تمشک در بارداری
خوردن تمشک در دوران بارداری می تواند کم خونی را از بین ببرد و هضم را بهبود می بخشد همچنین باعث سهولت هرچه بیشتر زایمان می شود.

آیا وقتی حامله هستید می توانید تمشک بخورید؟

بله! ممکن است شما از خوردن تمشک در بارداری لذت ببرید. در حقیقت خوردن تمشک یک عادت سالم در دوران بارداری است با این حال، انواع توت را قبل از مصرف آن ها بشویید.

میوه های نشسته ممکن است حاوی انگل های مضر و باکتری باشند که ممکن است شما را در برابر بیماری های غذایی مانند لیستریوسیس و توکسوپلاسموسیز آسیب پذیر کند.

تمشک میوه خوشمزه ای با انواع ویتامین ها و خواص است که برای زنان باردار بسیار مفید بوده و در داشتن زایمانی راحت به آنها کمک میکند ولی این تنها خواصی از تمشک برای زنان باردار نیست که در نمناک خواهید خواند.

خواص تمشک

خوردن تمشک چه خاصیتی در دوران بارداری دارد؟

فواید خوردن تمشک در دوران بارداری:

تمشک نه تنها مواد مغذی در بدن شما را افزایش می دهد، بلکه برای اطمینان از بارداری سالم چندین فواید سلامتی نیز به شما می دهد. در ادامه بخش خواص در نمناک ، برخی فواید سلامتی مشترک تمشک در دوران بارداری را ارائه کرده ایم:

1. زایمان را آسان می کند:

تمشک قرمز به عنوان تحریک کننده رحمی و آرام کننده محبوب است. این میوه موجب انقباضات رحمی می شود و زایمان ایمن را تسهیل می کند.

هم چنین برگ های تمشک قرمز به درمان گرفتگی عضلات، تهوع، درد، سرگیجه، خستگی و ضعف در دوران بارداری کمک می کنند. نوشیدن عصاره تمشک می تواند از خونریزی جلوگیری کند و به زایمان آسان کمک می کند.

زایمان آسان

فایده مصرف تمشک در دوران بارداری

با خواص فوق العاده تمشک در بارداری آشنا شوید

2. جلوگیری از نقص های جنینی:

تمشک حاوی مقدار زیادی اسید فولیک است، بنابراین خوردن این میوه در دوران بارداری به جلوگیری از آسیب ناشی از تولد نوزاد به دنیا نیامده کمک می کند. میزان مصرف اسید فولیک از طریق انواع توت ها، از کودک شما در برابر نقص های لوله عصبی، نقص های قلبی - عروقی و عضو، ناهنجاری های دستگاه ادراری و پیش اکلامپسی محافظت می کند.

3. بهبود هضم:

تمشک حاوی مقادیر بالایی فیبر رژیمی و منگنز است که هضم روان را ترویج می کنند و از خطر ابتلا به اختلالات گوارشی جلوگیری می کنند، نرخ متابولیک بالا را حفظ می کنند و وزن را در طول دوران بارداری تنظیم می کنند.

برگ تمشک در بارداری

مزایای خوردن تمشک در دوران بارداری

خوردن تمشک در بارداری باعث چه می شود؟

4. تقویت سیستم ایمنی:

مقدار آنتی اکسیدان قوی و فیتوناتریشن های موجود در تمشک سیستم ایمنی شما را تا حد زیادی تقویت می کند. هم چنین این میوه سرشار از مواد معدنی، ویتامین و دیگر مواد مغذی حیاتی است که به افزایش ایمنی کمک می کنند.

بنابراین خوردن تمشک در دوران بارداری به پیش گیری از رشد بیماری های مضر و عفونت ها و همچنین حفاظت از سلامت نوزاد متولد نشده شما کمک می کند.

5. محافظت از رشد سرطان:

تمشک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و الاگیک اسید است. مقدار بالای آنتی اکسیدان و فیتوناتریشن ها از خطر توسعه سرطان جلوگیری می کند.

میوه ضد سرطان

آیا خوردن تمشک در دوران بارداری مضر است؟

مصرف تمشک در دوران بارداری موجب چه چیزی می شود؟

6. کنترل عفونت ها:

فلانوئید موجود در تمشک به آنتوسیانین ها تجزیه می شود که مزایای آنتی اکسیدان و ضد میکروبی را فراهم می کند. بنابراین خوردن تمشک در طول دوران بارداری مانع رشد باکتری های مضر در بدن می شود و از خطر عفونت های واژینال و غیره جلوگیری می کند. هم چنین، تمشک به طور موثر جوش را درمان می کند.

7. درمان کم خونی:

تمشک حاوی مقادیر بیشتری آهن نسبت به دیگر میوه ها هستند. بنابراین خوردن این میوه ها در طول دوران بارداری به افزایش تعداد هموگلوبین کمک می کند و از کم خونی، خستگی و سرگیجه شما را محافظت می کند.

چای تمشک در بارداری

مصرف تمشک در بارداری چه تاثیرات مثبتی بر مادر و جنین می گذارد؟

8. درمان مشکلات تنفسی:

خوردن تمشک قرمز در دوران بارداری به درمان بیماری های تنفسی مانند سرفه، گلو درد، انفلانزا و سرماخوردگی کمک می کند.

 

معجزه خواص و فواید تمشک برای خانم های حامله در بارداری

4.417
این مطلب مفید بود ؟152
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : momjunction / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی