نمناک دین و مذهبگوناگون داستان شهر لوط، شهری که مردمش به خاطر زنا سنگ شدند+ تصاویر
داستان شهر لوط ، عجیب ترین شهر دنیا
داستان شهر لوط را شنیده اید؟ شهری که مردمانش به دلیل گناه های کبیره زنا و لواط تبدیل به مجسمه های سنگی شدند. برخی خانوادگی جان داده بودند و برخی در حال فرار از مصیبت تبدیل به مجسمه های سنگی شدند.

ماجرا و داستان شهر لوط و گناه مردم قوم لوط چه بود؟

همه چیز بسیار سریع اتفاق افتاد در روز 9 آگوست 79 قبل از میلاد مسیح آتشفشان فوران کرد در کسری از ثانیه هوا پر از گازهای سمی شد و خورشید محو گردید تا گازهای سمی تا 15 کیلومتر از محدوده را پر کردند به گونه ای که بسیاری از مردم شهر حتی فرصت کوچکترین واکنشی از خود نداشتند و در جای خود تبدیل به مجسمه های سنگی شدند و ادامه ماجرا.

 عده از مردم که توانسته بودند خود را به نزدیکی سواحل برسانند به خاطر تاریک شدن هوا و گازهای سمی کشتی هایی که برای امداد رساندن به آنها از آن سوی ساحل آمده بودند نتوانستند نزدیک شوند و چند دقیقه بعد این شهر تبدیل به تاریک ترین نقطه جهان شد و شهر پمپی پس از آتش فشان با همه ساکنین خود به مدت 1500 زیر 4 تا 6 متر خاک سال مدفون شد و در سال 1599 بطور اتفاقی کشف شد کاشفین ابتدا از دیدن مجسمه های سنگی شگفت زده شده بودند همه ساکنین شهر در اثر گازهای آتشفشانی به مجسمه های سنگی تبدیل شده بودند. در سال 1991 نیمی از این شهر از زیر خاکستر بیرون کشیده شد. هر ساله جمعیت زیادی از موزه طبیعی پمپی دیدن می کنند و این شهر به یکی از جاذبه های گردشگری ایتالیا تبدیل شده است.

داستان شهر لوط

ماجرای شهر لوط

جمعی از کودکان و بزرگسالان، منتظر قایقی بودند که هیچوقت نیامد!

پیش از این تصور می شد مردم این شهر به خاطر گازهای سمی حاصل از آتش فشان کشته شده اند اما پژوهشهای دیگر نشان داد آنها به خاطر حرارت بالا جان باخته اند.برخی دیگر نیز بر پایه نامه هایی که 25 سال پس از این ماجرا نوشته شده به این نتیجه رسیدند که مردم به خاطر استشمام خاکسترهای آتش فشان خفه شده اند.

(البته بعضی از منابع مجسمه های مذکور را قالب های گچی از بدن ساکنان شهر پمپی معرفی می کنند! که توسط باستانشناسان و با بهره گرفتن از حفره هایی که اثر انسانهای نابود شده بودند، ایجاد شده اند! )

شهر قوم لوط
 
شهر قوم لوط
 
شهر قوم لوط
گفته شده است که از 20هزار نفر جمعیت پمپی دو هزار نفر ناپدید شدند و مابقی آرام آرام مذاب و به تلی از مجسمه های سنگی تبدیل شدند
 
شهر قوم لوط
شهر قوم لوط
 
شهر قوم لوط
 
شهر قوم لوط
این مرد وحشتزده آخرین نفسهایش را کشیده، شاید چشمانشرا گرفته تا شاهد لحظات وحشتبار آخرین نباشد

شهر قوم لوط

ماجرای شهر قوم لوط

شهر قوم لوط

شهر قوم لوط

شهر قوم لوط

شهر قوم لوط

تصاویر مربوط به مردم سنگ شده

یکی جمع شده، یکی به پشت آرامیده – اما یکی بیدار شده و تا تکانی بخورد! جانش کنده شده است

اما ساکنین شهر چه گناهی مرتکب شده بودند که باید اینگونه هلاک می شدند؟

آثار بدست آمده از دیواره های شهر پمپی نشان می دهد که این شهر بزرگترین مرکز فحشا در دوران باستان بود و از همه جای روم برای زنا به آنجا می آمدند و تقریبا همه ساکنین آن به عمل فحشا مشغول بودند و از این راه کسب در آمد می کردند و حتی موظف به پرداخت مالیات به حاکم شهر از در آمد خود بودند.کودکانی که بدنیا می آمدند نیز برای سو استفاده جنسی در آینده بصورت برده نگهداری می شدند.

این شهر تحت عنوان شهر فاحشگان معروف است و به شهر سکس شهرت داشت بگونه ای که فاحشه خانه های پمپی در هیچ جای دنیا وجود نداشت.

در این شهر زنها خودشان را به زنها و مردها می فروختند حتی مردها خودشان را به همدیگر ! در برخی از مجسمه های یافت شده در این شهر حتی آثاری از رابطه جنسی انسان با حیوانات نیز دیده می شود.

تصاویری از پیکره های سنگی دیوارهای پمپی بدست آمده است که یک مرد را در حال زنا با یک زن و یک مرد دیگر را در حال لواط با آن مرد نشان می دهد.

پیکره سنگی دیگری نیز تصویر سو استفاده یک مرد از یک پسر را نشان می دهد.

طبق آثار بدست آمده مردم این شهر حتی فرصت نکرده اند از جایشان بلند شده و فرار کنند.
محقیقن هنوز نتوانسته اند یک توضیح منطقی برای این شهر پیدا کنند که چرا حتی خیلی افراد در حال نشستن یا آمیزش جنسی تبدیل به سنگ شده و فرار نکرده اند.
گویا منطقی ترین توضیح این بوده که آتشفشان با سرعت خیلی زیاد فوران کرده و در عرض چند دقیقه (باز تو چند دقیقه حداقل باید افراد از جاشون بلند شن) کل شهر رو فرا گرفته و چند لحظه بعد به دلیل یک موج بلند شبیه به سونامی آب بر روی اون ریخته شده و مواد مذاب سرد شدن و همه تبدیل به سنگ شدن ... (گفته شده فوران آتشفشان هم به دلیل یک زلزله مهیب بوده)
حالا خیلی به کشف دلیلش کاری ندارم ولی واقعاً عذاب وحشتناکی بوده.

سرگذشت این قوم شباهت بسیاری به قوم لوط دارد و حتی ممکن است، قوم لوط همان ساکنان شهر پمپی باشند مثلا قوم لوط به عمل قبیح لواط که برخی از روشنفکرنماهای امروزی این عمل منفور را یک مساله طبیعی می داند و از آن دفاع می کنند شهره بودند:

در سوره العنکبوت آیه 28 و 29 نوشته شده است :

و لوط را فرستادیم هنگامی که به قوم خود گفت:شما کار بسیار زشتی انجام می‏دهید که احدی از مردم جهان قبل از شما آنرا انجام نداده!(28)آیا شما به سراغ مردان می‏روید، و راه تداوم نسل انسان را قطع می‏کنید، و در مجلستان اعمال منکر انجام می‏دهید؟!، اما پاسخ قومش جز این چیزی نبود که گفتند:اگر راست می‏گوئی عذاب الهی را برای ما بیاور! 

در آیه 32 سوره العنکبوت خداوند به خاکستر اشاره کرده است که می تواند به خاکستر های آتشفشانی دلالت داشته:

گفت لوط [نیز] در آنجاست گفتند ما بهتر می‏دانیم چه کسانی در آنجا هستند او و کسانش را جز زنش که از باقی ماندگان [در خاکستر آتش] است‏ حتما نجات خواهیم داد 

در ادامه سوره العنکبوت نوشته شده است:

ما بر مردم این شهر به [سزای] فسقی که می‏کردند عذابی از آسمان فرو خواهیم فرستاد(34)ما از آن آبادی نشانه روشنی و درس عبرتی برای کسانی که تعقل می‏کنند باقی گذاردیم.

همانطور که در آیه 28 و 29 نوشته شد این قوم به لواط شهره بودند که با شهر پمپی می تواند مطابقت داشته باشد در آیه 34 به عذابی از آسمان اشاره شده است که این مساله نیز به گازها و خاکستر های اتش فشانی که در ابتدا فوران کردند و آسمان شهر را پر کردند اشاره دارد و در ادامه در آیه 35 خداوند نیز اشاره کرده است که آثاری از این شهر را باقی خواهد گذاشت.

در سوره هود آیات 68 تا 84 نیز به داستان قوم لوط اشاره می شود:

در آیه 68 به بانگی اشاره شده است که بر صدای صدای ناشی از آتشفشان دلالت می کند و خداوند در این آیه به مردن افراد در خانه هایشان اشاره می کند که این مساله نیز درست است زیرا گازهای سمی بسیاری از افراد را در خانه های خود خشکاندند:

و کسانی را که ستم ورزیده بودند آن بانگ [مرگبار] فرا گرفت و در خانه‏ هایشان از پا در آمدند(68)

در آیه 82 به مدفون شدن شهر زیر آتشفشان اشاره می کند :

هنگامی که فرمان ما فرا رسید آن (شهر و دیار) را زیر و رو کردیم و بارانی از سنگ:گلهای متحجر متراکم بر روی هم بر آنها نازل نمودیم.(82)

 

علاوه بر آن شهر هایی شبیه به شهر پمپی در سوئد و آمریکای جنوبی نیز یافت شده اند[6] که نشان داده است عذاب الهی مشابه قوم لوط در این شهر ها نیز اتفاق افتاده است و چه بسا در آینده نیز ممکن است اگر همه افراد شهری آلوده گناهان گوناگون شوند عذاب الهی به این صورت و صورت های دیگر اعمال شود.

چه بسیارند عبرت ها و چه کمند عبرت گیرندگان

[1]تنها تناقضی که میان شهر پمپی به و داستان قوم لوط به چشم می خورد این است که کمی بازه های زمانی این شهر با زمان حضرت لوط که با حضرت ابراهیم همزمان بوده است به چشم می خود که این موضوع نیز قابل بحث است مثلا ممکن است زمان فوران آتشفشان وزو و شهر پمپی سال 79 قبل از میلاد نباشد و بسیار باستانی تر از آن باشد و مربوط به یک اشتباه در کتابهای تاریخی باشد که این موضوع نیز نیازمند تحقیق بیشتر است اما تمام نشانه هایی که در قرآن از این شهر ذکر شده واقعیت دارد.

[2]پمپئی از ویکی پدیا، دانشنامهٔ آزاد:ویرانه های پمپئی در نزدیکی ناپل در ایتالیا واقع شده است. در آن آثاری از بناها و مردم شهر باستانی پمپئی که بر اثر آتشفشان کوه وزوو ویران شده به چشم می خورد.[1] پیش از این تصور می شد مردم این شهر به خاطر گازهای سمی حاصل از آتشفشان کشته شده اند اما پژوهشهای دیگر نشان داد آنها به خاطر حرارت بالا جان باخته اند.برخی دیگر نیز بر پایه نامه هایی که 25 سال پس از این ماجرا نوشته شده به این نتیجه رسیدند که مردم به خاطر استشمام خاکسترهای آتشفشان خفه شده اند.[2] این شهر پس از آتشفشان زیر 4 تا 6 متر خاک و خاکستر به مدت 1500 سال مدفون شد.این شهر به صورت کاملاً اتفاقی در سال 1599 میلادی کشف شد.این شهر تاریخی که جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می شود با بیش از دو میلیون و پانصد هزار بازدید کننده در سال یکی از جاذبه های مهم ایتالیا به شمار می آید.

[3]در مستندی که در تلوزیون History channel پخش شد به خوبی به این شواهد اشاره شده است مستند را از طریق این لینک می توانید در سایت یوتوب مشاهده کنید.

[4]شواهد بسیاری وجود دارد که همجنس بازی در یونان و روم باستان بطور گسترده وجود داشته که بی شک در این شهر که مرکز فحشای آن دوران بوده است نیز این عمل وجود داشته جهت مطالعه بیشتر به مطلب همجنس بازی در روم باستان در سایت ویکی پدیا مراجعه فرمایید.

[5]جهت خودداری از اشاعه فحشاء تصاویر مربوطه حذف شد اما علاقه مندان به پژوهش در تاریخ می توانند با سرچ کردن واژه pompeii در تصویر یاب گوگل همه پیکره های سنگی که تصاویر غیر اخلاقی از شهر پمپی در آن دوران کشیده شده بود را مشاهده نمایند.

[6]حتی اگر شهر پمپی شهر دقیق لوط نباشد برای شهر لوط نیز سرنوشت دقیقا مشابهی اتفاق افتاده است نمونه ی دیگری از اتفاقی که برای شهر پمپی اتفاق افتاده در بقایای یک شهر باستانی در سوئد و آمریکای جنوبی کشف شده است . 

