سرفه

درمان سرفه سالمندان با دمنوش خانگی

کد مطلب : 35633تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
ما در این مطلب بهترین دمنوش خانگی را برای درمان سرفه به شما معرفی میکنیم تا از شر سرفه های مزمن خلاص شوید.

درمان سرفه در سالمندان با دمنوش خانگی عسل

سرفه واکنش ریه ها در برابر تحریک است و از سیستم تنفسی محافظت می کند. با سرفه کردن راه های هوایی از مواد و ذرات آلوده کننده تمیز می شود و نبودن واکنش سرفه، باعث می شود ترشحات راه های هوایی و موادی که از حلق به طرف ریه ها سرازیر می شوند، باعث عفونت ریه ها شوند، اما همین سرفه ها، یکی از شایع ترین علت های مراجعه افراد به پزشک و مصرف دارو است. بیشتر داروهای ضدسرفه به نسخه نیازی ندارند.

سرفه مزمن در سالمندان می تواند علل مختلفی داشته باشد؛ از جمله علل سرفه مزمن می توان به حساسیت و آلرژی ، سینوزیت و ترشحات پشت حلق، آلودگی هوا ، گرد و غبار، برگشت اسید معده یا ترش کردن ، سیگار کشیدن، حیوانات خانگی، عفونت ریه، التهاب حلق، سل و بدخیمی اشاره کرد.

اکثر افرادی که سالها به استعمال سیگار پرداخته اند و همینطور عده زیادی از سالمندان به دلیل ورود مواد آلوده و گرد و خاک به درون ریه خود با مشکل سرفه و خلط ریه مواجه هستند.
 
نوعی دمنوش خانگی ساده و ارزان اما با اثر بخشی بالا وجود دارد که می تواند سرفه مزمن را درافراد تا حد زیادی تسکین دهد ، این نوشیدنی همچنین در مواقع ابتلا به سرما خوردگی یا آنفولانزای فصلی و بروز سرفه های عفونی نیز اثر بخش است.
سرفه در سالمندان

دمنوش عسل با پیاز بهترین درمان سرفه در سالمندان

 طرز تهیه دمنوش عسل با پیاز:

برای درست کردن این نوشیدنی تنها به یک پیاز تازه و مقداری عسل طبیعی نیاز دارید.
 
در گام اول پیاز را پوست کنده به قطعات ریز تقسیم می کنید ، سپس پیاز را به همراه مقداری عسل در یک کاسه ریخته مخلوط می کنید ، مقدار عسل باید به اندازه ای باشد که پیاز در آن غوطه ورباشد.
 
مخلوط را داخل یک کیسه پلاستیکی درب دار ریخته به مدت یک شب در دمای محیط می گزارید تا مواد شیمیایی درمانی در آن فعال شود.
 
پس از آن توسط یک صافی مخلوط را یک دست کرده می توان هر دو ساعت یک بار به عنوان یک داروی مکمل درمانی آن را مصرف کرد، این میزان دوز برای یک روز کافی است.
 
از جمله مزایای این ترکیب عدم وجود مواد دارای عوارض جانبی در نمونه های دارویی شیمیایی مشابه است که بر قلب اثر منفی می گزارند و یا باعث خواب آلودگی و افت راندمان کاری می شوند و در برخی افراد مبتلا به آلرژی باعث حمله بیماری می شودند.
 
با مصرف این ترکیب به صورت مداوم هر دو ساعت به تدریج میزان سرفه، خس خس ریه و نیز خلط جمع شده در پشت گلو کاهش یافته فرد آرامش پیدا می کند و بهبودی در او زودتر حاصل می شود.

درمان سرفه سالمندان با دمنوش خانگی

431
این مطلب مفید بود ؟256
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
1 نظر به ثبت رسیده است
علی اکبر قنبری1396-07-08
با سلام ، چه خوب مقدار داروی خانگی ضد خلت افرداد مسن را مانند چند فاشق میکردید .
55
وبگردی