خودروهای گذر موقت

هشدار درباره نقل و انتقال خودروهای گذر موقت

تاریخ انتشار : 2 مرداد 1398کد مطلب : 3548زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در خصوص نقل و انتقال خودروهای دارای پلاک گذر موقت هشدار داد.

ممنوعیت فروش خودروهای گذر موقت

میزان:رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا بار دیگر هشدار داد:خودرو های دارای پلاک گذر موقت به هیچ عنوان قابل نقل و انتقال و خرید و فروش به هیچ شکلی نیستند و پلاک ملی نمی گیرند.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به اینکه در سایت ها و فضای مجازی بعضاً دیده می شود خودرو های پلاک گذر موقت را برای خرید و فروش عرضه کرده اند افزود:این اقدام کاملا غیرقانونی بوده و این خودرو ها اجازه نقل و انتقال و خرید و فروش ندارند. 

وی افزود:خودرو های گذر موقت برابر دستورالعمل صادره اگر از کشور امارات وارد کشور شده باشند حداکثر یک ماه اجازه تردد دارند که این مدت تمدید نمی شود. از سوی دیگر این خودرو ها اگر از کشور افغانستان یا کشور های حوزه خلیج فارس بجز امارات وارد کشور شوند دو ماه اجازه تردد دارند که این مهلت نیز قابل تمدید نیست. 

به گفته رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا خودرو هایی که از سایر کشور ها و از جمله کشور های اروپایی وارد کشور شوند نیز 3 ماه اجازه تردد داشته و سه ماه دیگر نیز می توانند در صورت احراز شرایط لازم در کشور تردد داشته باشند و تمامی این خودرو ها پس از پایلن مهلت های ذکر شده باید از کشور خارج شوند. 

وی با اشاره به این که تنها افرادی که این خودرو ها را وارد کشور می کنند اجازه تردد با آن ها را دارند افزود:هیچ فرد دیگری اجازه رانندگی با این خودرو ها را ندارد و در صورت مشاهده پلیس نسبت به برخورد قانونی با فرد متخلف اقدام می شود. 

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه خودرو های گذر موقت به هیچ عنوان قابل خرید و فروش و نقل و انتقال نیستند تاکید کرد:این خودرو ها در صورتی که در پایان دوره ای که مجوز تردد دارند از کشور خارج نشوند کالای قاچاق محسوب شده و پلیس ضمن توقیف خودرو فرد متخلف را نیز به مراجع قضایی معرفی می کند. 

وی گفت:در عین حال خودرو های متقاضی پلاک گذر موقت از هر مرزی که وارد کشور می شوند باید در اولین مرکز پلیس راهنمایی و رانندگی استان مرزی پلاک گذر موقت بگیرند و پس از آن اجازه تردد در کشور را دارند. در غیر اینصورت این خودرو ها توسط پلیس توقیف شده و امکان تردد نخواهند داشت. 

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه برخی افراد سودجو با سوء استفاده از عدم آگاهی شهروندان نسبت به فروش خودرو های گذر موقت با ترفند های مختلف اقدام می کنند افزود:شهروندان آگاه باشند که به هیچ عنوان این خودرو ها قابل خرید و فروش نیستند و این افراد کلاهبردار بوده و قطعاً خریدار با ضرر مالی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/م

نقل و انتقال خودروهای گذر موقت ممنوع است؟

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
وبگردی