درمان جوش صورت

درمان جوش صورت و آکنه سریعتر از آنچه فکر کنید

کد مطلب : 522تعداد نظرات : 256 نظرزمان مطالعه : 17 دقیقه
جوش های صورت متاسفانه در بدترین موقعیت ممکن ظاهر می شوند در این مواقع می توانید این آکنه های مزاحم را به روش های خانگی طبیعی سریع درمان کنید.

تمام علل جوش و آکنه و راه های چگونگی خلاص شدن از جوش ها به صورت طبیعی و سریع

هنگامی که صحبت از مشکلات پوستی می شود، شاید یکی از خجالت آورترین آنها جوش باشند که اکثر افراد در یک دوره ای از زندگی خود با آن مواجه بوده اند.آکنه که بعنوان زیتس نیز شناخته می شود، در همه قسمت های بدن ظاهر می شود. طبق مطالعات انجام شده، حدود 80درصد نوجوانان، 3درصد مردان بزرگسال و 12 درصد زنان بزرگسال را در طول زندگی، تحت تاثیر قرار می دهد.

 جوش ها چه هستند؟

جوش یک بیماری است که غدد چربی پوست را درگیر می نماید. منافذ کوچک روی پوست شما در زیر پوست با غدد چربی در ارتباط می باشد. این غدد یک ماده روغنی به نام سبوم تولید می نمایند. منافذ از طریق کانال هایی به نام فولیکل با غدد در ارتباط هستند.

داخل فولیک ها این ماده روغنی سلولهای مرده پوست راه به سطح پوست انتقال میدهند یک موی نازک معمولاً از طریق فولیکول در سطح خارجی پوست رشد مینماید.

هنگامی که فولیکول یک غده پوستی مسدود میگردد یک جوش رشد می نماید. اغلب جوش بر روی صورت، گردن، کمر، سینه و شانه ها دیده میشوند. جوش یک مشکل جدی تهدید کننده حیات نیست، اما میتواند منجر به ایجاد زخم گردد .

جوش ها اغلب به زیر سطح پوست نفوذ می کنند، و به ضایعات نیمه خونی و قرمز تبدیل می شوند.اکثریت افراد در معرض جوش و آکنه روی صورت خود هستند، اما سینه، گردن، شانه ها و بالای کمر نیز مستعد ایجاد آکنه می باشد.

برآورد شده است که تقریبا 30 درصد از نوجوانان از آکنه شدید رنج می برند و برای برخی افراد ژنتیک عامل اصلی این قضیه است و خارج از کنترل می باشد.هنگامی که درمان نشود منجر به زخم میشود و احتمال دارد که پوست متورم و دردناک و قرمز باشد.

اساساً این فرم آکنه به عمق پوست نفوذ می کند و منجر به آسیب می شود، اگر بیمار درمان را به تأخیر بیاندازد، آسیب جدی می شود.آکنه معمولاً در سه سطح خفیف، متوسط و شدید دسته بندی می شود.

کندن، آکنه را بدتر می کند، زیرا مدت زمانی برای بهبود ندارد، باعث التهاب می شود و به این ترتیب ممکن است باعث ایجاد زخم شود، بنابراین بهتر است که در اسرع وقت به پزشک پوست و مو مراجعه کنید. 

علل وجود جوش آکنه چیست:

برای کنترل جوش به طور موثر مهم است که آنها را تشخیص دهید و بدانید که چگونه شکل می گیرند و چه چیزی باعث آنها می شود مهم ترین چیزی که در مورد جوش ها باید به یاد داشته باشید، این است که بدانید که تقصیر شما نیست و برخلاف باورهای عام، جوش ناشی از عوامل خارجی مثل آنچه که می خورید نیست، در واقع آنها ترکیبی از عوامل فیزیولوژیکی هستند که در زیر سطح پوست اتفاق می افتد، که فراتر از کنترل انسان می باشد.

 هنگامی که صحبت جوش و آکنه باشد، تنها یک عامل وجود ندارد، بلکه بسیاری از عوامل در آن دخیل هستند مانند:مقدار سبوم تولید شده روی پوست که اغلب بر روی زنان تاثیرگذار است. ژنتیک که ممکن است نقش مهمی در ایجاد و ماندگاری را ایفا کند.

 هورمون ها:

در حقیقت آکنه یک بیماری هورمونی است. چراکه اولین بار در دوران بلوغ بروز می کند. آکنه در جوانان همزمان با افزایش هورمون مردانه بروز میکند. افزایش سطح هورمون رشد و IGF-1 نیز ممکن است بر آکنه تاثیر گذارد.افزایش هورمون تستسرون عامل ایجاد کننده جوش است .

در پسران جوان یکی از مهمترین علت جوش صورت افزایش هورمون بلوغ می باشد. هورمونهای زنانه نیز می توانند باعث جوش های هورمونی شوند یکی از مهمترین قدم ها در درمان جوش صورت در خانم ها بررسی تست های هورمونی است. 

سبوم اضافی:

سبوم توسط غدد آندروژن ها تحریک می شود و روغن اضافی سبوم را تولید می کند. این فرآیند کاملا طبیعی است، اما زمانی که با باکتری های سلول های مرده پوست ترکیب شود، باعث ایجاد جوش و آکنه می شود.

 باکتری :

باکتری ها در انواع مختلف پوست صورت حضور دارند و این یک بخش طبیعی از سیستم نگهداری روغن پوست می باشد، اما هنگامی که به یک فولیکول متصل می شود به سرعت باعث افزایش آکنه می شود.

 پوسیدگی فولیکول :

سلولهای مرده پوست در فولیکول ها اغلب به طور پیوسته روغن سطح پوست را تخلیه می کنند و در افرادی که غدد بزاقی بیش از حد فعال هستند، این سلول ها سریع ترانجام میدهند و در صورت بروز چنین اتفاقی در سلول های مرده پوست با روغن بیش از حد مخلوط می شود و از این طریق از روند ترمیم طبیعی پوست جلوگیری می کنند.

 التهاب:

هنگامی که بدن انسان به طور ناخواسته با برخی از باکتری ها ارتباط برقرار می کنند، برخی از گلبول های سفید خون برای حمله به آنها ارسال می شود که این فرآیند واکنش التهابی نامیده می شود و پاسخ آن باعث ایجاد جوش ها و ورم قرمزی و درد می شود و همچنین برای هر یک از ما این روند متفاوت است.

 سایر علل جوش نیز عبارتند از:

- مشکلات گوارشی

- استرس اضافی

- مصرف بعضی از داروها

- لایه برداری های بیش از حد

- رشد باکتریایی

درمان جوش صورت با گلاب

علل جوش صورت و راه های درمان طبیعی و خانگی آکنه

چگونه می توانیم از جوش ها و آکنه به صورت طبیعی و سریع خلاص شویم:

1.سرکه سیب:

پس از تمیز کردن صورت خود، از یک حوله برای خشک کردن آن استفاده کنید، سپس سرکه سیب را با مقدار یک به سه با آب ترکیب کنید و یک تکه پنبه را درون مخلوط بخیسانید و سپس روی قسمت های آسیب دیده پوست خود اعمال کنید و بعد از 10 تا 15 دقیقه شستشو دهید و بعد از تونر مناسب پوست خود استفاده کنید.

این درمان را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید.

2.دارچین و عسل:

یک قاشق چای خوری پودر دارچین و 2 قاشق غذاخوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید.سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید و با یک حوله نرم روی پوست خود بکشید تا خشک شود، این درمان را به صورت روتین 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

3. تکه های یخ:

یک عدد یخ را درون حوله بپیچید و آن را روی قسمت های آسیب دیده پوست برای چند ثانیه اعمال کنید و بعد از چند دقیقه آن را رها کنید.نکته:توجه داشته باشید که باید یخ را چندین بار در طول روز روی صورت خود بگذارید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

4. خمیر دندان:

با استفاده از یک تکه پنبه یک لایه خمیر دندان را روی قسمت های آسیب دیده پوستتان اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب بشویید.این درمان را 2تا 3 بار در روز تکرار کنید.

5. فقط عسل:

خواص ضد عفونی کننده آن، شناخته شده است و به سرعت می تواند میکروب های بدن را از بین ببرد. چنانچه در بخش سلامت پوست و موی نمناک گفته شده است فقط با استفاده از یک تکه پنبه عسل را به مناطق آسیب دیده پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید.

6. روغن درخت چای:

شما می توانید روغن درخت چای را با روغن نارگیل به خوبی ترکیب کنید و آن را روی صورت، بینی و چانه خود اعمال کنید و بعد از 20 تا 30 دقیقه با آب شستشو دهید.

به عنوان یک جایگزین همچنین می توانید ژل آلوورا به جای روغن نارگیل استفاده کنید و یک ماسک تهیه کنید:

یک قاشق غذاخوری ژل آلوورا را با چند قطره روغن درخت چای ترکیب کنید و سپس آن را روی جوش های خود بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب شستشو دهید.

اخطار:از اعمال روغن درخت چای روی پوست های حساس اجتناب کنید.

7. آب لیمو:

روش اول: فقط آب لیمو:

پس از تمیز کردن پوست خود با آب و پاک کننده های ملایم، لیموی تازه را نصف کنید و آب آن را درون یک کاسه بریزید و با استفاده از یک تکه پنبه آغشته به آب لیمو روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 10 الی 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

این کار را دو بار در روز تکرار کنید.در ابتدا ممکن است کمی احساس سوزش و ناراحتی کنید، اما به زودی از بین خواهد رفت .

 روش دوم: آبلیمو و گلاب:

گلاب، دارای ویژگی های ضد باکتری است و به عنوان یک تونر پوستی عمل می کند، که می تواند خاصیت اسیدی آبلیمو را خنثی کند. پوست خود را با آب و پاک کننده ملایم تمیز کنید و با استفاده از یک حوله نرم خشک کنید.

آبلیمو و گلاب را به نسبت یک به یک مخلوط کنید و مخلوط را با استفاده از یک تکه پنبه روی ناحیه آسیب دیده پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید، برای خشک کردن از حوله نرم استفاده کنید.

برای گرفتن بهترین نتایجف این درمان را دو بار در روز تکرار کنید .

 هشدار:از برخورد آبلیمو با چشم اجتناب کنید.

در هنگام استفاده از آبلیمو در مقابل آفتاب قرار نگیرید یا از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

برای جلوگیری از هرگونه واکنش، ابتدا آب لیمو را روی یک ناحیه از پوست خود چک کنید و بعد آن را به تمام پوست تان اعمال کنید.

فوری ترین درمان های طبیعی برای جوش صورت

8. ماسک گوجه فرنگی:

روش اول:فقط گوجه فرنگی:

یک عدد گوجه فرنگی را رنده کنید و آنرا روی پوستتان اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و بعد یک تمیز کننده ملایم و پد نرم را روی صورتتان بکشید تا تمیز و خشک شود.این درمان را هر روز تکرار کنید.

شما همچنین می توانید یک عدد گوجه فرنگی متوسط را برش دهید و سپس تکه های برش را مستقیم روی پوست خود اعمال کنید و شستشو دهید.

 روش دوم:گوجه فرنگی، آب لیمو و جوی دو سر:

جو دو سر به سم زدایی پوست کمک می کند و مواد سمی که باعث آکنه می شوند را از بین می برد ،آب لیمو نیز باکتری ها را از بین می برد.نصف فنجان دو سر را درون مخلوط کن بریزید، یک قاشق غذاخوری آب لیمو و گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید.

سپس ماسک تهیه شده را روی پوست تمیز خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید و خشک کنید.هر روز این روال را تکرار کنید.

 نکته:اگر می خواهید جوش ها را زودتر از بین ببرید، نعناع را برای کاهش التهاب به ترکیب خود اضافه کنید.

 روش سوم:گوجه فرنگی، روغن درخت چای و روغن جوجوبا:

یک گوجه فرنگی نصفه را له کنید و سپس 5 قطره روغن درخت چای و 1 قاشق چایخوری روغن جوجوبا را به آن اضافه کنید.ترکیب را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم شسشتو دهید، این روش را هر روز تکرار کنید.

 روش چهارم:گوجه فرنگی و آووکادو:

درون یک قابلمه آب را بجوش بیاورید،سپس آب را از روی حرارت بردارید، حوله را روی سر خود بیندازید و به مدت 15 دقیقه بخور کنید، سپس آووکادو و گوجه فرنگی را درون مخلوط کن بریزید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب بشویید.

این روش را چندین بار در روز تکرار کنید.

 روش پنجم:گوجه فرنگی و ماست:

نصف گوجه فرنگی را با دو قاشق غذا خوری ماست ترکیب کنید و سپس با استفاده از انگشتان خود به آرامی و به صورت دورانی روی پوستتان ماساژ دهید.بعد از 30 دقیقه با آب گرم شستشو دید و بعد ، با تمیز کننده و پد خشک کنید، این درمان را هر روز تکرار کنید.

 روش ششم:گوجه فرنگی، کافور و عسل:

گوجه فرنگی و کافور را درون مخلوط کن بریزید و یک ماسک ضخیم به دست آورید و عسل را نیز با آن ترکیب کنید و روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.می توانید از آب سرد استفاده کنید که باعث بسته شدن منافذ می شود، این درمان را هر روز تکرار کنید.

 روش هفتم :گوجه فرنگی و سیر:

4 حبه سیر را پوست بکنید و با دو قاشق غذاخوری آب گوجه فرنگی مخلوط کنید و سپس آن را روی پوست تمیز خود اعمال کنید و بعد از 5 دقیقه با آب شستشو دهید.بعد از تکرار آن به صورت روزانه روغن اضافی پوست گرفته می شود و باعث مرطوب شدن آن می شود.

درمان جای جوش صورت

درمان جوش صورت با ماسک های خانگی

بهترین درمان های خانگی برای جوش و آکنه صورت

9.بخور:

یک ظرف بزرگ را پر از آب داغ کنید، یک گل روی سر خود بیاندازید و از بخور آن استشمام کنید و بعد از چند دقیقه پوست تان را با آب ولرم شستشو دهید، بعد از خشک شدن مقداری مرطوب کننده یا روغن درمانی روی پوست خود اعمال کنید.

 10.سیر:

مقداری سیر را پوست بکنید و رنده کنید و آن را به نصف فنجان آب گرم اضافه کنید و مخلوط را با استفاده از یک تکه پنبه روی پوستتان اعمال کنید، سپس با آب شستشو دهید و با یک تمیز کننده ملایم صورتتان را پاک کنید.

ممکن است که بعد از استفاده از سیر، دچار التهاب پوستی شوید اگر پوست حساسی دارید پس بهتر است که در این شرایط از آن اجتناب کنید. 

چه چیزی برای درمان جوش صورت خوب است؟

11.جوش شیرین:

روش اول:

2 قاشق غذاخوری آب و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید و بعد از شستن صورت و پاک کردن آن، با یک پنبه تمیز روی پوست خود اعمال کنید، بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید و بعد از آن، از مرطوب کننده استفاده کنید.

این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

 روش دوم:جوش شیرین و آبلیمو :

آب لیمو همانطور که قبلا گفته شد باعث می شود که خیلی سریع از شر جوش ها خلاص شوید و میزان تولید روغن از منافذ پوست کنترل می کند، بنابراین باکتری ها را می کشد و باعث کاهش قرمزی پوست می شود.

برای تهیه این ماسک، جوش شیرین و آب و آبلیمو را به نسبت دو، دو و یک ترکیب کنید و سپس آن را روی پوست تمیز خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید و بعد، از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

 روش سوم:جوش شیرین و روغن نارگیل :

روغن نارگیل هم می تواند ترشح بیش از حد پوست را از بین ببرد.

در یک ظرف مقداری روغن نارگیل و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس با استفاده از یک پنبه روی پوست خود اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه با آب ولرم شستشو دهید و در نهایت با استفاده از یک پد خشک کنید و بعد از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

علاوه بر عناصر ذکر شده عناصر دیگری نیز می تواند با جوش شیرین ترکیب شود و آکنه را از بین ببرد. مانند سرکه سیب، روغن زیتون، آسپرین، شیر و غیره..

 12. پاپایا:

آب مقداری پاپایا را بگیرید و آن را مستقیم روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه بشویید، یا برای سم زدایی می توانید مقداری عسل را به آن اضافه کنید و آن را روی پوست آن اعمال کنید و با آب بشویید و اجازه دهید تا خشک شود.

 13. خیار:

خیار نه تنها یک منبع غنی ویتامین A و C و E و پتاسیم است، بلکه می تواند باعث نرمی و خنک شدن پوست شود.یک تا دو عدد خیار تازه را خورد کنید، سپس آن را روی پوست خود اعمال کنید بعد از یک ساعت با آب ولرم شستشو دهید.

یا می توانید یک عدد خیار را رنده کنید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم شستشو دهید، این کار به از بین بردن باکتری و کثیفی ها کمک می کند.

 14. نعناع:

نعناع یک راه حل مفید برای بسته شدن منافذ پوست و کاهش روغن است.فقط کافیست تا به سادگی 2 قاشق غذاخوری نعناع تازه را به خوبی خورد کنید و با همان مقدار ترکیب کنید و با مقداری ماست ترکیب کنید و روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 10 دقیقه با آب شستشو دهید. 

برای درمان و رفع جوش صورت چه کنیم؟

15. اکیناسه:

این گیاه به طور سنتی برای کمک به روند بهبودی زخم استفاده می شده است.همچنین برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی مفید است و با خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی که دارد برای درمان آکنه مورد استفاده قرار می گیرد.

شما میتوانید هر روز با استفاده از چای این گیاه صورتتان را شستشو دهید، که برای کمک به درمان جوش بسیار موثر خواهد بود.

 16. آسپرین:

آسپرین حاوی اسید سالیسیلیک است که برای درمان آکنه بسیار موثر خواهد بود.استفاده از آسپرین، جوش ها را خشک می کند و التهاب را کاهش می دهد.

برای این کار می توانید، 4 عدد قرص آسپرین را در دو قاشق غذاخوری آب حل کنید، سپس ماسک را روی پوست آسیب دیده خود اعمال کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه شستشو دهید.

 17. بابونه:

روش اول:

یک کاسه بزرگ را پر از آب داغ کنید و چهار عدد چای کیسه ای بابونه را درون آن بیندازید.یک حوله را روی سر خود بیندازید و از آن استشمام کنید.

سپس پوستتان را با استفاده از حوله نرم خشک کنید، این روش به طور طبیعی کثیفی و سوم و روغن اضافی را از پوست دفع میکند. 

روش دوم :بابونه و عسل :

یک قاشق غذاخوری از بابونه خشک شده و عسل ارگانیک را با یک قاشق چای خوری آب لیمو و یک عدد سفیده تخم مرغ ترکیب کنید.بابونه را درون آب داغ بجوشانید و اجازه دهید به مدت 20 دقیقه بماند و سپس تمام عناصر را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

سپس ماسک را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید، این درمان را هفته ای یک بار تکرار کنید.

 روش سوم:بابونه و نعنا:

یک قاشق غذاخوری گل های بابونه را خورد کنید و سپس با یک عدد زرده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری نعنا ترکیب کنید.سپس آن را روی پوست تمیز و خشک شده خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

 روش چهارم:بابونه و آب آلوئه ورا:

بابونه را با دو قاشق چای خوری خاک رس و یک قاشق چای خوری آب آلوئه ورا و عسل ترکیب کنید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد به خوبی شستشو دهید یا می توانید یک فنجان چای بابونه را هر روز بنوشید.

 18.فندق:

6 قاشق غذا خوری از فندق خورد شده را با دو قاشق غذاخوری ژل آلوورا ترکیب کنید و سپس 5 تا 10 قطره روغن درخت چای یا اسطوخودوس را به آن اضافه کنید و سپس آن را درون یک بطری اسپری بریزید و روی پوستتان اعمال کنید که باعث بسته شدن منافذ پوست خواهد شد و طبق آنچه در نمناک عنوان شده یا می توانید با استفاده از یک تکه پنبه آن را روی پوست خود بمالید.

این درمان را هر روز تکرار کنید. 

جوش صورت را با مواد طبیعی درمان کنید

19.آلوئه ورا:

روش اول:فقط آلوئه ورا:

بعد از شستن صورت با یک تمیز کننده ملایم و آب، ژل آلوورا را از برگ آن استخراج کنید و روی پوست خود اعمال کنید و صبح روز بعد بشویید.این درمان را هر روز تکرار کنید.

 روش دوم:عصاره آلوئه ورا:

برگ های آلوئه ورا را درون آب جوش بریزید و آن را به مدت 15 دقیقه بجوشانید و سپس حرارت را کم کنید و بگذارید خنک شود.سپس عصاره آن را روی پوست خود اعمال کنید، این درمان را دوبار در روز تکرار کنید.

 20. غذاهای اسیدی:

یکی دیگر از راههای خلاص شدن از آکنه، افزودن غذاهای اسیدی به رژیم غذایی روزانه است.غذاهای مانند:سرکه و آبلیمو می توانندمنافذ باز پوست را ببندند.یا می توانید آنها را روی تکه پنبه بریزید و روی آکنه های خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب بشویید.

درمان جوش صورت بعد از اصلاح

تاثیر تغذیه بر درمان جوش صورت

جوش های صورت را چگونه سریع درمان کنیم؟

 21.اسپیرولینا:

یک نوع جلبک سبز رنگ است که حاوی مقدار زیادی مواد مغذی و اسید لینولئیک می باشد.این اسید چرب ضروری دارای خواص ضد التهابی است و برای از بین بردن جوش و آکنه مناسب میباشد.

 22. اسیدهای چرب امگا 3:

اسیدهای چرب امگا 3 دارای خواص ضد التهابی است که می تواند آکنه را بهبود ببخشد.شما می توانید با مصرف یک کپسول حاوی روغن ماهی نیز از مزایای آن استفاده کنید.دانه کتان، گردو و ماهی سالمون را به رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

 23. سیب زمینی:

سیب زمینی یک درمان طبیعی و موثر برای جوش و آکنه است. شما می توانید یک تکه سیب زمینی را روی قسمت مورد نظر را اعمال کنید. پیش از این هم در بخش ماسک های ضد لک پوست در نمناک گفتیم که این باعث می شود تا رنگدانه ها و جوش ها از بین بروند، علاوه بر این به جلوگیری از چین و چروک و روشن شدن پوست کمک میکند.

 24. جو دوسر:

شما می توانید از جو دوسر برای از بین بردن آکنه استفاده کنید. این ماده به جذب روغن اضافی از پوست کمک می کند.مقداری از آن را بپزید و با مقداری عسل و آبلیمو ترکیب کنید و آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه با آب ولرم بشویید.

 25.برگ نئیم:

این گیاه در درمان جوش و آکنه بسیار موثر خواهد بود.دارای خواص آنتی باکتریایی، ضدعفونی و ضد التهاب است.شما می توانید مقداری از برگ های خورد شده نئیم را با آب ترکیب کنید و آن را روی پوست اعمال کنید بعد از چند دقیقه بشویید و اجازه دهید تا خشک شود.

درمان سریع جوش صورت با موثرترین راهکارهای خانگی و ماسک های ضد جوش

 26.شنبلیله:

مقداری از برگ های شنبلیله را خورد کنید و با آب ترکیب کنید، تا یک ماسک غلیظ به دست آورید و آن را روی پوستتان اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه با آب شستشو دهید.این درمان را 3 بار در هفته تکرار کنید.

 27.زرد چوبه:

4 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را درون یک کاسه بریزید و سپس مقداری عسل و یک قاشق غذاخوری شیر را به آن بیفزایید.به خوبی هم بزنید و سپس روی پوست خود اعمال کنید و به آرامی و به صورت دورانی ماساژ دهید و صبح روز بعد با آب بشویید.

شما همچنین می توانید با ترکیب نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه و دو قاشق چایخوری ماست و مقدار کمی عسل، یک ماسک مناسب تهیه کنید و سپس آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه به خوبی بشویید.

 28.پودر چوب صندل و گلاب:

یک ترکیب بسیار تأثیرگذار برای پوست خواهد بود و به راحتی آن را از بین می برد ، نه تنها دارای خواص آنتی باکتریایی است، بلکه می تواند پوست را سم زدایی کند و باعث روشن شدن آن شود.

2 قاشق غذاخوری پودر چوب صندل را با کمی گلاب در یک کاسه ترکیب کنید.صورت خود را به آرامی با آن بشویید، اجازه دهید تا خشک شود و سپس با آب سرد شستشو دهید.

با استفاده از یک حوله نرم و تمیز صورت تان را خشک کنید، برای تاثیر بیشتر می توانید چند قطره گلیسیرین را نیز به آن بیفزایید.

 29. توت فرنگی:

3 عدد توت فرنگی له شده را با 2 قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و یک خمیر غلیظ به دست آورید، سپس آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.این درمان را دو بار در هفته تکرار کنید.

 30.پوست موز:

شما می توانید پوستیک موز تازه را روی پوستتان بمالید و به آرامی و به صورت دورانی ماساژ دهید و بعد از 30 دقیقه با آب شستشو دهید.

 31.فلفل چیلی:

فلفل می تواند التهاب ناشی از آکنه را کاهش دهد.شما می توانید مقداری فلفل چیلی را آسیاب کنید و سپس خشک نمایید و با مقداری آب ترکیب کنید و با استفاده از یک تکه پنبه روی آکنه ها اعمال کنید.

 نکته:نباید از این ماسک دور چشم استفاده کرد.

درمان جوش صورت با روش های خانگی و طبیعی

 32. پودر بادام:

به راحتی مقداری پودر بادام را در یک کاسه بریزید و مقداری گلاب ترکیب کنید.این ماسک به نرم شدن پوست شما کمک خواهد کرد و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

 33.گشنیز:

روش اول:

نصف فنجان جوی دو سر را با یک چهارم فنجان آب خیار و شیر و یک مشت گشنیز تازه ترکیب کگنید و درون یک مخلوط کن بریزید و یک ماسک تهیه کنید.آن را روی پوست خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه بشویید.

 روش دوم:

یک قاشق چای خوری از بابونه و گشنیز را درون یک قابلمه بریزید و با یک فنجان آب بجوشانید و سپس اجازه دهید تا خنک شود.

سپس ترکیب را روی پوست تان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم بشویید.یا می توانید گشنیز را با آب، آبلیمو ترکیب کنید و از آن برای درمان استفاده نمایید.

 34. برگ های ریحان:

ریحان دارای خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریایی و ضد التهابی است.بنابراین برای درمان عفونت های ناشی از آکنه بسیار مناسب می باشد.این گیاه نقش موثری در کنترل التهاب و قرمزی ناشی از جوش دارد.

 35. آب:

آب یک درمان ساده و موثر برای درمان جوش و آکنه است.با نوشیدن 10 تا 12 لیوان آب، به صورت روزانه می توانید عفونت های بدن تان را از بین ببرید و برای کاهش آکنه نیز بسیار موثر خواهد بود.

 36. روغن کرچک:

این روغن حاوی خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است.روغن کرچک می تواند روند درمان را تسریع بخشد.می توانید آن را با دانه های روغن، روغن جوجوبا و روغن نارگیل ترکیب کنید.

همچنین یک منبع غنی از ویتامینE و اسیدهای چرب، مواد معدنی، پروتئین ها است که به کاهش آکنه کمک می کنند. همچنین میتواند از ایجاد زخم ناشی از آکنه جلوگیری کند.

درمان جوش صورت با عسل

روغن طبیعی برای درمان جوش صورت 

نکات اضافی برای درمان سریع جوش صورت:

-بالش خود را یک بار در هفته بشویید.

 - قبل از استفاده و امتحان هر یک از روشهای فوق، دست هایتان را به خوبی بشویید.  زیرا تماس مستقیم با صورت و بدن شما دارند. این کار به محدود کردن رشد باکتری ها کمک می کند.

 - حداقل به مدت یک هفته از هر درمان استفاده کنید، تا ببینید که چقدر موثر خواهند بود.

 - یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و مطمئن باشید که از غذاهای حاوی آنتی اکسیدان مانند ویتامین A و C و E سلنیوم، آهن و روی مصرف می کنید.

 - توقع ناپدید شدن یک شبه جوش ها را نداشته باشید و کمی صبور و شکیبا باشید.

 -حداقل 8 ساعت در روز بخوابید.

 - استرس و تنش را کاهش دهید.

 - از مالیدن و لمس آکنه اجتناب کنید.

 - موهایتان را دور از صورت تان نگه دارید.

 - آرایش سنگین نکنید.

 - آب زیاد بنوشید.

 

درمان سریع جوش صورت و آکنه با قوی ترین ماسک خانگی

4.617524
این مطلب مفید بود ؟160141510
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : stylecraze / medicalnewstoday / naturalfoodseries / womenshealthmag / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
256 نظر به ثبت رسیده است
سحر1394-07-04
توروخداکمکم کنین این جوشانمیدونم چرااصلا نمیرن زیربوستی هستن بیشتر
952171
leila1394-08-04
ازخمیردندان استفاده کن
550147
محمد رضا 1395-02-24
اخه واقعا میشه من به حرف ها سایت اعتماد ندارم میخوام ببینم میشه؟
434128
mehrdad1394-08-08
شمامیتوانید ازچوب دارچین استفاده کنید
19073
زیبا1394-09-07
کشیدن پپیاز خام
324101
علیرضا 1394-08-15
سلام.قبلا جوش هام کم بود حالا زیاد شدن چیکار کنم
292113
amir1394-09-21
برو دکتر
21499
مریم1395-01-17
دکتورو که نگو اصلا جواب نمیده
18347
اغا سعیدم1395-01-19
برو همون پیاز خام یا ابلیمو استفاده کن واسه من خوب بودن
17166
sadegh1395-03-08
ن اصا ابلیمو استفاده نکنین درسته خوبه ولی باعث تیرکی و موندن جای جوش میشه لکش خیلی بده
38498
رضا1394-12-24
منم رفتم دکتر بهم پد الکلی داد و گفت هرروز 5قطره روی پنبه بریزم و روزی دوبار روی صورتم بمالم. در عرض 3روز همه ی جوشام ازبین رفتن و حتی جاشون هم نموند
557119
سیامک1395-02-14
اسم اون محلول رو نمیدونی
12030
....................1395-03-02
اتفاقا الکل از هر چیزی واس پوست ضرر بیشتری داره یه مدت دوباره جوشات برمی گرده وبیشترهم می شه (._.)
13347
...............1395-03-02
کار خاصی نکن فقط اعتماد به نفست رو حفظ کن
137105
مقدم1394-08-16
بعضی جوشها هورمنی هست مخصوصا جوش هایی که چرکی نیست و روی پیشانی و کنار صورت ظاهر میشه به متخصص هورمون مراجعه کن و یک سنوگرافی انجام بده
12360
sajjad1394-09-15
عسل و دارچین رو با هم مخلوط کن و ب صورتت بزن
10530
ملینا1394-10-28
سلام من فقط 11 سالمه اما روی پیشونی و گونه هام خیلی جوش دارم خمیر دندون اثر داره ؟!؟؟ نمیخوام بهتر شه میخوام کامل برن .کمکم کنید.
15449
Mehdi1394-10-29
با خمیر دندون حل میشه من خودم 14 سالمه جوش خیلی داشتم ولی با این کار رفتن اگرم دید جواب نداد پوست پیازو امتحان کن یا پوست موز
17644
poya1394-11-10
سلام منم16 سالمه خیلی جوش زدم خییییلی خوشم اصلا ازشون نمیاد.خواستم بگم ک خود پیازو رنده کنم یا پوستشو استفاده کنم.
11144
آنا1394-12-11
پیاز رنده شده روی پوست قراربده عالی
23869
محمد غلام 1395-02-31
سلام من خودم نصف صورتم از بین رفته... دکتر ميگه امیدی برای زنده موندن نیست... همه ازم فاصله میگیرن... برادرم به همین بیماری دچار شد و نابود شد .. دکترا ميگن این مریضی وحشيه... لطفا کمکم کنید
18691
مهستی1394-11-13
شاید رو پوستت آکنه هست باید از کرم ضد آکنه استفاده کنی
7631
حسین1394-11-13
حجامت کنی درست میشه عزیزم
15684
هانیه1394-12-05
من حجامت کردم خوب نشدن
10036
منڪ ۳ماهه دارم حجامت میکنم حتی صورتمم حجامت کردم خوب نشد
6737
مرجان1395-01-09
عزیزم تو باید یاد بگیری چطوری صورتتو تمیز کنی که هیچ میکروبی روی صورتت نباشه ...توی پست بالا بیشتر توضیح دادم . ورزشم به عنوان یه تفریح انجام بدی . بازی کنی... و این کارا واست یه عادت بشه . چون باید این دوره رو بگذرونی. زیر 20 سال به خیلیا جوش میزنه. فقط تو تنها نیستی چند سال دیگه جوش هات خودشون کمتر میشن . و شاید دیگه نیاز نباشه کاری بکنی . ولی ورزشو همیشه انجام بده سعی کن تحرک داشته باشی.
8140
مهدی1394-10-13
حجامت صورت انجام بده خیلی خوبه برای از بین بوردن جوش صورت.
8165
نفس1394-10-18
سلام برای درمان جوش های صورتت از سفیده ی تخم مرغ زرده جوبه و اردنخود استفاده کنین حدود 20دقیقه باید روی صورت بمونه
15646
صبا1395-02-11
نفس راست میگه . کااااااااااملاًًَپوست خوب میشه . مرسی نفس
11840
f.a1394-10-21
منم همین مشکل دارم هرکاری میکنم بدترمیشه
5925
علی1394-12-21
برو متخصص پوست
4025
FARZAD1394-12-22
شبا با خمیر دندون روش بمال نداشتی پرتقال بمال روش حله
5421
مجیدمخب1395-02-15
سلام محلول اریتوماسین 4/درصد بزنی جوش روخشک میکنه جواب میده
7126
لیلا1395-01-03
سلام سحرخانم میشه بگین نوع پوستتون چیه.وچندسالتونه.چندوقته این مشکل رو دارین
5928
لیلا 1395-01-03
خانمی من مشاورپوست هستم این چیزایی ک دوستان فرمودن برای هرنوع پوست وسن مناسب نیست علت جوش های جوش سرسیاه مختلفه بسته به نوع پوست هم داره گاهی ازجربی زیادپوسته که یک سری سلول های مرده هستن زیوست که باعث میشه پوست اکسیژن کافی بهش نرسه .یکی علتش چربیوسته الودگی رو جذب میکنه .وهرمونی وسن بلوغ واسترس و..که این عوامل بیشتر هست شما بهنره اول این جوش هاشو خالی کنین چون اگه خارج نشن تبدیل به خال های قهوه ای یا سیاه رنگ میشه وسفت میشه من توصیه میکنم اصلا از صابون استفاده نکنین چون خودش شیمیایی یاپوست رواسیدی میکنه یا بازی وضررداره
14492
امین1395-01-28
مشاوره پوستت بخوره تو سرت،چرا به مردمچرت یاد میدی،دوستان اصلا جوش هاتونو خالی نکنید.دست کاری نکنید!
من قبول دارم که آدم وسوسه می شود جوش های صورتش را بترکاند, اما نیاز دارید که با این پافشاری مبارزه کنید! هر چقدر هم که اینکار وسوسه برانگیز و لذت بخش باشد, بدترین کاری است که می توانید انجام بدهید. اول اینکه, باعث التهاب جوش می شود و می تواند به زخم و عفونت منجر بشود. دوم اینکه, ترکاندن جوش باعث می شود که باکتری های زنده ای که در جوش زندگی می کنند به سایر منافذ پوست گسترش پیدا کنند, در نتیجه آنها را بیشتر آلوده می کند. جالب اینجاست, که همین امر باعث بیشتر شدن جوش های صورت می شود. اینکار را انجام ندهید!
32738
صبا1395-02-11
حق با امینِ اگه جوش ها رو بترکونید بد تر میشه ‍‍ ‌‍
8617
setare1395-03-04
من از خمیر دندون استفاده کردم واقعا جواب میده
7226
علیرضا 1395-03-30
خمیر دندان ضعیف می کنه ولی جای سیاه باقی می مونه و پوسا رو ترک می ندازه
7841
مرجان1395-01-09
محلول بنزوییل پروکساید 2.5 درصد محلول در آب رو برید خودتون توی داروخانه ها سفارش بدید. حدود 20 هزار تومن میشه . با پنبه چند بار در روز روی صورتتون بزنید. این کارو ادامه بدید. شاید نیاز باشه کپسول های آنتی باکتری مثل داکسی سایکلین( این قویه و با آب زیاد باید مصرف بشه... . ضعیف تر از این دارو هم هست که بنظرم بهتره با مشورت پزشک انتخاب کنین) مصرف بشه تا از درونم ضد عفونی بشین. حوله و روکش بالشتتون رو هم زود به زود بشویید. ورزش هم واقععععععا تاثیر داره . قول میدم بهتون که خیلی در بهتر شدنتون کمک کنه. مخصوصا واسه خانومایی که تخم دان ضعیفی دارن و جوش میزنن اگه ورزش کنن و وزنشونو کم کنن و ورزشو ادامه بدن دیگه جوش نمیزنن. حتی حدود نیم ساعت پیاده روی سریع روزانه هم که حسابی گرمتون بشه و خسته بشید میتونه کمک کنه .بعد از ورزش حتما صورتتونو بشویید و با بنزوییل پروکساید ضدعفونی کنید و بعدش اگه دوست داشتین یه مرطوب کننده خوب فاقد چربی روی پوستتون بزنید. یه لایه بردار ملایم که شامل ویتامین A یا اسید های میوه... که اثر روشن کنندگی داره مثل ترکیبات ترتینویین . یا مخلوط عسل و ابلیمو یا ماسک میوه های اسیدی به طور مداوم هر شب استفاده کنین. تا پوست های مرده از بین بروند و چربی از پوستتون خارج بشه. بجای بنزوییل پروکساید میتونین آویشن رو داخل سرکه سیب بریزین ( آویشن کم نباشه ) و حدود دوهفته بذارید یه جای تاریک وخنک بمونه تا جا بیافته! و خواص آویشن وارد سرکه سیب بشه . حالا میتونید اگه پوستتون خیلی اذیت میشه با کمی آب مقطر اونو مخلوط کنید تا غلظت اسید بیاد پایین مثلا اگه سرکه سیب 4 درصد اسیدی رو با همان مقدار آب مخلوط کنین میشه محلول 2 درصد آویشن و سرکه ^_^ ! حالا صبحا و شب ها بعد از این که صورتتونو با دستتون (بدون کیسه) و با یه صابون انتی باکتری خوب ماساژ دادین و شستین با پنبه از محلولی که دارین به تمام صورتتون بزنین تا از جوش های بعدی هم جلوگیری کنین. غذاهای چرب هم تا میتونین نخورین چون مستقیم چربیش میاد پوستمونو چرب تر میکنه!!! به امید از بین رفتن تمام جوشایی که هممون میدونیم چقدر ما رو اذیت کردن . به امید اون رووووووووووووووز واسه همه ی کسایی که جوشا و ناراحتی بودنشونو تحمل کردن و یه مدت خوجلیاشون اونطور که باید دیده نشد. ایشاالله همتون خوب بشین . خدایا خودت کمکمون کن.
10121
سیامک1395-02-14
پوست صورتت چربه
2414
یلدا1395-03-01
من همه چی رو امتحان کردم بی فایده اس
9715
حسین1395-03-05
فقط و فقط عرق کاسنی و شاتره ......ناشتا یک استکان و قبل از خواب هم یک استکان مطمعن باشید تاثیر فوق العاده ای داره
10628
علیرضا1395-03-30
همه همه جوش های بعضی از افراد بعد از ازدواج و رابطه ی جنسی حل میشه
14763
زهرا1394-07-05
سلام از صابون خرچنگ استفاده کن ببین چی میشه
6655
آرش1394-07-06
زهرا صابون خرچنگ ديگه چيه
3828
فاطمه1394-08-05
صابون خرچنگ صابونه خرچنگه خخخخخخخخخخخ
8152
بهاره1394-08-10
از الو ورا استفاده کن حتما نتیجه میگیری
6233
اسرا1394-08-28
الوراصددرصدجواب میده من امتحان کردم
6219
محمد1394-09-20
من جواب نگرفتم
4622
حسین1394-11-13
صورتتو با صابون بشور بعد ابلیمو بزن . این جواب میده
3933
زکریا1395-03-11
سلام صابون زردچوبه بزنین فقط عالییه اونم اصلیش باشه من خودم جوش داشتم ازهمین استفاده کردم 16سالمه اصلأچی بگم خیلی عالییه اصلی شوفقط بعدازکریمپور5 یک مغازه داره که خودم خرید کردم خرازی ولوازم آرایشی احسان داره حتمأ استفاده کنین من راضی هستم برای هرنوع جوشی خوبه جاشم همین طور
5335
هليا1394-11-14
اؤ روغن ؤيتون استفاىه كنيى
1427
کوثر1394-12-01
این که سالاد شد
7311
سنا1395-02-16
همه ی این راه کارها به بعضیا میفته به بعضیا نمیفته
13532
محمد 1394-07-07
سلام پدرمو در آوردن
10422
سارا1394-07-08
قبلا جوشام خیلی بزرگ بودن ولی الان بهتر شده ولی بازم زشتم میکنن از هر صابونیم استفاده کردم کمکم کنید
7517
دینا1394-07-09
بهترین درمان لیمو وعسل تازس .فقط باید حتما صبح استفاده بشه چون روزنه های صورتت باز
6217
یاسی1394-08-05
صورتت رو روزی سه بار با گلاب بشور هفته ای سه بار بخور بابونه و گل ختمی بده .
4330
صبا1395-02-11
صابون شیمیاییِ ، استفاده زیاد از صابون شاید کار درستی نباشه
2910
شهرام1394-08-01
سلام از صابون شیر استفاده کنید اما باید خشک بشه..
3221
خخخخ1394-12-06
من صابون گلنار و پیشنهاد میکنم من زدم جواب داده
54100
علی1395-03-03
چرت پرت نگو صابون کلن ضرر داره اون خودش شیمیایی هستش
4426
نرگس جون1395-01-13
اصلا صورتتوباصابون نشور هیچ صابونی
4210
س.ر1394-07-10
من ازصابون خرچنگ استفاده کردم...خوبه ولی نه اون طور که کاملا جوش هارو برطرف کنه
3914
بهرام1394-09-13
صابون خرچنگ جای جوش هارا لک می اندازه توصیه نمی کنم.
3821
مریم1394-07-10
سلام.منم صورتم زیادی جوش میزد ولی به نسخه یک پزشک طب سنتی ازویش واش سینره استفاده کردم وواقعاتاثیرداشت.
6027
....1394-07-12
خمیر دندان را که زدم بزارم تا صبح بمونه یا همون لحظه بشورمش.
5820
...1394-07-16
سلام بزاریدتاصبح بمونه.
4518
fa1394-09-28
بزارتاصبح بمونه
258
f.a1394-10-21
یه ساله مانده تاصبح بمانه
2219
الهه1395-02-16
سلام من از خمیردندان استفاده کردم خیلی عالی بود البته شب تا صبح گذاشتم و بعدشم رفتم حمام خیلی عالی بود
4514
میثم 1394-07-14
صورتم و شقیقه هام آبکش شدن یه لعنتی میره یکی دیگه میاد، کمک میخام
708
منم دیگه1394-07-15
برای منم فایده نداشت
3311
سلام ببخشید ولی می خواستم بپرسم که جوش های بزرگ صورت چه جوری میره خیلی اذیت میشم
449
انىتا1395-02-07
عزىزم پىازو رنده کن وبزن روى پوستت تعسىر داره با سدر بمال ان هم صورت روشن مىکنه وهم جوشو مىبره
2710
امین 1394-07-21
من جوشام هم بزرگ هم سر سفید و قرمز صابون زدم سرشون مثل چسب میشه کیس میشه و ۳۰۰ تومن دادم ب ی دکتر خاک تو سرش بازم درس نشد اعطاری هم رفتم گفت بخور کن بازم نشد بعضی وقتها تمیزه میرن یکم ولی زیاد وقتا هستن و زیاد تر میشن و زیادم میخورم از خوردن نباشه یا ار کبد یا چیز دیگه لطفا راهنمایی کنین ممنون
4015
f.a1394-10-21
درک ات میکنم منم دکتررفتم عطاری رفتم ازخمیردندان استفاده کردم ....هیچکاری نکن خودش درست میشه من هردکتری میرم میگه مدت داره وقتی تمام شد خودش میره
316
پری1394-11-23
قرص رو اکوتان بخور خیلی تاثیر داره منم همینجوری بودم الان خیلی بهتره
3447
Hodhod1394-12-26
نخورین خیلی ضرر داره مخصوصا برای خانوما
729
فاطمه1394-07-22
سلام عرق شاطره واسه جوش خیلی خوبه تاثیرش عالیه ولی هرشب بایدمیل کنید
3319
عرفان1394-07-25
سلام من خیلی جوش های چرک و زشتی رو صورتم میزنه تا حالا دویست هزار تومان دادم دکتر ولی هیچی
2913
آرام 1394-10-29
سلام...من رفتم دکتر و 1 میلیون خرج کردم تا صورتم کاملا پاک شد...حالا دیگه نه جوش دارم و نه لکه
7241
هانیه1394-12-11
منکه رفتم دکتر فقط بهم آزیترومایسین(چرک خشک کن)داد....الان ی هفته هست که استفاده کردم...جوشام ۹۰درصد بهتر شده ولی جاشونو نمیدونم چه کار کنم؟؟؟؟
2310
سلام ببسلام 1394-07-25
سلام من یه جوش گنده و زشت تو صورتم در اومد باید دوروزه برطرف کنم کمکم کنید لطفااااااا
4320
عالی1394-07-25
نامزدم داره میاد ببینه عصبی میشه کنار دماغم در اومد گنده و زشت شد خمیردندان تاثیرش عالیه ولی من دست دست کردم خراب شد
3621
omid1394-08-01
باسلام دوستان کسانی که سنشون بالاتراز25سال هست درمان فقط راکوتان میباشدالبته زیرنظرپزشک وباآزمایش کلیه وکبد
2123
ازکجامیدونی1394-08-06
خیلی بیخودیه چون همه این کارارو کردم
278
ناشناس1394-11-02
این دارو باعث میشه معدت هزارتا درد ومرض بگیره
269
مریم1394-12-24
منم با هات موافقم
2310
sara1394-08-02
سلام من رویه لپ هام خیلی جوش میزنه روز به روز بیشتر میشن لطفا ی راه حل سریع پیشنهاد بدید ممنون میشم
3712
مهدی1394-10-13
خیار رو رنده کن با ی قاشق ماست کمی هم اب لیمو بزن هم بزن بعدش بزن به لپات بعد از 5دقیقه صورتت رو بشو خوب میشی.
448
كمند 1394-08-02
منم خيلي جوش ميزنم از خمير دندون هم استفاده كردم ولي اثر نداشت
2618
سیروس قایقران1394-12-27
گوجه رو رنده کن با پوست خیار ، چند قطره آبلیمو بریز بعد نمک بریز بخووور ، صبح ها هم بخور بلافاصله بعد از صبونه جواب میگیری
2035
فرینا1395-01-25
سالاد شیرازیه،،،،،
1188
یاسی1394-08-05
سلام . روزی 10 دقیقه یا هفته ای سه بار 15 دقیقه بخور بابونه با گل ختمب بنفش بدین .... همه جوش های زیر پوستی ، چرکی ، بزرگ خیلی زود میره .... و هر روز سه باربا گلاب صورتتون رو بشورید... گلاب باعث سفیدی و چاقی گونه ها وصورت هم میشه.
2613
محمد1394-08-06
با سلام جوشهايي كه فقط در ناحيه چانه و به مدت طولانى ظاهر ميشوند چه درمانى دارند ، ممنون
208
فاطی1394-10-12
من به گفته یکی از دوستان که یجور خاک مثل خاک رس ولی خیلی خیلی نرم ترو به چونم زدم یکمی گزاشتم خشک که شد با اب گرم شستمش...باااورتون نمیشه وقتی شستمش همممه ی جوشام اندازه یه نقط شده بودن بعدشم یه لیموی بزرگ تازرذو گزاشتم روشون هر هفته سه بار این کارو میکردم..اون روزایی رو که از خاک استفاده نمیکردم فقط لیمو میزاشتم..الان روی صورتم هیچ جوشی نیست..
3210
کوثر1394-12-01
سلام این خاکی که گفتین اسمش خاک خاوه است
157
مهسا1395-01-19
چه جالب حتما امتحان میکنم البته توصیه من به دوستان یه چیز خیلی قدیمیه من یه مدت از پودر گل سرشور استفاده کردم خیلی خوب بود جوشام نصف شده بود
157
یونس1395-03-20
خمیردندان فقط
128
نیلوفر1394-08-06
پاک سازی صورت،بهترین راهه.بعد از اتمام دوره،صورتت صاف میشه…اگه خیلی جوش بزرگه و به هیچ عنوان نمیره،باید لیزر کنی…هزینه داره،ولی می ارزه.
2712
عاطی1394-08-07
سلام.من بعداز اصلاح خیلی صورتم جوش نیزنه مشکل چیه
1814
یه کوچولو1394-08-11
سلام گلم خب ژله قبل از اصلاح بزن..
176
بهار1394-08-07
سلام من 14 سالمه من توی ماه روزه که 30 روز روزه گرفتم کل جوش هام رفت و بعد دوباره که اومد یه روز در میون سفیده ی تخم مرغ زدم بهتر شد ولی نمیدونم چکار کنم تا پوستم سفید تر بشه لطفا کمکم کنید
239
یه کوچولو1394-08-11
سلام بهار جان..در هفته دو یا سه بار بیشتر نه شکر وابلیمو رو قاطی کن بزن به صورتت بعد نیم ساعت بشور.
1310
رضا 0071394-10-16
بنظرم برای سفیدی و رفع جوش مادرم میگه عسل بزن روی صورتت بعد موقعی که کتری رو اجاق داره بخور میکنه صورت تو روی لوله بگیر فردا درست میشه...
188
امیر1394-11-06
چقدر عجیب؟
218
ناشناس1395-03-01
بادام پوست کنده شده رنده کن با سفیده تخم مرغ و یکم اب لیمو قاطی کن بزن یا گوجهرنده شده با عسل بزن
54
Naughty boy1394-08-08
سلام من دختر خالم صورتش خيلي جوش داشت تهران پيش ي دكتر رفت و بهش داروي ساختني داد نميدونم داروش چي بود ازش ميپرسم بهتون ميگم كلا صورتش صاف شده بود
2910
عشقم1394-08-10
پوست به طور طبیعی برای جلوگیری از به وجود آمدن جوش در سطح پوست ماده ترشی را ترشح می کند که این عمل در زمان وجود و ترشح چربی و یا خشکی زیاد به درستی ترشح و عمل نمی کند که برای انجام بهتر این بخش از پوست بهتر است از قلیایی کردن پوست توسط صابون خودداری کنیم و تا حد امکان از مصرف مواد غذایی و یا کرم های چرب خودداری کنیم و در عین حال رطوبت پوست را به وسیله مصرف آب و میوه و سبزیجات تامین کنیم.
2410
sarina1394-08-09
من خودم میترسم خمیر دندون بزنم. ولی بهتون پیشناهاد میکنم ماسک ابلیمو و عسل و ماست رو استفاده کنین برای رفع جوش های سر سیاه هم کمی یک قاشق غذا خوری عسل و دو قاشق چای خوری ارد و یه قاشق غذا خوریم اب جوش رو قاطی کنین 15 تا 20 دیقه بر روی جوش های سر سیاهتون بزارید بعد از روی صورتای خوشگلتون بر دارید خییلی عاللیهه
1412
مریم م1394-08-13
سلام من صورتم روی گونهام جووش میزنه،وقتی جوش برطرف میشه،جاشون میمونه،چیکارکنم
209
هانیه1394-09-05
عزیزم هرهفته دوبار به مدت ۵ دقیقه عسل بذار روی جوشهات
1612
فاطمه ثنا1394-09-22
عسل که گرمی هست و بدتر میکنه . نشنیدم تا حالا حتی فکرشم احساس جوش زدن به آدم دست میده
2214
مریم 1394-12-24
ولی من بهت پیشنهاد می کنم نذار چون من که گذاشتم فرقی نکرد
95
ا65831394-12-21
اگه میتونی گوجه بذار روش
67
maryam1394-12-24
اخه خمیر دندان زدن که ترس ندار اما من خمیر دندان زدم فرقی نکرد وجوش هام بزرگ تر و قرمز تر شد
136
الهه1394-08-10
سلام من صورتم خیلی جوش میزنه دکترم چن تایی رفتم ولی بهتر ک نشد هیچ بدترم شد این روش هایی ک میگین واقعا تاثیر داره عایا؟
108
یه کوچولو1394-08-11
سلام..منم دکتر که رفتم بدتر شدم ولی الان خوبه...تو الان یکی از اینا رو امتحان کن شاید بهت ساخت..اگه خواستی عسل و دارچین رو مخلوط کن ی روز در میون بزن بعد نیم ساعت هم بشور یا روغن زیتون و سیب زمینی رنده شده رو باهم مخلوط کن بزن ب صورتت بعد نیم ساعت هم بشور..این دوتا هم روشن میکنن صورت رو هم جوش رو از بین میبرن.
1611
سعید1394-08-21
سلام الان چهار سال میشه صورتم جوش میزنه توی آلمانم رفتم دکتر ولی هیچ فایده‌ای نداشت لطفاً منو راهنمایی کنید.
2341
عحب!!1394-09-22
آلمان هم رفتی درست نشد؟؟ اونوقت از بچه های وب کمک میخای؟
28911
عسلی1394-08-11
سلام دوستان ب نظر من زیر نظر پزشک کاری رو انجام بدین بهتره منم صورتم خیلی جوش داشت رفتم دکتر خوب شد منتهی دارو هام ک تموم میشه دوباره جوشام شروع میشه ولی خیلی کم شده
1810
حسین1394-08-12
سلام من تو پیشونیم پره جوش شده و نمیره ابلیمو هم زدم نمیره راه حل بگید
219
مریم1394-12-24
برو الو ئورا بزار روصورتد مطمئنا خوب میشه
197
فرشاد1394-08-12
بهترین روش استفاده از صابون کوسه هستش که در دارو خانه ها و عطاریها پیدا میشه من استفاده کردم صدرصد تضمینیه
1615
دنیا1394-11-02
استفاده کردم اما یه مدت که گذشت دوباره جوشام دراومد.
144
ارمین1394-12-24
کی میاد کوسه رو بگیره ازش صابون درست کنه؟میدونی چقدر قیمتش میشه؟ به نظر من صابون کوسه تقلبی هست و استفاده ازش هم سودی نداره
409
love1394-08-12
سلام پیشونیم زیاد جوش میزنه آبلیمو تنها اثر داره؟
157
negin1394-08-12
سلام....تو رو خدا کمکم کنید هیچ کدوم از این راه ها برای من جواب نداده چه کار کنم
128
دنیا1394-11-02
جوانه گندم رو باماست قاطی کن بعد بزن به صورتت خیللللللللللللللی عالیه . اما باید یکی دوهفته هروز بزنی تا کاملا جوشات برن.
176
مریم م1394-08-13
ب منم چندتاراه حل بگین،مرسی
116
bahram1394-09-13
از ماسک ماست وپوست پرتغال خشک شده استفاده کن
87
رویا 1394-08-15
سلام من فقط 11 سالمه اما روی پیشونی و گونه هام خیلی جوش دارم خمیر دندون اثر داره ؟!؟؟ نمیخوام بهتر شه میخوام کامل برن
252
صبا1394-08-16
سلام بعدازاینکه باگلاب صورتمونوشستیمبعدبااب بشوریمش یانه؟
128
دنیا1394-11-02
خخخخخخخخخخخخخ خوب معلومه با آب بشورش.
1411
محمد1394-08-18
سلام.من صورتم به طرز وحشتناکی پر از جوش و دونه بود.همه مسخره میکردن.6 بار حجامت کردم بهتر شد.ولی همش به تغذیه بر میگردد.الان تغذیه درست کردم دیگ اصلا جوش نميزند.پوست صورتم هر روز شفاف تر ميشه.هروز مقدار خیلی زیادی میوه میخورم ناهار و شام هم رو هم کمتر کردم و ب جاش میوه میخورم.فقط پیوست که که تاثیر چشم گیری داره.
358
دنیا1394-11-02
خوب معلومه تغذیه نقش اساسی داره ینی تا حالا نمی دونستی؟؟؟؟؟؟؟
1631
Mahsa1394-08-22
سلام به نظرم استفاده از ژل پاک کننده ی صورت برای پوست های چرب و استفاده از کرم شب ان که هم مرطوب کننده است هم ابرسان و هم برای جوش صورت فوق العاده است من خودم راه های مختلف برای درمان صورتم استفاده کردم ،از ابلیمو،سرکه سیب هرجی که شما بگید نه تنها خوب نشد باعث تحریک جوش ها و خشکی صورتم شد ...وقتی از این کرم استفاده کردم نتیجه ان رو هفته اول دیدو واقعا خوبه ارزش داره یی بار امتحان داره
143
لاله1394-08-23
سلام به همگي دوستان جوش در اثر خوردن غذاهاي چرب ، شکلات ، تنقلات و شيرينيها آجيلها و...بوجود مي ايد شما بايد از درون خودتونو مداوا کنيد زدن مواد مختلف روي پوست شايد درظاهر خوب باشه ولي بعد از چند روز دوباره همان مشکلات سراغتان ميايد سعي کنيد از مواد بالا کمتر استفاده کنيد در عوض ميوه هايي مثل هندوانه انار هلو عرق بيد کاسني ختمي خيار سبزه و چيزايي که طبيعت سرد دارن استفاده کنيد از عوامل استرس زادوري کنيد اب زياد بنوشيد
454
دنیا1394-11-02
لاله جان خودمون هم این چیزایی روکه گفتی بلدیم اما بابعضی از چیزایی که دوستان میگن این جوشا رفع می شه .
1511
yarash1394-08-24
سلام ،دوستان من صورتم زیاد جوش میزد از جوش شیرین استفاده کردم خیلی خوبه هفته ای دوبار جوش شیرین و با کمی آب به صورت خمیر درارین بعد که خشک شد بشورین نتیجه اشو میبینین ؛)
1110
الی1394-08-27
خمیر دندون موثر اما جای جوش سیاه میشه
134
النا1394-09-09
سلام الی جان من یه جا خوندم که اگه پوستتون حساس باشه و خمیر دندون استفاده کنین پوست رو میسوزونه
115
بهار 1395-01-18
آره عزیزم جاش میمونه چون خمیر دندون اسید داره
123
النا1394-09-09
احتمالا پوست شما سوخته که جاش سیاه شده
84
سما1394-08-28
من همه ی راه هایی ک فکرشوکنین روانجام دادم.قرصومحلول.ابلیموعسل.بابونه.سدر.گلاب ماست صابون خاویار.گوگرد.فولیکا.خمیردندون و... ولی هیچی فایده نداره.نمیدونم دیگ چیکارکنم واقعاخسته شدم ازدسته این جوشا‌توروخداکمک کنین
113
metinoralizad1395-02-27
تو گرما نرو
82
محمد1394-08-28
سلام جوشام تقریبا تموم شده ولی جا جوش زیادروصورتم هست .خارش هم خیلی دارم توروخدابگین چکارکنم.......
127
نرگس جون1395-01-13
عزیزم محمدجان ازعسل وماست استفاده کن
124
سلام دوستان1394-08-28
اين روش و خودم انجام دادم و نتيجه گرفتم، هر روز صبح ناشتا ي ليوان آب جوش،البته بذاريدکمي ولرم بشه بعد آبب يه ليمو ترش و به اب اضاف کنيد،ي قاشق مرباخوري هم عسل اضاف کنيد. تا ي هفته اين کارو انجام بديد عاليه جوشاي صورتتون کم کم ناپديد ميش، براي لک هاي جوش هم خود ليمو رو روي پوستتون مالش بديد بعد از رب ساعت بشوريد،بعد گلاب به صورتتون بزنيد بذاريد همونطور خشک بشه.
1413
متین1394-09-04
سلام یه راه سریع که جوش هام برداشته شه تو رو خدا
55
nilofar1394-10-06
من حجامتو پیشنها میکنم اثرش فوق العادست . صابون کوسه هم موثره
511
دلنیا1394-09-04
من ازامروز ازشیره گیاه آلو ورا استفاده میکنم بعداینکه میزنم جوش صورتم بدجوری میسوزه چیکارکنم
76
farzin1394-09-06
سلام من 14سالمه جوش های زیادی در گونه هام دارم چکار کنم برطرف شن سر سیاهم هستند
62
love1394-12-27
بخار آب بگیر بعدشم با ناخن انو باک کن بدون هیچ دردی و زخمی همون لحضه پاک میشه من امروز خودم انجامم دادم
710
صبا1394-09-07
روزانه دو عدد سیب میل کنید، بعد از یک هفته جوش ها خودبه خود کمتر و محو میشود
175
f.a1394-10-21
بی ضررترین راه افرین موافقم هردکتری برین انتی بیوتیک میده سعی کنید انتی بیوتیک کم مصرف کنید درسن بالا تر باعث لکه سفید میشه
63
ناشناس1394-09-14
فقط پیش دکتر متخصص هورمون برین.دکتر متخصص پوست داروهاش رو هورمون ها و نازایی اثر میذاره
74
سمانه 1394-09-14
سلام من جوشای زیر پوستی همه زنگی میزنم وتو کل صورتم پخش میشه، 25 سالمه وتقریبا 3ساله اینجوری شدم چیکار کنم. اعتماد بنفسمو از دست دادم
72
aas1394-09-22
تو رو خدا دکتر نرید من خیلی کم داشتم ولی الان وحشتناک شده
133
نگار1394-09-25
سلام من روی پیشونیم خیلی جوش میزنه چیکار کنم؟؟؟؟:(
113
mina1394-09-27
عرق کاسنی و‌شاه تره عالیه
161
fa 1394-09-28
سلام می خواستم بپرسم عرق کاسنی باسه جوش صورت خوبه باسه دختر13ساله
22
f.a1394-10-21
نمیدونم ببخشید من هیجده سالمه استفاده کردم فایده نداشت
41
فرشته1394-11-04
بله موثره، پيشنهاد من عصاره‏ ‏گياهي كاسيا است كه تو عطاري ها موجوده،اغلب جوشها بخاطر كبد هستن‏! شك نكن مصرفش كن فوق العادس.
53
میتی1394-09-29
سلام خدمت هموطنان عزیز و اریاییم خمیر دندان برای پاک سازی سریع خیلی خوبه/بعد اینکه سبزیجات و میوه زیاد استفاده کنید صابون گوگرد هم خوبه و یه معجون هست که انصافا جواب میده طرز تهیش صبح ناشتا یه لیوان اب جوش بردارین یه قاشق خاک شیر بریزین توش یه نبات کوچولو هم بندازین توش که بتونین نوش جان کنین حد اقل یک تا دو هفته جواب میده
74
نیاز1394-10-04
شوخی کردم 25 سالمه خخخ . هی میگفتن عسل بزن اخه کدوم عسل هیچ کدومشون که طبیعی نیست همش شکره...من یه عمر شکر به صورتم زدم والا
92
فاطی1394-11-16
خمیردندون عالیییییییی
66
ثمین1395-03-04
من زدم اثر نداشت کمکم کنید
51
زهرا1394-10-04
عزيزاي دلم من بیشتر از هفت سال درگیر جوش صورت بودم و هر دکتری ک بگی چ تو ایران چ خارج از ایران رفتم...خانومايي ک جوش های شدید دارن و با درمان موضعی ب نتیجه نرسیدن حتما ی سونوگرافی برن...بیشتر جوشهایی ک دائمي هستن بخاطر کیست تخمدان و اختلالات هورمونی ب وجود میان ک نود درصدشون با مصرف قرص های ضد بارداری بعد از دو سه ماه از بین ميرن...ک البته من این قرص ها رو توصیه نمیکنم چون ب محض کنار گذاشتن دوباره جوش ب وجود میاد و حتی ميتونن باعث چاقی بشن...خواهشا هر قرصی رو مصرف نکنید من خودم سه سال ضد بارداری خودم دو سال راکوتان خوردم شیش ماه انتی بیوتیک خوردم همه ی این راه ها رو رفتم...بهترین نتیجه رو از تغذیه ی مناسب ب ویژه خام گیاه خواری می گیرید...مدتش طولانيه ولی ارزشش رو داره و مشکلات کبدی و کلیوی نميگيريد...انشاءالله مشکلات همه عزیزان زودتر حل شه
262
عرفان1394-10-07
جوش‌های رو گونه نشانه چی هست و چگونه بر طرف میشود
82
حسین1394-10-08
نشانه استرس و کم خوابی تامیتونی بخواب
114
Alireza1394-10-09
سلام.من 13سالمه.من همه جاى صورتم جوش مى زنه و خيلى عذابم مى دن ،ولى دوستم صابون روغن شتر مرغ به من پيشنهاد داد،تازه دارن كم مى شن،ولى مى خوام بهترين و اصلى ترين راه رو بدونم،متشكرم
76
باران1394-10-09
سلام دوستای گلم .. عرفان جان جوش رویه گونه به مشکلات تنفسی و ریوی یرمیگرده .. برای برطرف شدن هرنوع جوش اول باید تغذیتونواصلاح کنید .. دوم ورزش کردن حداقل روزی نیم ساعت .. سوم خورن میوه و سبزی .. بعد به سراغ ماسک ها برید .. فقط یک نکته اونم اینه که اونایی که جوش زیاد دارن یا پوستشوم چربه از عسل استفاده نکنن به هیچ وجه .. من استفاده کردم بدتر شد ... در ضمن ابلیمو رو هم نباید به صورتتون بزنین چه مستقیم چه همراه با ماده ای دیگه به صورت ماسک .. چون لایه ی رویی پوست که باعث مقامت در برابر افتاب و ... میشه رو میسوزونه ... عرفان جان شما نصف لیوان اب رو با یه قاشق چای خوری نشاسته رویه گاز هم بزن و بذار یه غلیظی فرنی بزن باید پشت سره هم هم یزنی بعد بذار کنار نیمه سرد بشه ولی نه خیلی .. بعد به بزن به صورتت هفته ای سه بار این کارو انجام بده تا 3 هفته بعد جوشات میره و صورتت نرم میشه ..
161
f.a1394-10-21
خیلی چیزاواسه به وجودامدن جوش میشه ازنمک کم استفاده کنید ازانتی بیوتیک به هیچ وقت استفاده نکنید ازخورشید جلوگیری کنیداگه مجبورید برید بیرون از کرم ضدافتاب مناسب پوست استفاده کنید ازتلقلات مثل پفک و چیپس کم استفاده کنیدازلوازم ارایشی مناسب پوست اتون استفاده کنید
73
elham1394-10-14
نظر شماشمابایدببینیدپوست صورت شماخشک است یاچرب
دراین صورت ازصابونهای قلیایی یااسیدی استفاده کنید
آلووراچربی بالایی داردشایدبه خاطرهمین صورت شماجوش میزند
به نظرمن بهترین راه برنامه غذایی مناسبه
41
زهرا1394-10-19
بهترین نتیجه را ازش گرفتم
21
davod1394-10-20
سلام برای خوب شدن جوش های سرسفید یا زیرپوستی که میزنیم فقط اراده میخواد
101
davod1394-10-20
خوردن هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب وعسل با آبلیمو طبیعی بخورید
42
davod1394-10-20
گوشت گاو و گوساله مخصوصا سوسیس کالباس که عامال اصلی جوشه پیتزا.اسنک.حالا هرچی فست فوت گه میخواد باشد بزارید کنار (مرغ های کارخونه ای وقتی مامانامون می پزند دلمون آب میره میشینم پاش یه دلسیر میخوریم راست همون یه دل سیر که خوردیم جوش میزنیم )
82
davod1394-10-20
ماست با شیرم بزارید کنار چون اکثرا مواد نگهدارنده به خیلی افراد سازگار نیست چای هم نخورید اگم میخورید کم رنگ باشه چون اون جای که میخورید خیلی ها 20قندا با یه لیوان چای میخورند که برا معده بده
43
davod1394-10-20
غذاهی کنسروی شده کارخونم نخورید مثل نوشابه دلستر (کیک بسته بندی شده ی کارخونه بیسکویت شکلات آدامس پفک چیپس هر آشغالی که می دونید کنسرویند نخورید
115
رها221394-10-21
سلام.ى سالى هس گونم جوش قرمز ميزنه متخصص طب سنتى رفتم گفتن حجامت انجام بدم سرکه سيب با پودر دست ساز دادن ولى چن روز بيشتر استفاده نکردم گفتن عسل بزنم ولى عسل خودش گرم هستش منم بخاطر مزاجم گفتن اينقد جوشام قرمزه.چونمم جوش ميزنه خسته شدم ازبس ميگن صورتت چى شده.بخور خوبه ک بخور بدم؟کسى هم انتى اکنه بهم معرفى کرد تاثيرداره؟
123
هستی 1394-10-22
بسیار عالی بود . من حتما این روش های درمان را انجام میدهم . very good nice
21
یه رهگذر1394-10-27
خمیردندون اصلا برای پوست خوب نیست
135
رامین 1394-10-26
بابا اینا همه چرته عامل جوش شکمو بودن بعضی غذاها و خوراکی هارو نباید خورد مثلا تخم مرغ تخمه کره خامه غذاهای چرم غذاهای فست فودی سیب زمینی گردو شیرینی مخصوصا خامه ای اصلا نخورین و چند تا چیز دیگه که اگه یادم بیاد میگم بهتون ولی خداییش من اینارو از برنامه غذاییم حذف کردم جواب داد
62
غیره 1395-01-10
عزیزم ماسک استفاده کن
30
مملی1394-10-29
دوستان نارنج باگلاب پیشنهاد میکنم
51
بهزاد 1394-11-01
سلام میخام بدونم خمیر دندان روی جوش های دور چونه ام تاثیر داره یا نه
31
mahdi1395-01-31
نه دوست عزیز خوب نیست
62
نیکا1395-02-14
سلام منم قسمت پیشونیمو گونه هامو چونم جوش دارن یه راهی بگین ک سریع این جوش ها از بین برن کلافم کردن مرسی .؟
52
faezeh1394-11-01
من ۱۲ سالم بیشتر نیس پوست ما بچه ها مخصوصا تو نوجوونی حساسه الان من خمیر دندون بمالم به دلیل ترکیبات شیمیایی رو پوستم تاثیر میزاره و کلا خراب میشه اما این راه که بعضی چیزارو نخورین باز بهتر جواب میده و اینکهجوش با جوش فرق داره باید رفت دکتر و اینکه یه ذره بگذره بهتر میشه اگگه دستکاری نکنی
51
poya1394-11-10
اگه دست کاری نکنی حتما جاشون میمونه.
1413
سحر1394-11-02
سلام من روچونم جوش میزنه نمیره.میدونم مال استرسه این روزام خیلی بهاطر مراسم عروسیم استرس دارم.یع پیشنهادتوپ بهتون دارم ازصابون پی استفاده کنید خیلی عالی.
22
علی1395-02-18
پیاز درمانشه
61
رونالک1394-11-04
سلام من دوماهی میشه صورتم جوش میزنه مخصوصا پیشونیم قبلا میگفتم یعنی میشه ی روزی هم صورت من جوش بزنه.حالا جوش زدم نمیدونم چیکارکنم
99
هانی جوووووون1394-11-07
سلام دوستان عزیز من روی چانه هام خیلی جوش میزنه علت چیه راهنمایی کنید لطفا
62
سودا1394-11-07
جيكار كنم كه بعد اصلاح جوش نزنم
12
هانی 1394-11-08
یخ بزار عزیزم بعد از اصلاح خیلی خوبه جوش نمیزنه
00
فرزانه1394-12-20
وقتی اصلاح میکنی بنداصلاحتا الکلی کن
20
بهزاد1394-11-08
واقعا خمیر دندان تاثیر زیادی دارد
87
فاطمه1394-11-11
من همیشه از زیتون استفاده می کنم شما هم استفاده کنید خیلی تاثیر داره
10
الی1394-11-17
خب باید زیتونو چی کار کنیم
81
ععععععع1394-11-15
نشاسته با اب جوش مخلوط کنید
01
afsaneh1394-11-17
سلام.واسه من جواب نداد.
20
مهشید1394-11-17
سلام من جوشام تقریبا تموووووم شده ولی واااااااای لکاش مونده وحشتناکم مونده چیکااار کنم.......؟؟؟؟؟؟؟؟؟کمکم کنید لطفا
70
shima joon1395-02-07
خیار ورقه ورقه یا رنده کن هرشب بذار رو پوستت بمونه.
40
.....1394-11-17
سلام من جوشهاي صورتمو ميتركونم و سفيديشونو ميارم بيرون ولي شنيدم ك اين كار ب ضررمه من ١٥ سالمه خيلي اعصابو خراب ميكنن اين جوش ها خمير دندان بزنم خوبه ؟
104
....1394-12-18
تا دو هفته هر شب قبل خواب سیب زمینو ورقه ورقه کنی تا نیم ساعت باشه عالیه :)
72
همون1394-11-17
عرق کاسنی بخورید
91
فرزانه1394-12-20
خوب اگه تبشون گرم باشه باید کاسنی بخورن
130
مریم1394-11-18
سلام .خدا راشکر من پوست خوبی دارم.نیازی به کرم و مواد آرایشی نیست.چون غیر طبیعی میشه.راز داشتن پوست خوب خوردن انگور باهسته اونم خیلی زیاد.مثلا درفصل انگور روزی 3بشقاب بزرگ.برای سلامتی هم روزی 2تاسیب و همراه غذا لیمو میخورم.
512
paria1394-11-19
این دارو ها خیلی موثر
66
سمیرا1394-11-19
تضمینی ترین و ارزونترین راه داشتن پوست خوب،هرروز چهل و پنج دیقه پیاده روی تند داشته باشید.دیدم،میبینی
99
رامین1394-11-22
با سلام خدمت دوستان عزیز ببینید من الان چندین ساله جوش دارم به هر راهی که گفتید رفتم و انجام دادم هیچی اثر نداره بی خودی نرید دکتر یا ماسک استفاده کنید هیچی اثر نداره هیچی هیچی هیچی فقط باید مثل حضرت ایوب صبر داشته باشید
269
محمد1394-12-17
بچه ها اگر با خمیر دندان یا پیاز بمالم روی جوش هام جاش میمونه یا نه لطفا راهنماییم کنید
83
مریم1394-12-29
نه بابا اقامحمد من نامزدم شب جشن نامزدی مون جوش داشت دویاسه شب قبلش از خمیر دندون سیگنال استفاده کرد شب جشن هیچ اثاری ازش نبود
105
علیرضا 1395-01-02
بچه ها خواهش میکنم نه دکتر برید نه درمان کت بید جوش خودش وقت داره می ره
114
زیبا1394-12-26
سلام من اصلاح کردم فرداش کل صورتم جوووش زد..سرخ شده..چیکار کنم زود خوب شه
94
روزا1395-01-01
ایا واقعا خمیر دندان تاثیرداره؟
56
هیراد1395-01-04
بابا همه جوشا بیشترشون واس دوران بلوغه من همه این روشارو امتحان کردم هیچ تاثیری نداشته , اگرم واس سن بلوغ نیس حتما واس اینه ک تبتون گرماییه و چیزای شیرین بخورین جوش میزنین مث کاکاعو یا شکلات و ...
126
تمنا 1395-02-28
سلام عزیزم .خمیر دندان واسه همه پوست ها جواب نمیده ...باید اول ازمایش بدی ببینی این جوش ها از چیه
67
1395-01-06
بچه ها هیچکدومتون به هیچ وجه دارچین نزنین من رفتم دکتر بهم گفت اصلا دارچین به صورتت نزن
74
1395-01-08
منم خیلی حساس بودم ولی بعد از یه سن مشخصی جوش هاتون خود به خود از بین میرن .... شما سعی کنید اجوش هاتون رو نکنید درست میشه.... خودم کلی کرم و مایک های مختلف رو امتحان کردم ولی جواب نداد
64
nazanin1395-01-09
واقعا مطالب سایتتون عالی بود خیلی خیلی ممنونم انشالله همیشه موفق باشید واقعا بهره بردم بسیار سپاس گذارم
186
نواب1395-02-05
بچه ها آبليمو خيلي تاثير خوبي داره من خودم استفاده ميكنم تاثيرش خيلي بالاس
97
الناز1395-02-08
سلام من خیلی جوش داشتم ی بار رفتم دکتر قرص سفیکسیم 400بهم داد روزی 1دونه میخوردم در عرض چن روز جوشام کاملا از بین رفت
117
sanaz1395-02-13
راکوتان به هیچ وجه نخورید،بخصوص بانوان،خیلی ضرر داره،باعث نازک شدن شدید پوست میشه،طوری که به صفحه ی کامپیوتر و لپ تابتون حتی به نور خورشید حساس میشه و پوستتونو قرمزو لک دار میکنه،معدتون رو داغون میکنه،مشکلات کبدی و .....
111
sanaz1395-02-13
قرصای شیمیایی رو بزارید کنار،جوشاتونو دست کاری نکنید،صورتتون رو دو سه بار با صابون هایی که ph خنثی دارن شستشو بدید،یک روز سفیده ی تخممرغ بزنید ،فرداش اب سیزمینی ارگانیک، فرداش ماست کم چرب، فرداش ابلیمو تازه، فرداش با گلاب شستشو بدین ،مهم نیس که بترتیب انجام بدین،مهم اینه متغیر باشه تا زودتر جواب بگیرین،مهمتر این که طبیعیه.
83
ناشناس1395-02-13
سلام،من هر وقت جوش ميزنم از ماسك گلاب و هسته به استفاده ميكنم واقعا عاليه(0/4 استكان گلاب و 10 تا هسته به رو با هم داخل يك ظرف در بسته به مدت 24 ساعت داخل يخچال بگذاريد و بعد كه حالت ژله اي شد يك لايه نازك از اون رو به صورتتون بزنيد و نشوريد چون خودش خشك ميشه)بعد از چند بار استفاده تاثيرش رو ميبينيد.
64
sahar1395-02-15
من خمیر دندون میزدم جوشام بدتر میشد و‌میسوخت صورتم .پارسال حجامت کردم خیلی خوب بود بعد الان دو ماه صورتم پر از جوش شده میگید چیکار کنم ؟
74
فاطمه1395-02-16
سلام دوستان.بهتون پیشنهاد میکنم از صابون آنتی باکتریال تی تیری استفاده کنین.جوش ها رو خشک میکنه.قیمتشم خیلی مناسبه همه دارو خونه ها داره.
91
زهرا1395-02-16
سلام دوستان لیزر درمانی به صورت کامل جواب میده؟ کسی دستگاه رفع آکنه بلولایت تریا استفاده کرده؟ اگه کسی استفاده کرده بگه تاثیر داره یا نه.
63
پیمان_خان1395-02-16
اقا بهترین راه از نظر من اینه که اگه حوصله صابونو ندارید از محلول (کلیندامایسین1 درصد)استفاده کنید__اگه می تونین از صابون انتی باکتری یا گوگرد استفاده کنید (خرچنگم شنیدم ولی امتحان نکردم)من خودم هم فعلا به نتیجه ای نرسیدم خخخ ولی انتی باکتری داره جواب میده اقا خمیر دندون نزنید به جای خوب کردن بدترش میکنه(به همه پوستا سازگار نیست)من روزش استفادم از انتی باکتری اینه که وقتی یه بار شتستم صورتمو دومین بار کف صابون رو روی جوش بمالم و بذارم بمونه (ترجیحا شب)بعد خواب جوش ها کم میشه و جوش های سر سفید که به علت هورمون های جننسیت در دوران بلوغه میزنه بیرون وصبحا هم بعد بیدار شدن یه بار صورتتونو بشورید و صابون گوگرد بزنید (دهن جوشو صاف میکنه)برای از بین بردن جاشم از پوست خیار(فقط از پوست خیار)نه چرتو پرتای دیگه استفاده کنید...امیدوارم از این جوشای مزاحم خلاص شید بدترین قسمتشم موقع مهمونیه که فردا می خوای بری مهمونی جلو اینه میبینی یه جوش زده یک کیلو تو صورتت:(امیدوتارم کمکی کرده بود مرسی از همه بنده هم 17 سالمه...یاعلی
173
نمیا1395-02-19
اینا همش شر و وره برید دارو خونه صابون ضد اکنه بگید بهتونه بده از همه چی بهذره صابون خرچگم استفاده چردم بندازینش دله
811
یه نفر1395-02-19
برای درمان جوش فقت ازصابون ضدآکنه ی گلمر استفاده کنید......باورکنیدعالیه
716
پیمان کوهدشتی لرستان1395-02-25
همیه این چیزای ک میگید الکیه فقط هرروز سه بار صورتوبا اب گرم بشورید بعد با یه دست مال تمیزپاک کنیدهیچ وقت دست ب صورتت نمال یا موقع حرف زدن با گوشی گوشی رو نزار روصورتت وقتی ک سورتت میخاره بایه دستمال بکش روصورتت همیشه ی دستمال همراتون باشه بعدبالشتی ک زیر سرت میزاری همیشه بزار پاک بمونه همیشه موقع خواب پشت سرتان را رو بالش بزارید هیچ وقت صورت خود را رو بالش نگذارید,,زیاد فکرنکنید ک همین فکر کردن خودش پدرجوشه به امیدخدا خوب میشید
301
pezhman1395-02-25
بچه ها کلا چیزی ب صورتتون نزنید این جوش ها بر اثر سن بلوغ و تیک عصبیه
169
beautifulllll 1395-02-30
سلام خمیر دندان برای بعضی از پوست ها مشکلی بسیار بزذگی درست میکند
102
محمد1395-03-08
بهترین راه عسل طبیعی اینا که داخل مغازه ها هست نه اینایی که داخل مغازه هستن پرورشی اند .
44
1395-03-09
چیکا ر کنم این جوشا کاملا برع بهترین روش چیه
163
Sh1395-03-09
مربوط به کامنت بالا. در ضمن ماسک آلوورا رو هم استفاده کردم چند هفته ولی لکه ها پاک نشدن و جوش هم میزدم هم‌چنان. الان نمیخوام عسل بذارم ولی اصلا نمیدونم چطور و آیا واسه لکه ها هم جواب میده یا نه. چون هرچی میشنوم واسه جوشه و کسی لکه رو‌ نمیگه. کاش کسی سر بزنه اینجا و‌جواب بده اینو
112
بی نام1395-03-09
من 43 سال دارم وتمام این راه های گفته شده را امتحان کرده ام وبا داشتن دوفرزند وتست کبد سالم ومصرف انواع داروهای شیمیایی و گیاهی و ورزش و... به هیچ نتیچه ای نرسیده ام دیگه خسته شده ام از چهارده سالگی تا حالا
135
رها1395-03-11
من صورت خیلییییی صافی داشتم هیچ وقت از سفید کننده استفاده نمیکردم ولی الان هم جوش زدم هم جوش موندهه خیلی بد شده خمیردندان هم فایده نداشت کنکوردارم امسال ولی استرس هم ندارم نمیدونم چی کار کنم ؟توروخدایه راه درمان سریع و فوری بگید
95
Freya1395-03-11
بنظر من اگه واسه از بین بردن جوشاتون اینقدر عجله دارین بهتره صبح قبل از اینکه صبحانه بخورین کمی از اب دهنتونو روی جوشتون قرار بدین ! حتی روی زیگیل هم کار میکنه... بخدا اگه به حرف من اعتماد ندارین به حرف ابن سینا اعتماد داشته باشین ! اینی که بهتون گفتمو ابن سینا تو کتابش نوشته
356
نرگس1395-03-20
مگه خمیر دندون شیمیایی نیست
145
نرگس1395-03-20
از کجا بفهمم که خمیر دندون برام حساسیت ایجاد نمیکنه؟
105
سمانه1395-03-26
عزیزم ب نظرم ازخمیردندون استفاده نکن برامن ک اصری نداشت منروی بینیم خیلی جوش های بزرگی میزدم خیلی بزرگ امارفتم پیش یک متخصص عالی والان خداروشکرخیلی بهترشده ب نظرم خوددرمانی نکنیدوب دکترمراجعه کنید
197
شقایق1395-03-28
خمیردندون برای هر پوستی مناسب نیست برای بعضی ها التهاب ایجاد میکنه برای بعضی ها جوش رو برطرف میتونی امتحان کنی روی یکی از جوشات که تو صورتت زیاد معلوم نیست بزار ببین چی میشه!
3210
Sahar1395-03-28
من سدر و با خیار رنده شده با یک قاشق عسل قاطی کردم استفاده کردم واقعنم جواب گرفتم ۱۸ سالمم هس پوستمم چربه
3513
سهیلا1395-03-30
یک قاشق چایی خوری عسل شکر ابلیمو روغن زیتون برای سفیدشدن پوست صورت خیلی خوبه فقط حواستون باشه دانه های شکرحل نشه
5222
سهیلا1395-03-30
جوش خودش ازبین میره اصلا جوش برای رفع چروک صورت خوبه
20761
زهرا1398-03-23
یک قاشق زرد چوبه ویک عدد سفیده ی تخم مرغ روی صورت بزارید تا خشک شود واقعا عالیییی
44
رعنا1398-06-13
من یک ماه عرق کاسنی و عرق آلوئه ورا رو با هم مخلوط کردم و خوردم قبل از هر وعده ی غذایی تا یک ماه کل صورتم پر از جوش شدش جوش زیر پوستی ولی اصلا نترسید چون کار عرق کاسنی اینه که کبد رو کاملا پاک میکنه و جوش ها رو بیرون میریزه ولی همرو بعد از یک ماه ک بطور مرتب مصرف کنید از بین میبره.. ولی اصلا منتظر گرفتن نتیجه توی 1 هفته اینا نباشید قشنگ باید 1 ماه بگذره.....تاکید میکنم ک اول جوشارو بیرون میریزه ولی بعدش ب طرز عجیبی صورت رو صاف میکنه
31
محمد1398-08-05
آقا به جوشاتون دست نزنیدددد نزنییدد نزنیید هر چه قدرم که بد هستن هر چه قدرم که ازشون متنفرید ولی بهشون دست نزنیدد انقدر جلوی آینه نریدو به خودتون خیره نشید و جوشاتونو انگولک نکنین بخدا من الان یه ساله دارم سعی میکنم جوشامو درمان کنم و موفقم شدم ولی هر روز که خودمو میبینم صورتم پره از جای جوشاییه که خیلیی خیلیی بدتر از خود جوشن آلان آرزو میکنم کلی جوش داشتم بجای این جای جوشا.
20
وبگردی