خودرو پورشه

خودرو پورشه P1 اولین ماشین پورشه + تصاویر

کد مطلب : 20706تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
در این گزارش عکس هایی از اولین خودرو پورشه ، خودروی الکتریکی که 115 سال پیش ساخته شده بود تا خودرویی که در 15 دقیقه شارژ می شود را برای شما قرار داده ایم.

اولین خودرو پورشه

شرکت خودروسازی پورشه یکی از معروف ترین کمپانی های خودرو می باشد که خودروهای قدرتمند و اسپرت پیشرفته ای به بازار عرضه کرده است این شرکت در نمایشگاهی در موزه اشتوتگارت-زوفنهاوزن آلمان،نخستین خودرویی را که توسط بنیان گذارش به نام "فردنیاند پورشه" ساخته شد بود به نمایش گذاشت.

اسم این خودرو «خودروی الکتریکی مدل فیتون C2 ادگار لونر» یا به اختصار مدل P1 بود. خودروی P1 به سفارش لودویگ لونر ساخته شد، این خودروساز پیشگام، در سفری که به آمریکا کرده بود، متوجه شده بود که دیگر واقعا دوران اسب و درشکه به سرآمده است، به همین خاطر از فردیناند پورشه خواست که یک خودرو با موتور الکتریکی بسازد.

خودرو پورشه

پورشه، هم یک موتور الکتریکی که توسط باتری هایی نیرویش تأمین می شود و در جلو خودرو نصبش کرد. P1 می توانست به حداکثر سرعت 34 کیلومتر در ساعت حرکت کند و با یک بار شارژ 49 کیلومتر را طی کند. خودرو را می شد به صورت روباز استفاده کرد و یا پوشش آن را کشید و آن را به صورت کوپه درآورد. در مسابقه ای که در سپتامبر سال 1899 در برلین برگزار شد، این خورو توانست با اقتدار، مقام اول را کسب کند.

پورشه از طرح مفهمومی خودروی تمام الکتریکی خود به نام Mission E رونمایی کرده که صفر تا صد 3/2 ثانیه دارد و می تواند در 15 دقیقه شارژ شود.شرکت سازنده این محصول تلاش دارد تا تمرکز خود را روی «رانندگی در مسافت های طولانی» قرار دهد اما این مساله به هیچ وجه باعث کم شدن جذابیت های Mission E نمی شود.

خودرو پورشه

خودرو پورشه

این خودرو در هر بار شارژ می توان500 کیلومتر مسافت را طی کند. حداکثر سرعت این خودرو 250 کیلومتر در ساعت اعلام شده است. پورشه برای شارژ این خودرو سامانه ویژه توربوشارژ خود را طراحی کرده است. مدل همراه با بالاترین امکانات Mission E در حدود 100 هزار دلار قیمت گذاری شده است.

خودرو پورشه

خودرو پورشه

خودرو پورشه

خودرو پورشه

 

خودرو پورشه P1 اولین ماشین پورشه + تصاویر

4.822
این مطلب مفید بود ؟211
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
برچسب : خودرو پورشه
1 نظر به ثبت رسیده است
فریدون1395-03-09
سلام.هرکس مزدزحماتش رامیگیرد.قطعاتلاشهای شبانه روزی.ریاضت.بیدارخوابی کشیده تابه دست آوردمهمی رسیده اند.واقعاحق چنین افرادخلاقی زندگی مرفه میباسد.
40
وبگردی