خواندن ذهن دیگران
استعداد ذهن خوانی در بسیاری از افراد وجود دارد اما نمی دانند. فقط کافیست برای خواندن ذهن و افکار دیگران به حرکات و حالات آن ها توجه کنید.

خواندن ذهن دیگران با چند ترفند ساده

احتمالاً تا به حال چیزهای زیادی در مورد خواندن ذهن دیگران شنیده باشید . بعضی از افراد این استعداد را به طور ذاتی دارند اما نمی دانند که چگونه باید از آن استفاده کنند . برای این قضیه مستندات علمی وجود دارد.

علم روانشناسی ثابت کرده است که می توانید 55 درصد از افکار دیگران را از روی حالات آن ها بفهمید . به همین دلیل در این قسمت از نمناک شما را دعوت می کنیم تا با خواندن ذهن دیگران آشنا شوید.

ترفندهای خواندن ذهن دیگران

1. بستن چشمان

اگر فردی هنگام صحبت کردن با شما چشم هایش را می بندد، قطعا سعی دارد که چیزی را از دنیای بیرون از شما پنهان کند. نکته ای که باید به یاد داشته باشید، این است که معنی این کار این نیست که از شما می ترسد، بلکه سعی دارد از دست جواب دادن به شما خلاص شود، زیرا که از شما خسته شده است . در واقع با بستن چشم دوست دارد که شما را از جلوی چشمانش محو کند.

2. پوشاندن دهان با دست

این عادتی است که معمولاً همه ما از بچگی با خود همراه داریم . در کودکی زمانی که نمی خواستیم چیزی را به دیگران بگوییم ، دستمان را روی دهانمان قرار می دادیم . در جوانی و بزرگسالی هم دقیقاً همین اتفاق می افتد.

قرار دادن چند تا از انگشتان کف دست یا حتی مچ در نزدیک دهان ، یعنی اینکه فرد نمی خواهد کلمه ای را به زبان بیاورد . گاهی اوقات این پوزیشن می تواند از طریق یک سرفه الکی نیز انجام شود.

سرفه کردن

3. جویدن دسته عینک

اگر فردی هنگام برخورد با شما دسته عینک خود را می جود، باید سعی کنید که از این افراد حمایت کنید یا آن ها را بخندانید زیرا این حرکت بدن نشان دهنده اضطراب در ذهن ناخودآگاه آن ها می باشد.

آن ها سعی دارند که با این کار که شبیه شیر خوردن در دوران نوزادی می باشد، به خودشان احساس امنیت بدهند . همچنین جویدن مداد، خودکار، سیگار یا جویدن آدامس نیز می تواند همین حالت را نشان دهد.

4. قرار دادن دست ها در صورت

معمولا این نوع پوزیشن برای جذب جنس مخالف به کار می رود . زمانی که دستان خود را زیر چانه مان قرار می دهیم، یعنی سعی داریم که با صورتمان صحبت کنیم. با این نوع حرف زدن، دوست داریم که شخص مقابل صورتمان را نیز به وضوح ببیند و تا جایی که می توانند از آن لذت ببرند.

5. لمس کردن چانه

معمولاً این حرکت را افراد مختلف هنگام تصمیم گیری انجام می دهند. فرقی ندارد هنگام لمس کردن چانه دقیقا به کجا نگاه می کنند . آن ها سعی دارند که با این کار عمیق فکر کنند.

6. دست به سینه نشستن

دست به سینه نشستن یکی از بیشترین حرکت های بدنی می باشد . بسیاری از افراد در این پوزیشن احساس راحتی می کنند زیرا به گونه ای آنها را از دیگران دور می سازد و در دنیای خودشان محصور می کند.

اغلب ما انسان ها از این پوزیشن در مواقعی استفاده می کنیم که از چیزی کلافه شده ایم . دست به سینه نشستن گاهی اوقات نشانه این است که فرد در مورد موضوع احساس خوبی ندارد.

7. ایستادن و ظاهر شدن به عالی ترین حالت ممکن

قبول دارید که این پوزیشن معمولاً برای خانم ها بیشتر اتفاق می افتد ؟ زیرا سعی دارند که خودشان را به بهترین حالت ممکن به دیگران نشان دهند . آن ها در این حالت، کمر خود را کامل راست می کنند. سینه های خود را جلو می دهند و دستانشان را در یکدیگر قلاب می کنند و بسیار منظم می ایستند . آن ها با این کار سعی دارند که توجه دیگران را به خود جلب کنند.

8. جلو آوردن سر

اگر به فردی علاقه داشته باشید و بخواهید که ارتباط نزدیک تری با او برقرار کنید، به صورت ناخودآگاه بدن شما به سمت او جلو می آید . در این حالت ممکن است که پاهای شما بی حرکت باشد اما بدنتان بدون کنترل جلو خواهد آمد.

9. عقب کشیدن بدن

اگر شخصی هنگام صحبت کردن با شخص دیگر کاملا به صندلی تکیه داده باشد و بدنش رو به عقب باشد، یعنی از مکالمه خسته شده است و احساس راحتی در حضور آن شخص ندارد.

عقب کشیدن بدن هنگام صحبت

10. تاب دادن پاشنه و انگشتان پا در حالت ایستاده

این کار فقط مخصوص کودکان نیست . این حرکت نشان می دهد که فرد مورد نظر در مورد موضوعی استرس دارد.

11. مالش دادن دست ها به یکدیگر

این حرکت به معنای این است که احساس مثبتی در مورد چیزی داریم . این حرکت نشان دهنده امیدوار بودن می باشد . زمانی که در مورد فواید و مزایای چیزی در آینده فکر می کنیم ، به صورت ناخودآگاه این حرکت بدن را از خود نشان خواهیم داد.

12. دست دادن با هر دو دست

اگر فردی هنگام دست دادن با شما با دست دیگرش، مچ دستتان را نیز بگیرد، یعنی سعی دارد که به شما نشان دهد ، می توانید با اعتماد کنید.

13. دست دادن با پشت دست رو به سقف

زمانی که فردی به شما دست دهد و دست دیگرش را روی دست شما بگذارد، به طوری که پشت دستش رو به سمت بالا باشد، یعنی می خواهد همدلی و مهربانی خودش را به شما نشان دهد . البته این مورد زمانی صدق می کند که فرد به صورت ناخودآگاه و ناگهان این کار را انجام دهد . بعضی از افراد عادت دارند که همیشه با دیگران این گونه دست دهند که معنی نخواهد داشت.

14. دست دادن با دو دست و کف دست رو به زمین

اگر فردی هنگام دست دادن با شما از دو دست خود استفاده کند و دو دستش را از بغل دست هایتان بگیرد، به طوری که کف دست شما رو به زمین باشد، یعنی قصد دارد به شما نشان دهد که آماده کمک کردن به شماست.

15. دست دادن همراه با لمس کردن بدن

افرادی هستند که هنگام دست دادن با شما از دست آزاد دیگر خود استفاده می کنند و آن را به بازو، شانه، آرنج و یا کمر شما می زنند . چنین حرکتی نشان دهنده علاقه مندی به همکاری با شما می باشد.

16. تنظیم کردن کراوات

انجام چنین حرکتی بستگی به موقعیت دارد . اگر مردی این کار را مقابل یک خانم انجام دهد، احتمالا نشان دهنده علاقه مندی به آن خانم می باشد . این حرکت بدنی همچنین ممکن است نشان دهنده این باشد که فرد با شما احساس راحتی نمی کند و نشان دهنده دروغ گفتن نیز می باشد.

تنظیم کردن کراوات

17. سعی و تلاش برای جمع کردن موهایی که وجود ندارد

این پوزیشن معمولاً حالت خوبی را نشان می دهد . افراد معمولاً خودشان را زمانی درگیر این پوزیشن می کنند که با موضوع موافق نیستند اما نمی خواهند مخالفت خود را نشان دهند . به عبارت دیگر آن ها عقیده واقعی خود را به طور واضح نشان نمی دهند اما کاملاً با صحبت های شما مخالف می باشند.

18. قرار دادن پاها روی میز

این پوزیشن چیزهای زیادی را نشان می دهد . این رفتار کاملا نشانه بی احترامی است . افراد با این حرکت سعی در نشان دادن اینکه "من رئیس هستم" یا اینکه "از سلامتی خودم به شدت مراقبت می کنم" دارند . روانشناسان عقیده دارند که حتی اگر در این پوزیشن احساس راحتی زیادی می کنید هم هرگز نباید این کار را غیر از خانه تان در جای دیگری انجام دهید.

19. روی صندلی نشستن شبیه اسب سواری

صندلی با اسب فرق دارد. پس هرگز نباید پشت صندلی را روبروی مخاطب قرار دهید و خودتان برعکس بنشینید . بسیاری از افراد با این کارشان دیگران را عصبی می کنند اما علت آن ، خشم درونی آن ها می باشد . معمولا افراد برجسته و مشهور در دنیا نیز این کار را انجام می دهند . چنین افرادی هرگز دوست ندارند که ضعیف به نظر برسند.

20. بازی کردن با کفش ها

زمانی که فردی با شما صحبت می کند و همزمان کفش هایش را بدون حرکت از پا درمی آید و دوباره پا می کند، یعنی اینکه قصد دارد نهایت جذابیت خود را به شما نشان دهد که این حرکت برای خانم ها اتفاق می افتد.

در واقع این خانم ها سعی دارند که توجه شما را به پاهایشان جلب کنند . این حرکت نشان دهنده این است که چنین خانمی دارای آرامش درونی می باشد . همچنین روشی برای جذب همسرشان نیز می باشد.

21. ارتباط چشمی

چشم ها دریچه قلب و روح افراد است و یکی از عالی ترین راه ها برای برقراری ارتباط می باشد . در واقع می توانید احساسات مختلف را از چشمان یک فرد بخوانید.

افراد عاشق حرف های خود را از چشم هایشان به یکدیگر می گویند . هنگامی که به چشم کسی نگاه می کنیم که مشتاق ماست، مردمک چشم او چهار برابر از حالت طبیعی بزرگتر می شود اما اگر شخصی عصبانی باشد، مردمک چشم کوچک می شود.

ذهن خوانی با چشم

22. خنده های واقعی

دهان می تواند دروغ بگوید اما چشم ها خیر . زمانی که شخصی به شما لبخند می زند، برای سنجش واقعی بودن محبتش، باید به چشمانش دقت کنید و احساس و افکار عمومی را متوجه شوید.

هنگام لبخند زدن باید به گوشه های چشم افراد نگاه کنید، اگر دچار چین و چروک و خط افتادگی شد ، یعنی خنده او کاملا واقعی است اما اگر خلاف چنین چیزی بود، یعنی او سعی دارد که چیزی را از شما پنهان کند.

23. ابروهای بالا داده شده

سه احساس اصلی وجود دارد که باعث بالا دادن ابروها می شود :تعجب، نگرانی و ترس.

آیا تا به حال شده که هنگام یک مکالمه آرام و معمولی با دوستتان ابروهایتان را بالا بدهید؟ قطعا خیر.

اگر فردی در حال صحبت کردن با شماست و ابروهایش را بالا می دهد، یعنی این مکالمه باعث تعجب نگرانی و یا ترس در او شده است.

24. تکان دادن زیاد سر

زمانی که در حال صحبت کردن با شخصی هستید و او بیش از حد سر خود را به نشانه تایید تکان می دهد، یعنی اینکه چنین شخصی در مورد افکار شما نگران است و به توانایی های خود نیز شک دارد.

25. گره خوردن فک

منقبض کردن فک و گردن نشان دهنده استرس می باشد . در واقع فرد در این شرایط احساس راحتی نمی کند. معمولاً ترس و اضطراب این افراد از مکالمه ای است که در حال انجامش هستند.

ذهن این افراد هنگام این مکالمه کاملاً جای دیگری می باشد و بر روی مسئله دیگری تمرکز کرده اند که در مورد آن نگران هستند . معمولاً چنین افرادی حرف های پرت و پلا تحویل ما می دهند و قطعا چیزی از صحبت هایشان در چنین شرایطی متوجه نخواهید شد.

خواندن ذهن دیگران با چند ترفند ساده

4.3580
این مطلب مفید بود ؟50377
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی