درمان گیاهی خونریزی قاعدگی
اکثر خانم ها در طول زندگی خود خونریزی شدید دوران پریود یا قاعدگی را تجربه میکنند که علاوه بر مراجعه به پزشک میتوان با تغذیه سالم به روند بهبود آن کمک کرد.

4 اقدام ضروری برای خونریزی شدید پریودی و قاعدگی

گاهی اوقات خونریزی قاعدگی کاملا غیرطبیعی است ، از لحاظ میزان و شدت خونریزی که در بسیاری از موراد نگران کننده است و باید به پزشک مراجعه کرد اما اگر این اتفاق برای اولین بار در شما دیده شد می توانید از دستورالعمل های این بخش از نمناک استفاده کنید تا متوجه عوارض جدی تر نشوید . حالا اگر خون ریزی قاعدگی و پریود غیر طبیعی یا سنگین دارید برای کنترل آن این توصیه هارا دنبال کنید :

اولین کاری که باید انجام دهید، برای توصیه های کاهش جریان قاعدگی با یک متخصص مشورت کنید به این ترتیب میتوانید تایید کنید که آیا جریان خون ریزی فراوان شما،بیشتر نتیجه عدم تعادل درونی است یا خیر. سپس میتوانید این توصیه ها را برای کاهش آن بکار ببرید.

درمان خونریزی قاعدگی

علت خونریزی شدید در پریود و قاعدگی چیست؟

درمان خانگی خونریزی شدید دوران قاعدگی یا به زبان عامیانه پریود

1.رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید:

  • غذاهای سالم، پر از مواد مغذی، مانند:پروتئین غذاهای غنی از آهن هستند و غذاهای لبنی را برای به دست آوردن کلسیم انتخاب کنید.
  • آهن، نقش مهمی در تشکیل گلبول های قرمز ایفا میکند ,بنابراین کمبود آهن میتواند باعث خونریزی فراوان شود.
  • ویتامین c ، اثر متقابل دارد زیرا برای جذب آهن مورد نیاز، مناسب است.
  • دررژیم غذایی خود، غذاهایی را استفاده کنید که با منوراژی مبارزه کنند.

درمان خونریزی قاعدگی

درمان خونریزی شدید پریود و قاعدگی در خانه

ما پیشنهاد میکنیم رژیم غذاییتان شامل موارد زیر باشد:

 

علت خونریزی شدید قاعدگی

 خوردن سبزیجات برای درمان خونریزی شدید پریود و قاعدگی

درمان خونریزی شدید دوران قاعدگی یا پریود در خانه

2.مکمل ها را مصرف کنید :

بهبود اثرات غذایی که شما میخورید، با مصرف مکمل آهن، منیزیم، روی، کلسیم و ویتامین B6 شمامیتوانید آنهارا به صورت مولتی ویتامین یا هریک را به طور جداگانه مصرف کنید مکمل های آهن ، به کاهش جریان قاعدگی و پریودی کمک میکنند. ویتامین B فرآورده های بیش از حد را در کبد و باعث ترویج سنتز پروستاگلاندین ها برای کاهش تشکیل لخته خون های غیر طبیعی میشود.

درمان خانگی خونریزی شدید قاعدگی

 خونریزی شدید قاعدگی و پریودی و درمان خانگی آن 

درمان گیاهی خونریزی شدید در سیکل قاعدگی و پریود 

3.چای گیاهی درست کنید:

بسیاری از گیاهان هزاران سال است که برای کنترل گردش خون رحم استفاده میشوند همچنین آنها میتوانند ،اختلالات هورمونی را درست کنند و منورژیا را کنترل کنند در این شرایط گیاهان طبیعی زیر را بنوشید چراکه آنها برای تسکین سریع, برای تولید پروژسترون و آرامش عضلات رحم ایده آل و مناسب هستند :دارچین , برگ تمشک قرمز.

خونریزی شدید قاعدگی و پریودی

علت و درمان خونریزی شدید دوران پریود و قاعدگی

4.از کمپرس یخ استفاده کنید:

سرما، خون ریزی را ازبین میبرد و درد و التهاب را تسکین میدهد زیرا باعث میشود که رگ های خونی فشرده شوند و این باعث کاهش جریان خون،نیز میشود.

شما باید یک کیسه پر از یخ را بر روی شکم خود قرار دهید و بیشتر از 20 دقیقه آن را روی شکم خود نگذارید آن را بردارید و 2 یا 4 ساعت بعد دوباره استفاده کنید تا زمانی که نشانه ها همچنان ادامه داشته باشند، این کار را ادامه دهید. اگر احساس سرما کردید و یا پوستتان بی حس شد ،کمپرس را بردارید.

خونریزی قاعدگی

 درمان های خانگی برای خونریزی شدید پریود یا قاعدگی

علت و درمان خونریزی شدید در زمان قاعدگی و پریودی

آیا طبیعی است؟

دانستن اینکه چه مقدار گردش خون طبیعی است و اینکه در هر چرخه چه الگوی خون ریزی اتفاق می افتد، یک موضوع نگران کننده است.تغییرات مختلف را میتوان با در نظر گرفتن تکرار شدت و مدت زمان قاعدگی شناخت ، دقت داشته باشید که تکرار قاعدگی، باید هر 21 تا 35 روز باشد و شدت معمولی و طبیعی بین 30 تا 80 میلی لیتر است و مدت ایده آل 3 تا 7 روز است. تغییرات در طول ماه ،شامل خون ریزی تخمک گذاری است که یک جریان آرام از طریق یک چرخه قهوه ای رنگ است تغییرات دیگر شامل:

  • پلی مینورها(قاعدگی بیشتر از 7 روز)
  • اولیگومنورها(دوره کمتر از 3 روز)
  • و اوپسومنورها(فاصله بیش از 35 روز) است
  • هیپرمینوها(خون ریزی بیشتر از 80 میلی لیتر )
  • و هیپومنورها (کاهش مقدار خون ) می باشد.
  • هر تغییر، باید به طور جداگانه و توسط یک متخصص مورد بررسی قرار بگیرد 

خونریزی قاعدگی ، درمان خانگی و موثر برای خونریزی شدید پریود

3.9153
این مطلب مفید بود ؟11835
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک
وبگردی