داستان شهر لوط، شهری که مردمش به خاطر زنا سنگ شدند+ تصاویر

برگرفته از گناه شناسی /ن
این مطلب مفید بود ؟ 384 28
نظر کاربران
محمد

محمد

با عرض سلام خدمت شما ذکر یک نکته خالی از لطف نیست شما ذکر کردید شاید این شهر همان شهر لوط بوده باشد. و قبل تز از اون گفتید در سال 79 پس از میلاد این اتفاق افتاده ولی انگار به آیاتی از قران رو که آوردید دقت نکردید. چون قوم لوط هم عصر حضرت ابراهیم خلیل الرحمن علیه السلام بوده اند یعنی چیزی بیش از 4هزار سال پیش . پس لطفا ابتدا تاریخ پامبران الهی رو مطالعه کنید تا افذاد کم اطلاع رو به اشتباه نیندازید

پاسخ دادن 81 14
مهدی

مهدی

و در ضمن اینکه اینها سنگ نشدند. جسد هارو که داخل خاکستر بودند و پوسیده بودند با تزریق گچ داخل حفره های کشف شده دیدند که به شکل انسان درامده است.

پاسخ دادن 29 11
امین

امین

حتی اگر شهر پمپی شهر دقیق لوط نباشد برای شهر لوط نیز سرنوشت دقیقا مشابهی اتفاق افتاده است نمونه ی دیگری از اتفاقی که برای شهر پمپی اتفاق افتاده در بقایای یک شهر باستانی در سوئد و آمریکای جنوبی کشف شده است .

پاسخ دادن 15 5
احسان

احسان

این اجسادنمی توان برای قوم لوط باشد چون قوم لوط هم عصر حضرت ابراهیم بودند ولی این اجسادمربوط به 79 قبل میلاداست

پاسخ دادن 21 2
کوروش قادرنیا

کوروش قادرنیا

به هر حال قوم لوطی وجود داشته وبلایی مشابه بر سر شان وارد شده وای به حال ما که پند نمی گیریم

پاسخ دادن 60 11
مرتضی

مرتضی

با این عبرت های تاریخی هنوز عده ای دست از بی حجابی (مقدمه گناهان) و اشاعه تصاویر مبتذل(رواج فساد) دست بر نمی دارند عمر خود و بقیه را به بطالت می گذرانند و آخرت دست خالی می مانند!

پاسخ دادن 41 35
امیررضا

امیررضا

نه خدا هر شهری که گناهی کنن یک دونِ عاقبت می ده خدا مرا دوست داره وگر نه مارا نمی ساخت قرآن بخوانید

پاسخ دادن 3 4
م

م

جهت اشاعه ندادن فحشا نحوه سرچ کردن تصاویر مربوط به این مطلب را پاک کنید

پاسخ دادن 7 18
علی

علی

اینجاننوشته که اینا قوم لوط بودند که نوشته سرنوشت اونها بصورت قوم لوط بوده دقت کنید درخوندن متن.درضمن اینجا شهر پمپی ایتالیا هستش

پاسخ دادن 8 2
توفیق

توفیق

آنقدر گرم است بازار مکافات عمل........دیده گر بینا کنی هر روز محشر است

پاسخ دادن 11 3
ظ

ظ

به احتمال زیاد اینها خود قوم لوط هستن و تاریخ تعیین شده برای آنها هم جعلی است تا کسی آن را به قوم لوط مربوط نداند.

پاسخ دادن 12 5
ناشناس

ناشناس

ای کاش اینترنت وتلگرام واین افرادبی سواد نبودند تا مردم مثل قبل از روی قران مطالعه می کردند وواقعیت رو می فهمیدند نه اینکه ازاین سایت تا اون سایت دیگه سر نوشت یک قوم تغییر می کنه لطفا هر مطلبی رو قبول نکنید بازم قران مطمئن ترین مرجع

پاسخ دادن 6 12
مجید

مجید

وقتی ۲۰واندی کشور همجنس بازی رو رسمی کردن و تا ۱۰ سال بعد فکر کنم نصف کشورها و یا بیشتر این قانونو تصویب کنن میشه همین قوم لوط متاسفانه. جهان به کجا داره؟ پناه بر خدا

پاسخ دادن 21 8
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف