نمناک اخبارپزشکی و سلامت بلایی که خوردن هسته زردآلو سر پیرمرد و دختربچه آورد
خوردن هسته زردآلو ، مغز هسته ی زردآلو
به هیچ عنوان خوردن هسته زردآلو برای درمان سرطان موثر نیست و عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.
تاریخ انتشار : 11 تیر 1397

بلای خطرناکی که خوردن هسته زردآلو سر مرد استرالیایی آورد

خیلی از افراد بر این باورند که هسته زردآلو میتواند سرطان را شکست دهد، اما این هسته کاملا سمی است و در این مورد بارها و بارها پزشکان در مورد مصرف آن هشدار داده اند ولی برخی بر این باورند که خوردن آن می تواند سرطان را ضعیف کرده و درمان را سریعتر کند برای همین افرادی آن را مصرف کرده و دچار مشکل شدند ، افرادی که در ادامه این بخش از نمناک به ماجرای آنها خواهیم پرداخت.

مسمومیت شدید مرد 67 ساله براثر خوردن هسته زردآلو

یک مرد 67 ساله در استرالیا برای درمان سرطان خود از هسته زردآلو استفاده میکرده است که در نهایت دچار مسمومیت سیانید شد .این مرد نمرد، اما میزان اکسیژن در بدن او به شدت کاهش پیدا کرد - یعنی یکی از اثرات جانبی از مسمومیت سیانید که می تواند مرگبار باشد. پزشکان در ملبورن متوجه شدند که، بیمار دارای سطح اکسیژن پایینی است هنگامی که تحت عمل قرار داشت ؛ آزمایش خون ،بعدا نشان داد که سطح سیانید در خون او 25 برابر سطح پذیرفته شده است.مورد او نشان می دهد که چگونه داروهای جایگزین، از جمله درمان های سرطان، می توانند بیماران را در معرض خطر قرار دهند ، بسیاری از مردم بر این باورند که دانه های زردآلو می توانند، از سرطان جلوگیری کنند.

این مرد 67 ساله سرطان پروستات داشت و عصاره هسته زردآلو و همچنین یک مکمل هسته میوه به نام Novodalin برای جلوگیری از بازگشت سرطان پروستات مصرف میکرد ، هسته زردآلو حاوی آمیگدالین است، ترکیبی که لاتیرل نامیده می شود، که در بدن به سیانید تبدیل می شود ؛ سیانید، برای سلول ها ،سمی است زیرا باعث تضعیف اکسیژن می شود. این امر به ویژه برای مغز و قلب مضر است که، نیاز به اکسیژن مداوم دارند.

بیمار برای انجام عمل جراحی معمولی برای بررسی مثانه و مجرای ادراری خود، به نام سیستوسکوپی به بیمارستان مراجعه کرده بود در حالی که او تحت بیهوشی بود، پزشکان متوجه شدند که او دارای میزان غیر طبیعی اکسیژن است، به نام هیپوکسی. از آنجا که تمام سلول ها نیاز به اکسیژن دارند، هیپوکسی می تواند عواقب جدی، از جمله مرگ، داشتته باشد.آزمایشات خون نشان داد که مرد 67 ساله سطح بالای تیتانیت، یکی از محصولات جانبی تولید سیانید در بدن دارد.

هسته زردآلو

 دختر بچه ای که به دلیل خوردن هسته زردآلو فوت کرد

کنستانتاتوز می گوید:تیتانیت ساده تر از سیانید است، بنابراین وقتی آزمایش ها سطوح بالای تیوسانید نشان دادند، خون بیشتری به آزمایشگاه پزشکی قانونی در نزدیکی سیدنی فرستاده شد، تا میزان بالای سیانید را تایید کند.به این دلیل است که او ،دو قاشق چای خوری عصاره هسته زردآلو خانگی و سه قرص نوودالین در روز را مصرف کرده است، که برابر با 17.32 میلی گرم سیانور است. در مورد این پیرمرد ، او مطلع شد که هسته زردآلو او را بیمار ساخته است، اما تصمیم گرفت تا آن را ادامه دهد. کنستانتاتو می گوید:"او شخصا معتقد است که کیفیت شواهد برای ادامه اهدافش کافی است یا شاید او نمیتواند انتظار اثبات علمی را داشته باشد ،چون ممکن است طول بکشد و سرطان پیشرفت کند."

مرگ دختربچه با خوردن 10 هسته زردآلو

گزارش نگران کننده ی دیگری که در مورد عوارض مصرف مغز هسته ی زردآلو مرگ کودک خردسالی بود که بعد از مصرف تعدادی مغز هسته ی زدرآلود دچار حالتی مشابه کما شد و بعد جان خود را از دست داد ؛این دختر 28 ماهه ،به دلیل بالا بودن سطح سیانید در خونش بعد از خوردن 10 هسته جان خود را از دست داد .

عوارض خطرناک خوردن مغز هسته ی زردآلو

افرادی که به قدرت هسته زردآلو اعتقاد دارند، فکر می کنند این سیانید فقط برای سلول های سرطانی سمی است، اما دانشمندان می گویند این درست نیست. Konstantatos در ایمیل به The Verge می نویسد:"این احتمال وجود دارد که با مصرف این ماده تمام سلول های بدن به طور مساوی کشته شوند یعنی هم سلول های سرطانی هم سلول های سالم." به گفته موسسه ملی سرطان، لاتریل فعالیت ضد سرطانی ندارد و استفاده از آن برای درمان سرطان در ایالات متحده غیرقانونی است.

سیانید، می تواند حالت تهوع، سردرد، بی خوابی و عصبانیت ایجاد کند، اما همچنین می تواند منجر به مرگ شود. در گزارشی که در سال گذشته منتشر شد، اداره ایمنی مواد غذایی اروپا از موارد بسیاری از کودکان که به علت مسمومیت با سیانور ناشی از هسته زردآلو، در بیمارستان بستری بود، خبر داد.

انتهای پیام/ح.ب

بلای خطرناکی که خوردن هسته زردآلو سر مرد استرالیایی آورد

منبع : بخش خبری نمناک/ح.ب /ن
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف