عناب خشک
“عناب خشک” و دمنوش و چای عناب برای درمان سرطان، کاهش استرس و از بین بردن افسردگی مؤثر است و استفاده از آن باید با مشورت پزشک، صورت بگیرد.

خواص عناب خشک و چای عناب

بیش از 4.000 سال است، که این میوه کشت می شود. درخت عناب، که با نام زیزیفوس نامیده می شود، یک میوه گردویی مشابه با خرما و انجیر است؛ در چین، جایی که عناب از آن پدید آمد، پزشکان طب سنتی برای طولانی مدت، از خواص دارویی آن استفاده کردند. قبلا به طور عمده، فقط در چین محدود بود، اما در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان، از جمله جنوب اروپا و جنوب ایالات متحده، رشد می کند.

خواص عناب خشک

خواص میوه عناب در طب سنتی

ارزش غذایی عناب خشک:

به گفته mdidea.com وب سایت یک شرکت چینی، که در عصاره های گیاهی،متخصص است، می گوید:این میوه ها،غنی از کربوهیدرات ها هستند و همچنین مقادیر زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی را دارا میباشند. در 100 گرم عناب خشک شده، در مجموع 350 کالری وجود دارد عناب خشک شده حاوی 84 گرم کربوهیدرات، 7.3 گرم پروتئین، 4 گرم فیبر رژیمی و 1.2 گرم چربی است؛ این میوه،حاوی 300 میلی گرم ویتامین C, و 125 میلی گرم ویتامین A، و 2.8 میلی گرم نیاسین، 0.2 میلی گرم ریبوفلاوین، 0.1 میلی گرم تیامین، 1050 میلی گرم پتاسیم، 168 میلی گرم فسفر، 130 میلی گرم کلسیم، 12 میلی گرم سدیم و 3.5 میلی گرم آهن است. عناب خشک،همچنین حاوی طیف گسترده ای از مواد شیمیایی غنی از آنتی اکسیدان، از جمله ساپونین ها و فلاونوئیدها است، در این بخش از سلامت نمناک و در ادامه خواص میوه ها و سبزیجات نوبت به میوه عناب خشک شده رسید؛ فراموش نکنید که قبل از استفاده از عناب خشک یا هر گونه داروی گیاهی دیگر، با پزشک خود مشورت کنید چرا که شرایط جسمی برخی افراد به دلیل تفاوت و وضعیت های حساس نمی توانند از هر خوردنی حتی طبیعی استفاده کنند.

عناب

فواید عناب در بهبود سرطان

خواص ضد سرطان:

یک تیم محققین ایرانی، در موسسه تحقیقاتی واکسن و سرم سازی مشهد، آزمایشهای آزمایشگاهی را انجام دادند، تا توانایی عصاره عناب خشک را برای مهار رشد و یا ایجاد مرگ سلولی، در انواع سلول های تومور انسانی بررسی شود. دانشمندان، از آزمون رنگ سنجی mtt برای اندازه گیری درجه عصاره عناب خشک استفاده کردند، تا ببینند کدام درجه رنگی از آن می تواند باعث کاهش تکثیر سلول های تومور شود. اگر چه عصاره عناب، مانع تکثیر سلول های توموری در تمام سطوح می شود، اما بیشترین اثر را در برابر سلول های لوسمی یورکات نشان می دهد. محققان گفته اند که، در گزارش فوریه 2008، در مورد «فناوری های سیتوتو» نشان می دهد که یافته های آنها، خواص سیتوتوکسیک در مقابل انواع مختلف سلول های سرطانی وجود دارد و همچنین اثبات شده است. مطالعات دیگر نشان داده اند، که مکانیسم مورد استفاده از عناب به خوبی تاثیرگذار است.

 عناب در طب سنتی

خواص عناب برای پوست و مو

نقص شناختی را تغییر می دهد:

محققان کره جنوبی، بر روی 50 گیاه دارویی سنتی آزمایشی انجام داده اند، برای پیدا کردن یک ماده که می تواند کولین استیل ترانسفراز را فعال کند و باعث کاهش یا حتی باعث از بین رفتن معایب شناختی آمینوز ناشی از، فراموشی اسکوپولامین می شود. طی آزمایشی،محققان سیس 9 اکتادکنوامید و اولامیدش را جدا کردند. این مشتق از جوجوبا،در آزمایش in-vitro بیشترین اثر فعال کنندگی را بر روی استیل ترانسفراز کولین نشان دادن و هنگامی که اولئامید، به موش هایی که در آنها اختلال شناختی از لحاظ شیمیایی القا شده بود، تزریق شد، درنتیجه حیوانات بهبود سریع نقص های شناختی را نشان دادند. هنگامی که موشها،با اولئامید درمان شده بودند، قبل از تجویز اسکولوپا مین، مشتقات عناب از آنها در برابر اختلال شناختی محافظت می کرد. محققان این یافته های خود را در ژوئن 2003 بیوتکنولوژی و بیوشیمی منتشر کردند.

خواص ضد سرطانی عناب

خواص بی نظیر عناب خشک

موارد استفاده از عناب خشک در پزشکی سنتی :

در "راهنمای درمان گیاهی"، بریجیت مارس که پزشک گیاهی است گزارش داد، که شفا دهنده های مردم، از عناب خشک شده برای طیف وسیعی از کاربردهای دارویی در طول قرن ها استفاده می شده است. عناب خشک شده، در طب سنتی برای درمان آلرژی ها، اضطراب، افسردگی، اسهال، پوست خشک، خستگی، فشار خون بالا، بی خوابی، عرق شبانه، درد، تنگی نفس و استرس مورد استفاده قرار می گرفته است.

عناب خشک شده

خواص عناب خشک برای پوست

مزایای دمنوش و چای عناب چیست؟

فعالیت آنتی اکسیدانی

در حالی که اطلاعات تغذیه ای برای دمنوش ها در دسترس نیست، میوه ها، که برای تهیه دمنوش استفاده میشوند، شامل برخی از فنول ها، فلاونوئیدها و ویتامین C می باشند. این مواد مغذی، آنتی اکسیدان هایی هستند و از سلول ها در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کنند، که سبب آسیب شدند و ممکن است، دارای بخشی از مسمومیت های پیری و همچنین بیماری های مزمن، مانند بیماری قلبی و سرطان باشند.

فواید عناب خشک

دمنوش عناب چه خواصی دارد

درمان یبوست:

در سال 2008 یک مطالعه، در مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی منتشر شد، که تاثیر دمنوش عناب را بر زمان عبور از دستگاه گوارش و ماده مدفوع در همسترها مورد آزمایش قرار گرفت. محققان دریافتند که این دمنوش، نه تنها زمان عبور از روده را بهبود می بخشد، بلکه سطح آمونیاک را در مدفوع کاهش می دهد، و محققان نتیجه گرفتند، که می تواند باعث کاهش فشار روده شود در زمانی که در معرض مواد سمی است. با این حال، مطالعات انسانی، باید پیش از هر گونه ادعایی انجام شود.

فواید عناب

خواص عناب برای درمان یبوست

فقدان شواهد برای اضطراب:

عناب، اغلب به عنوان یک نوع درمان برای اضطراب توصیه می شود. اگر چه دمنوش عناب مورد مطالعه قرار نگرفته است، اما محققان اثرات ضد اضطرابی عصاره دانه این میوه را بر روی موش ها بررسی کرده اند. یک مطالعه، که در سال 2000، در مجله اتنوفارماکولوژی انجام شد، دریافت که عصاره عناب باعث کاهش اضطراب در موش صحرایی می شود. با این حال، این ترکیب موجود ممکن است در عصاره دمنوش وجود نداشته باشد و تا زمانی که تحقیق بر روی انسان انجام شود، هیچ ادعایی نمی تواند درست باشد.

دمنوش عناب

خواص ضد افسردگی دمنوش عناب

فقدان شواهدی بر بی خوابی:

بعضی ها، ممکن است برای بهبود خوابشان، دمنوش عناب را بنوشند، مطالعه ای از مجله اتنوفارماکولوژی اشاره کرد، که افزایش مقدار عصاره این دانه نیز باعث افزایش خواب در موش های صحرایی شده. با این حال، بررسی که در سال 2012 انجام شده و در مجله پزشکی خواب منتشر شده است، اثرات طب گیاهی چینی در رابطه با بی خوابی را تجزیه و تحلیل کرده اند و نشان داده شده، که در هیچ کدام از روش ها مؤثر نبوده اند، چه به تنهایی و چه هنگامی که بخشی از یک فرمول گیاهی بودند و ترکیب می شدند. این مطالعه،تنها بر روی عناب انجام نشده، اما به عنوان بخشی از یک ترکیب بوده، و البته دمنوش عناب را مورد مطالعه قرار نداده بودند.

عناب خشک و خواص فوق العاده خوب و کاربردی عناب خشک

4.51179
این مطلب مفید بود ؟1067112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک
وبگردی