تولد
خواص برگ زیتون
برگ زیتون از خواص و فواید بی نظیری برخوردار می باشد، همچنین استفاده از برگ زیتون برای سلامت بدن و درمان برخی از بیماری بسیار مفید است.

فواید سلامتی مبتنی بر علم از برگ و روغن برگ زیتون

در کل ممکن است مردم فواید بسیاری از روغن زیتون را بدانند با این حال، بخش دیگری از گیاه زیتون وجود دارد که فواید بسیاری برای سلامت انسان نیز دارد اما توجهی به آن نمیشود یا شاید اطلاعاتی در این مورد ندارند ، این قسمت برگ های زیتون است که طبق مطالعات متعدد، برگ زیتون شامل فواید سلامتی بسیاری است و در واقع از سال ها پیش محبوب بوده است.در میان جامعه سنتی مراکش، برگ های زیتون به طور گسترده ای برای حفظ پایداری قند خون در بدن به کار می رفتند. در کنار مطالعات متعدد، اکنون مردم شروع به شناخت و تشخیص فواید سلامتی برگ های زیتون می کنند.

یک عناصر قابل توجه از برگ های زیتون به نام اولئوروپین وجود دارد ، مطالعات مربوط به مواد اولئوروپین ، مدتها است که در حال انجام و بررسی می باشد که چنانچه در بخش سلامت نمناکمیخوانید نتایج مطالعات نشان می دهد که مواد اولئوروپین برای مبارزه با عفونت داخلی بسیار مفید هستند.ماده اولئوروپین دارای خواص ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچ است؛همچنین استفاده از برگ های زیتون می تواند ترموژنین را افزایش دهد که نقش خود را در سوزاندن چربی ها در بدن به طور موثر ایفا می کند.

روش های مختلفی برای استفاده از برگ های زیتون برای اهداف درمانی وجود دارد و شما می توانید از آن به عنوان چای استفاده کنید و فواید سلامتی برگ های زیتون نیز همانند دیگران است. راه دیگر مصرف برگ های زیتون، استخراج عصاره برگ ها است ، این مقاله فواید سلامتی عصاره برگ زیتون، ارزش غذایی آن و بسیاری دیگر را مورد بحث قرار خواهد داد.

اطلاعات ارزش غذایی عصاره برگ های زیتون :

برگ های زیتون حاوی مواد ضد سرطان هستند که آپینگ و لووتولین و همچنین مواد ضد مالاریا هستند. هم چنین خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد قارچی و غیره دارد و علاوه بر این عصاره برگ های زیتون نیز غنی از اولئوروپین است که برای درمان انواع مختلف عفونت های داخلی بسیار مفید می باشد.

هر 15 میلی لیتر عصاره برگ زیتون حاوی این موارد است:

کالری :5 کیلو گرم

کالری از چربی :53 درصد

کالری حاصل از کربوهیدرات:24 درصد

کالری از پروتیین:24 درصد

چربی های کل :صفر گرم

کلسترول :صفر گرم

سدیم:2 میلی گرم

فواید سلامتی برگ و عصاره برگ زیتون:

کیفیت شگفت انگیز زیتون به خوبی شناخته شده است، اما آیا می دانید که برگ های زیتون نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد؟مطالعات متعددی وجود دارند که نشان می دهند برگ های زیتون برای اهداف دارویی قرن ها مورد استفاده قرار می گرفته است چرا که آن ها دارای ویژگی های سلامتی قابل توجهی هستند که می توانند بر ضد بیماری ها و علائم مختلف کار کنند.

روغن برگ زیتون

 فواید برگ و عصاره برگ زیتون برای سلامتی

1. برگ زیتون منبع غنی از آنتی اکسیدانی:

محتوای اولئوروپین ظاهراً می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی عمل کند.یک منبع غنی از آنتی اکسیدان در برگ های زیتون مشهور است که می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند سرطان کمک کند.

2. ویژگی های ضد سرطانی برگ های زیتون:

فواید سلامتی بسیاری از عصاره برگ های زیتون وجود دارد. آپیگنین و لووتولین دو موادی هستند که در برگ های زیتون یافت می شوند که به عنوان خواص ضد سرطان فعال در نظر گرفته می شوند. در بخش سلامت نمناک اشاره شده است که برخی مطالعات نشان می دهند که عصاره برگ های زیتون بسیار موثر است تا از بیماری هایی مانند سرطان روده، سرطان پروستات، سرطان معده و کبد جلوگیری شود. ویژگی های ضد سرطان نیز می توان در فواید سلامتی و هم اکنون از آن صرف نظر کرد و برجای گذاشت.

3. ویژگی های ضد التهابی برگ زیتون:

نه تنها غنی از خواص آنتی اکسیدان و ضد سرطانی است، بلکه برگ های زیتون نیز غنی از خواص ضد التهاب هستند.ثابت شده است که محققان آزمایش بر روی استفاده از برگ های زیتون بر روی حیوانات را انجام دادند. استفاده از عصاره زیتون به ظاهر باعث واکنش در پیش گیری از آسیب دیدن اعصاب می شود.

4. پیش گیری و جلوگیری از سرطان با برگ زیتون:

مطالعات بر روی برگ های زیتون نشان می دهد که برگ های زیتون توانایی حفاظت از سرطان پستان را دارند و نشان می دهند که می تواند رشد سرطان پستان را در مرحله اولیه کاهش دهد علاوه بر این، می تواند در مرحله نهایی به طور قابل توجهی با تومور برخورد کند.

ویژگی برگ زیتون

برگ زیتون برای جلوگیری از سرطان

5. برگ زیتون برای رشد استخوان:

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که اولئوروپین می تواند تولید سلول های رشد (استئوبلاست) را تحریک کند. بنابراین, می تواند از کاهش تراکم استخوان و درمان پوکی استخوان جلوگیری کند.

6. خواص ضد ویروسی و ضد باکتریایی برگ زیتون:

مواد و ترکیبات دیگری در برگ های زیتون خاصیت موثر در درمان میکروارگانیسم ها و ویروس ها دارند ، این مواد توانایی افزایش تولید اسیدهای آمینه و کاهش تولید ویروس و باکتری را دارند.

7. برگ زیتون برای کمک به کاهش فشار خون:

مشخص شده است که اولئوروپین توانایی کاهش فشار خون را دارد و از تشکیل لخته خون جلوگیری می کند.

8. برگ زیتون برای کمک به کاهش کلسترول:

علاوه بر تمام فواید بالا از عصاره برگ زیتون می تواند با جلوگیری از اکسیداسیون, علیه تشکیل کلسترول بد (ldl) مبارزه کند. این کلسترول اکسید شده به عنوان کلسترول بد در نظر گرفته می شود و می تواند به سلامت ما آسیب برساند.

عصاره برگ زیتون

کمک به کاهش کلسترول با برگ زیتون

9. برگ زیتون برای کمک به تقویت سیستم ایمنی:

برگ های زیتون به طور سنتی برای افزایش عملکرد سیستم ایمنی و افزایش توانایی بدن برای مقاومت در برابر هجوم موجودات زنده مورد استفاده قرار می گیرند.عصاره مایع حاصل از برگ زیتون تازه دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی تقریباً دو برابر نسبت به چای سبز است. اولئوروپین در مبارزه با بسیاری از پاتوژن ها موثر است که باعث می شود روغن زیتون برای تقویت سیستم ایمنی، خوب باشد علاوه بر این، همچنین می تواند با ویروس آنفولانزا، ویروس تب خال، سندرم رشو بالای مخمر و 11 گونه از باکتری ها مبارزه کند. شگفت انگیزترین واقعیت این است که چای برگ های زیتون همچنین می تواند در ساخت ایمنی به سمت ویروس HIV - ایدز کمک کند.

10. خواص ضد قارچی برگ زیتون:

بیماری های پوستی ناشی از قارچ مانند خارش, گال, شوره و کرم می تواند بسیار آزار دهنده باشد؟ این بیماری های قارچی می توانند توسط عصاره برگ زیتون به عنوان داروی خارجی درمان شوند.

11. خواص ضد مالاریایی عصاره برگ زیتون:

بیماری از نیش پشه مانند مالاریا می تواند با مصرف برگ های زیتون درمان شود. محتوای موجود در عصاره برگ زیتون می تواند از علائم مالاریا جلوگیری کرده و به بدن آسیب برساند.

12. کاهش ضخامت پوست با برگ زیتون:

ضخامت پوست و کشش پوست نشانه های آسیب پوستی هستند ، آسیب پوستی می تواند منجر به معایبی مانند ابتلا به سرطان پوست شود. علاوه بر این, برگ های زیتون مانع از سرطان زایی و رشد تومور می شوند.

خواص برگ زیتون

برگ زیتون برای کاهش ضخامت پوست

13. برگ زیتون برای مبارزه با باکتری ها و قارچ ها:

عصاره برگ زیتون نقش مهمی در مبارزه با عفونت ها از جمله مننژیت, خستگی مزمن, مالاریا, عفونت های کاندیدایی, پوشش چوبی, هپاتیت b, ذات الریه و هپاتیت دارد و علاوه بر این, در درمان عفونت های مجاری ادراری, دندان پزشکی و عفونت های گوش نیز موثر است.

14. برگ زیتون برای درمان ورم مفاصل:

خواص ضد التهابی آن به عنوان درمان طبیعی بیماری های مفاصل نقش دارند.ورم مفاصل یک بیماری مرتبط با مفاصل است که باعث ورم و درد می شود و درمان ورم مفاصل می تواند از فواید روغن کنف برای ورم مفاصل استفاده کند

15. برگ زیتون برای افزایش و تقویت انرژی بدون کافئین:

قهوه ممکن است انتخاب بیشتر مردم برای افزایش قدرت باشد. چون کافئین است که کار مغز و قلب را به طور همزمان بهبود می بخشد اما ممکن است کافئین اثر بدی داشته باشد و برخی افراد ممکن است نسبت به آن حساس باشند. در این مورد همانطور که در بخش سلامت نمناک و در بحث بررسی خواص برگ زیتون گفته شده است ، چای برگ های زیتون توانایی برای بالا بردن انرژی شما را بدون دخالت کافئین ارائه می دهند. ویتامین و مواد معدنی با ارزش در چی برگ زیتون حتی می تواند خستگی مزمن را تسکین داده و استقامت فیزیکی را بهبود بخشد.

16. برگ زیتون برای تسکین سرماخوردگی:

زیتون برای مبارزه با ویروس ها به طور موثری کار می کند.بنابراین نوشیدن چای برگ زیتون باعث کاهش سرماخوردگی، انفلانزا و تب به خاطر تب خال در یک زمان کوتاه می شود. مطمئن شوید که این چای قدرتمند را در قفسه آشپزخانه تان ذخیره دارید.

برگ و روغن زیتون

فواید برگ زیتون برای سرماخوردگی

17. برگ زیتون برای کمک به داشتن پوستی جوان:

ویتامین E موجود در برگ زیتون از فواید سلامتی ویتامین E روغن کنجد برای پوست بیشتر است. بنابراین شما می توانید یک فنجان چای اش را برای شما فراهم کردن هم انرژی در طول روز و هم داشتن پوست جوان بنوشید.

18. برگ زیتون برای بهبود خلق و خو:

نوشیدن یک چای برگ زیتون گرم در صبح می تواند روحیه مثبت شما را برای کل روز افزایش دهد.به این دلیل است که برگ های زیتون حاوی اسیدهای پنتونیک هستند، که برای بهبود حالت خوب شما ضروری هستند.این چای قوی بسیار توصیه می شود چون به شما مزایای سلامتی زیادی می دهد با این حال، اگر مزه تلخ را دوست ندارید، می توانید کمی عسل به عنوان طعم دهنده طبیعی اضافه کنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب می توانید عسل محلی را انتخاب کنید چون فواید بیشتری دارند.

19. برگ زیتون برای جلوگیری از بیماری های قلبی:

چای برگ زیتون غنی از ویتامین E به عنوان آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب است.اجزای مفیدش برای مبارزه و اجتناب از بیماری های قلبی مفید هستند.بنابراین مصرف منظم چای برگ زیتون ممکن است شما را از حمله قلبی و قلب عروقی دور نگه دارد. می توانید آن را گرم و یا یخ بنوشید. هم چنین می توانید کمی آب لیمو به عنوان طعم دهنده اضافه کنید و فواید سلامتی آب لیمو را نیز بگیرید.

20. برگ زیتون برای حفظ لخته شدن مناسب خون:

این چای ملایم و مطبوع به طرز شگفت آوری قادر به مهار کردن سلول های خونی خون است.با حفظ لخته شدن خون، چای برگ های زیتون جریان خون نرمال را تضمین کرده و از بیماری های قلبی عروقی و عروقی جلوگیری می کند.

21. برگ زیتون برای جلوگیری از یبوست:

این نوع چای به داشتن فیبر رژیمی فراوانش مشهور است. بنابراین نوشیدن یک فنجان چای گرم از برگ زیتون با معده خالی ممکن است به شما کمک کند دفع مداومی داشته باشید و از یبوست جلوگیری کنید. فواید سلامتی برگ های زیتون برای جلوگیری از یبوست شبیه فواید سلامتی نوشیدن چای سبز با شکم خالی است.

فواید برگ زیتون

جلوگیری از یبوست با برگ زیتون

22. عصاره برگ زیتون برای درمان دیابت:

عصاره برگ زیتون اثر خوبی بر شکل گیری محصولات نهایی گلیساسیون (AGEs) دارد و این ماده می تواند عامل ایجاد دیابت و سایر بیماری های مزمن باشد.

فواید دیگر عصاره برگ زیتون:

در ادامه بخش بررسی فواید سلامتی برگ زیتون در سلامت نمناک خواص بیشتری از عصاره برگ زیتون آورده شده است:

-درمان بیماری های قلبی و عروقی

-تنظیم ضربان قلب

-افزایش جریان خون در شریان های کرونری

-تعادل قند خون

-درمان فشار خون

-درمان فلج اطفال

-درمان واکنش آلرژیک

-درمان آنفولانزا

-ارتقای سلامت شش ها

-مبارزه با رادیکال های آزاد

-مسکن درد مفاصل

-دندان درد

-کاهش اشتهای غذا

-بهبود التیام زخم

-درمان علائم سرما خوردگی

-درمان طبیعی برای عفونت های گوش

توصیه هایی برای آماده کردن چای برگ زیتون:

شما می توانید به راحتی چای برگ زیتون را از مغازه ها بخرید و هیمن آماده است که از آن استفاده کنیم در غیر این صورت، می توانید برگ ها را خودتان تهیه کنید در این حالت، مطمئن شوید که برگ های با کیفیت را انتخاب کنید که صبح وقتی شبنم خشک می شود چیده شده اند ، فرآیند خشک کردن به خوبی مواد مغذی را حفظ خواهد کرد بنابراین شما باید برگ ها را در حدود 65 درجه سانتیگراد قرار دهید . وقتی کاملاً خشک می شود، می توانید یک قاشق چای خوری از این چای را در یک فنجان آب داغ بریزید و آن را به مدت 10 دقیقه خیس کنید. اگر دوست دارید، می توانید آن را سرد کنید، می توانید تکه های یخ به آن اضافه کنید. مصرف توصیه شده برای سلامتی برگ های زیتون، روزانه سه فنجان چای است.

دم کرده برگ زیتون برای لاغری و چربی سوزی:

دم کرده این برگ ها باعث لاغری و کم شدن حجم چربی ها می شود. چنانچه میخواهید با خود برگهای زیتون جوشانده لاغری تهیه کنید 8 عدد برگ درخت زیتون را با یک استکان آب روی حرارت قرار دهید به صورتیکه به مدت 10 -15 دقیقه بجوشد و حجم آن کم شود و با یک شیرین کننده طبیعی مثل قند میل کنید.

هشدارها ، احتیاط و عوارض استفاده از برگ زیتون :

اگر چه عصاره برگ زیتون احتمالا در هنگام استفاده از دهان یا پوست استفاده می شود همچنین می تواند برخی معایبی را در صورت مصرف نامناسب داشته باشید.

در میان فواید سلامتی برگ های زیتون، شما باید از تاثیر جانبی احتمالی آن نیز آگاه باشید. چای برگ زیتون را به عنوان سلاحی قوی برای مقابله با بیماری زاهای خارجی می شناسند. با این حال، فرآیند کشتن پاتوژن ها برخی از عوارض جانبی را در ارتباط با فرآیند سم زدایی به وجود خواهد آورد. برخی از عوارض جانبی نوشیدن بیش از حد چای برگ های زیتون باعث ادرار، سردرد، قند خون پایین، خارش پوست و اسهال می شود. اگر این تاثیر را بر روی خود می بینید، مصرف برگ های زیتون را کاهش دهید. در زیر برخی هشدارها برای مصرف عصاره برگ زیتون آورده شده است:

عصاره برگ زیتون در بارداری و شیردهی:

اگرچه اطلاعات کافی در رابطه با تاثیر عصاره برگ زیتون در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد اما توصیه نمی شود که مقدار زیادی از آن در زنان باردار استفاده شود.

دیابت:

اگرچه عصاره برگ زیتون تاثیر خوبی بر شکل گیری گلیسیری دارد، اما به احتمال زیاد قند خون را کاهش می دهد. افراد دیابتی باید قبل از استفاده از آن از پزشک درخواست کنند و قند خون را چک کنند.

استفاده نکردن از عصاره برگ زیتون قبل از جراحی:

این ممکن است بر کنترل قند خون در طول و بعد از عمل جراحی تاثیر بگذارد. از این رو، پیشنهاد شده است که برای افرادی که عمل جراحی را انجام می دهند، 2 هفته پیش از جراحی از عصاره برگ های زیتون استفاده نکنید.

 

خواص معجزه آسای برگ درخت زیتون + نسخه لاغری

4.7134
این مطلب مفید بود ؟1268
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : drhealthbenefits / drhealthbenefits / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی