کنجد

خواص کرم کنجد برای کودکان

کد مطلب : 75899زمان مطالعه : 3 دقیقه
داشتن تغذیه سالم برای رشد کودکان، یکی از دغدغه های اصلی والدین است که با رعایت یک برنامه غذایی مشخص با ارزش غذایی بالا، می توان تا حدودی این نگرانی را برطرف کرد.

کرم کنجد چه خواصی دارد ؟

 تغذیه سالم برای کودکان، همیشه یکی از دغدغه های اصلی والدین است. رعایت یک برنامه غذایی مشخص با بالاترین ارزش غذایی، می تواند تا حدودی این نگرانی را کاهش دهد. یکی از گزینه های پیش رو، کنجد و محصولات کنجدی است. وجود کلسیم، اسیدهای چرب اشباع نشده، آنتی اکسیدان  و انواع ویتامین ها، کنجد را به یکی از منابع سالم و البته پرطرفدار برای تامین مواد مغذی بدل کرده است. فراورده های کنجدی نیز از این قاعده مستثنی نیستند! برای مثال کرم کنجدی؛ فراورده ای که از ترکیب ارده به دست آمده از کنجد پوست گرفته شده و بو داده با شکر، شیرخشک و طعم دهنده هایی چون وانیل به دست می آید. هر یک قاشق (30 گرم) از این ماده غذایی، حاوی 150 کیلوکالری انرژی است و مصرف آن می تواند به 7 درصد از نیاز بدن به کلسیم و آهن پاسخ بدهد. 

در ادامه به خواص کرم کنجد و تاثیر آن بر سلامتی کودکان نگاهی می اندازیم.

دانه هایی سرشار از کلسیم

دانه کنجد منبعی سرشار از کلسیم است. کرم کنجد نیز به جهت داشتن کنجد، دارای کلسیم فراوانی است که به دلیل عدم تمایل کودکان به طعم و مزه شیر، می تواند برای تامین کلسیم بدن کودکان، مورد استفاده قرار گیرد. کلسیم موجود در این محصول کنجدی، یکی از منابع مفید برای تقویت استحکام دندان ها، استخوان ها و در نتیجه افزایش قد در کودکان است.
علاقه و تمایل کودکان به شکلات های صبحانه و البته ضرر آن ها را نیز نمی توان نادیده گرفت؛ به همین منظور کرم کنجد حلوای عقاب با طعم کاکائو را می توان جانشین سالم و مفیدی برای این دسته از شکلات ها دانست. 

منبع غنی پروتئین

پروتئین، یکی از مواد مغذی مورد نیاز بدن است که بسیاری از والدین دغدغه تامین روزانه آن را برای فرزندان شان دارند. پروتئین برای ساخت و ترمیم سلول ها و بافت های مختلف بدن حیاتی است و روی مصرف آن برای کودکان خصوصا در سن رشد تاکید فراوانی شده است. کنجد و به طبع آن، تمامی محصولات کنجدی، منابع غنی پروتئین هستند و میزان پروتئین موجود در آن ها با پروتئین موجود در بسیاری از دیگر دانه های گیاهی و همچنین شیر برابری می کند. والدین باید نسبت به تامین روزانه پروتئین مورد نیاز فرزندان شان، دقت داشته باشند. 

ویتامین B و افزایش عملکرد مغز

یکی دیگر از فواید مصرف کنجد و فراورده های کنجدی همچون کرم کنجد، مقوی بودن آن ها است. وجود ویتامین B، بخشی از نیاز روزانه کودکان را برای فعالیت های ذهنی و بدنی تامین می کند و می تواند به عنوان یک میان وعده سالم، در سبد غذایی کودکان قرار بگیرد. 

دانه هایی کوچک با خاصیت آنتی اکسیدانی

بدون شک تمامی والدین از اهمیت صبحانه سالم و تاثیر آن بر عملکرد فرزندان شان آگاهی دارند. یکی دیگر از فواید مصرف کرم کنجد برای کودکان، افزایش عملکرد مغزی آن‎ها است. خاصیت آنتی اکسیدانی کنجد موجود در کرم کنجد، جریان خون و روند تولید اکسیژن را افزایش می دهد و این امکان را فراهم می کند تا مغز پویا بماند. استفاده از کرم کنجد به عنوان صبحانه، به مرور زمان، عملکرد مغز را افزایش می دهد. 

کارخانه عقاب، به عنوان تولیدکننده پیشرو در تولید فراورده های کنجدی، همواره در تلاش بوده است تا نسبت به اهمیت تغذیه سالم فرهنگ ساز باشد. 

تولید گروه محصولات کرم کنجدی، با طعم های گوناگون از قبیل کرم کنجد کاکائویی، کرم کنجد با طعم قهوه، کرم کنجد ساده و بدون شکر نمونه ای از تلاش‎های گروه حلوای عقاب برای تغییر ذائقه ها و پاسخ به دغدغه گروه ‎های سنی مختلف است.

خواص کرم کنجد برای کودکان

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برچسب :
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی