زنان باردار

فواید خوابیدن در اتاق تاریک برای زنان باردار

کد مطلب : 53852زمان مطالعه : 1 دقیقه
استراحت و خواب در یک اتاق تاریک برای زنان باردار بسیار مفید است تاریکی و نور محیط بیرون بر روی جنین بسیار تاثیر گذار است.

بهتر است زنان باردار 3 ماهه آخر بارداری در اتاق تاریک بخوابند

بی خوابی ممکن است در هر مرحله ای از دوران بارداری رخ دهد اما در ماه های آخر شایع تر است زیرا بدن مادر تغییرات زیادی کرده و جنین به حداکثر رشد خود رسیده است. حدود 80 درصد زنان باردار دچار مشکلات بدخوابی و بی خوابی می شوند.

استراحت و خواب در یک اتاق تاریک برای زنان باردار بسیار مفید است تاریکی و نور محیط بیرون بر روی جنین بسیار تاثیر گذار است
پژوهشگران به زنانی که قصد بارداری دارند توصیه می کنند برای افزایش قدرت باروری از خوابیدن در اتاق با نور روشن و نگه داشتن چراغ خواب با نور مصنوعی روشن در هنگام شب خودداری نمایند.
گفتنی است، پژوهش های انجام شده توسط بیمارستان دانشگاه کپنهاگ بر روی 833 زن در سنین 19 الی 46 سال نشان داده است نور مصنوعی باعث عدم ترشح “هورمون ملاتونین” در بدن می شود که وظیفه ی تنظیم خواب و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن را دارد.

زنان باردار

خواب زنان باردار

کمبود ترشح این هورمون و به دنبال آن بی خوابی سبب کاهش قدرت باروری در زنان می شود.
پژوهشگران همچنین به زنان باردار نیز توصیه می کنند شب ها در اتاق کاملا تاریک استراحت نمایند، به ویژه در 3 ماهه آخر بارداری، زیرا نور باعث کاهش تولید ملاتونین و ایجاد مشکلات سلامتی برای مادر و نوزاد می شود.
نتیجه این تحقیق در مجله ی باروری و ناباروری به چاپ رسیده است

فواید خوابیدن در اتاق تاریک برای زنان باردار

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
برگرفته از دکتر سلام-/ ر
وبگردی