب ، فویاد خوابیدن با جوراب برای سلامتی و زیبایی پوست

4.3141
این مطلب مفید بود ؟12120
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سرخاب سفیدآب /ن
برچسب : خوابیدن
وبگردی