درمان دیابت
محققان به تازگی راه جدیدی برای درمان دیابت نوع 1 کشف کرده اند که با این روش نیاز بیمار به تزریق انسولین از بین میرود.

درمان دیابت نوع 1

بیماری دیابت یا همان بیماری قندی در واقع یک اختلال متابولیکی است، افراد مبتلا به این بیماری در سوخت و ساز قند خون دچار مشکل می شوند و این اختلالات ایجاد شده مانع انجام برخی از فعالیت های بدن به صورت صحیح می شود .

محققان موفق به معرفی یک روش جدید شدند که پتانسیل درمان بیماران دیابتی را دارد.

به نقل از اوبرگیزمو، این روش جدید شامل کاشت سلول های "جزایر لانگرهانس" در امنتوم بیمار یعنی بافتی که اندام های شکمی را پوشش می دهد است.


درمان دیابت

راه جدید درمان دیابت


این اولین باری نیست که محققان نسبت به ایجاد یک روش درمانی برای دیابت نوع 1 تلاش می کنند، اما چیزی که این روش درمانی را از سایر روش ها متمایز می کند این است که نیاز استفاده طولانی مدت از انسولین را از بین می برد.

این بدان معنی است که بیمارانی که نیاز ثابت و مرتب به تزریق انسولین دارند، میزان نیاز آنها کاهش خواهد یافت.

پیش از این، جزایری که در کبد کاشته می شدند باعث التهاب می شدند اما با قرار دادن آن در روده، این روش موثرتر بوده و به جراحی کم تهاجمی نیاز دارد.

دیوید بایدال رهبر این پژوهش اظهار کرد:نتایج این پژوهش نشان داده است که امنتوم محل قابل دوامی برای کاشت سلول های جزایر پانکراس با این روش جدید است. داده های پژوهش جدید و پیگیری طولانی مدت کاشت های انجام شده در امنتوم، به مشخص شدن ایمنی و اجرایی بودن این روش کمک خواهد کرد. اما ما از نتایج به دست آمده بسیار هیجان زده هستیم.

درمان دیابت نوع 1 و خداحافظی با تزریق انسولین

4.3210
این مطلب مفید بود ؟18129
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا -/ح
وبگردی