درمان زخم دهان

درمان سریع زخم دهان با نسخه های خانگی

کد مطلب : 19998تعداد نظرات : 14 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
زخم دهان عارضه دردناکی است که بسیار آزار دهنده برای فرد می باشد اما با استفاده از روش های خانگی و طب سنتی می توان سریع تر آن را درمان کرد.

درمان سریع زخم دهان با نسخه های خانگی

زخم های دهانی و یا آفت های دهان که روی لثه , قسمت های داخلی گونه ها و لب ها ایجاد می شوند بسیار آزار دهنده و شایع می باشند که معمولا در عرض یک یا دو هفته بهبود می یابند .

در این بخش از سلامت نمناک به راههای درمان خانگی برای زخم های دهان روی لب و لثه می پردازیم که امید واریم با کمک از این روش ها هر چه سریعتر زخم های آزار دهنده دهان را درمان کنید.

درمان سریع زخم های دهان

14 راه درمان خانگی برای زخم های دهان روی لب و لثه

1. ریشه شیرین بیان:

ابتدا، یک قاشق غذاخوری از ریشه شیرین بیان را بردارید،و آن را له کنید.بعد، آن را درون دو فنجان آب خیس کنیدحدود دو یا سه ساعت آن را ترک کنید.در نهایت، دهان خود را با این مایع چندین بار در روز شستشو دهید.هر روز آنرا استفاده کنید، تا دهانتان بهتر شود.یکی دیگر از گزینه ها برای شما، در این مورد، استفاده روزانه از قرص های جوشان شیرین بیان است .

درمان سریع زخم های دهان

2. شیر نارگیل :

یک قاشق غذاخوری از شیر نارگیل را با کمی عسل مخلوط کنید.پس از آن، از این مخلوط برای ماساژ منطقه آسیب دیده خود استفاده کنید.این کار را سه یا چهار بار در روز انجام دهید.هر روز تکرار کنید تا وضعیت شما بهبود یابد.علاوه بر این، شما می توانید زخم های دهان را روزانه با شیر نارگیل شستشو دهید.و ماساژ ناحیه زخم با روغن نارگیل بسیار آسان تر است.

درمان سریع زخم دهان

3. نمک دریایی با پراکسید هیدروژن :

اولا، این چیزها را به خوبی آماده کنید:دو قاشق غذاخوری نمک دریا، دو قاشق غذاخوری پتاس هیدروژن 3٪ و یک لیوان آب گرم.بعد از آن، نمک دریایی و پراکسید هیدروژن را به لیوان آب اضافه کنید.سپس آنها را با هم ترکیب کنید،در نهایت، از این مخلوط برای شستن دهان خود استفاده کنید.این فرایند را یک یا دو بار در روز تکرار کنید.هر روز ادامه دهید تا وضعیت شما بهتر شود.اما به یاد داشته باشید که اینها را نبلعید.

درمان سریع زخم دهان

4. دانه های گشنیز:

ابتدا یک قاشق غذاخوری از دانه های گشنیز را به یک فنجان آب اضافه کنید.بعدبجوشانید.سپس مایع را صاف کنید.پس از آن ،اجازه دهید که خنک شود.سرانجام، آن را در اطراف دهان خود قرار دهید.این مراحل را ،سه تا چهار بار در روز تکرار کنید.

درمان سریع زخم دهان

5. جوش شیرین :

ابتدا یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با مقدار کافی آب تهیه کنید.سپس آنها را با هم ترکیب کنید، تا یک خمیر نازک ایجاد شود.سرانجام مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده، قرار دهید.این راه حل را چند بار در روز تکرار کنید.علاوه بر این، به طور مستقیم از جوش شیرین برای زخم دهان خود استفاده کنید.

درمان سریع زخم دهان

6. عسل :

یک گوش پنبه را به سادگی، در عسل فرو ببرید.در نهایت، آن را روی زخم دهان خود مالش دهید.این کار را هر روز انجام دهید،وتا زمانی که نتیجه را مشاهده کنید، تکرار کنیدو برای زخم های دهان که ناشی از پرتودرمانی است، عسل مانوکا بهترین راه حل است.

درمان سریع زخم دهان

7. آلوئه ورا :

ابتدا یک برگ آلوئه ورا را بردارید و آن را بشویید،سپس ژل را از این برگ خارج کنید.در نهایت، این ژل را در منطقه آسیب دیده خود ،اعمال کنید.این روند را چند بار در روز انجام دهید.تا زمانی که نتیجه را ببینید هر روز این کار را تکرار کنید.گاهی اوقات شما می توانید به جای استفاده از ژل آلوئه ورا از آب آلوئه ورا استفاده کنید.اگر می خواهید از ژل آلوئه ورا استفاده کنید، می توانید این ژل را در بسیاری از فروشگاه ها خریداری کنید، به جای اینکه از برگ آن ژل بگیرید.

درمان سریع زخم دهان

8. کرفس :

روزانه به طور مرتب ساقه کرفس تازه را بجوید.برای به دست آوردن بهترین نتیجه، پالپ را 10 دقیقه در منطقه آسیب دیده خود نگه دارید .علاوه بر این، شما می توانید کرفس را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.

درمان سریع زخم دهان

9. ریحان :

چهار تا پنج برگ ریحان را بردارید.سپس آنها را کاملا بشویید.پس از آن، آنها را بخورید.سرانجام آب کمی بنوشید ، این کار را در صبح و عصر (دو بار در روز)تا زمانی که نتیجه مثبت را مشاهده نکردید، روزانه تکرار کنید.علاوه بر این، انجام این روند کمک خواهد کرد که نفس تنگی درمان شود.

درمان سریع زخم دهان

10. قالب یخ :

قالب یخ ،یکی از آسانترین و موثرترین روشهای خانگی برای زخم دهان است.آنها قادر هستند که درد ناشی از زخم های دهان را از بین ببرند.بنابراین، یخ را از یخچال خود بردارید و سپس آن را روی ناحیه آسیب دیده خود قرار دهید ،تا علائمی مانند مورمور شدن و همچنین احساس سوزش قبل از ظاهر شدن زخم سطحی دهان پیدا کنید.این کار را ،چند بار در روز انجام دهید تا وضعیت شما بهبود یابد.

درمان سریع زخم دهان

11. برگ شنبلیله :

ابتدا یک فنجان از برگ های شنبلیله را بردارید.سپس آن را به دو فنجان آب اضافه کنید.بعد از آن بجوشانید.سپس آب را صاف کنید.اکنون از یک درب برای پوشش آن استفاده کنید.برای چند دقیقه کنار بگذارید.در نهایت، آن را دو یا سه بار در روز بشویید.هر روز تکرار کنید تا وضعیتتان بهتر شود.

درمان سریع زخم دهان

12. گوجه فرنگی :

ابتدا یک یا دو گوجه فرنگی را با دقت بشویید وپس از آن، آنها را برش دهید سپس آنها را به منظور استخراج آب بجوشانید.در نهایت، از این مخلوط استفاده کنید.این روش را سه تا چهار بار در روز انجام دهید ، تا زمانی که وضعیت شما بهبود پیدا کند ،روزانه انجام دهید.

درمان سریع زخم دهان

13. آب لیمو :

یک لیمو را بردارید،سپس آن را به دو قسمت تقسیم کنید.آن را در منطقه آسیب دیده قرار دهید اجازه دهید که آب لیمو کار خود را انجام دهد، اما شما کمی صدمه خواهید دید.اگرچه بی حس می شود، بسیار خوب است.در نهایت، عسل را در منطقه آسیب دیده خود اضافه کنید،این کار را روزانه انجام دهیدتا زمانی که وضعیت شما بهبود پیدا کند.

درمان سریع زخم دهان

14. جوش شیرین با لیمو، عسل، آب :

در مرحله اول، یک چهارم قاشق چای خوری جوش شیرین و یک لیمو تازه بردارید.بعد لیمو را فشار دهید.پس از آن، آب لیمو را به جوش شیرین اضافه کنید و مخلوط را در مخلوط کن قرار دهید ،سپس نیمی از قاشق چای خوری عسل و یک قاشق غذاخوری از آب سرد اضافه کنید.حالا همه مواد تشکیل دهنده را با هم ترکیب کنید.در نهایت، این را روی زخم های خود قرار کنید.این فرایند را دو بار در روز ، یک بار در صبح و یک بار در شب قبل از خواب برای حدود یک هفته انجام دهید.

درمان سریع زخم دهان

درمان سریع زخم دهان با 14 روش خانگی و گیاهی

4.3872
این مطلب مفید بود ؟748124
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
14 نظر به ثبت رسیده است
sajad1395-02-22
رب انار هم برای درمان زخم های دهان عالیه.........تاثیرش فوق العاده سریعه
17018
شایلین1395-02-29
گذاشتن نمک روی محل موردنظر باعث کوچک شدن زخم وتسریع دربهبودی ان می شود
8130
درمان بدون سوزش1395-08-08
دوستان اگه می خواهید یه درمان خوب رو امتحان کنبد . رب انار رو که خیلی خنک هست ،رو خیلی رقیق کنید و روی زخم قرقره کنید و بعد میل کنید .تا بدن خنک بشه ،چون معمولا در اثر خوردن خرما و آجیل ومواد گرمی هست .هندوانه هم خیلی خنکه ،به شرط ایکنه زیاد بخورید .
4115
لیلا1395-10-22
پودر گشنیز 1قاشق غ به همراهه اب یک لیوان 3دقیقه بجوشانید وبعد درطول روز چندبار قرقره کنید تابهبود زخمها .خیلی موثربوده چندبارامتحان کردم.
2811
مهسا1396-05-11
اگه بگم ریحان وترخون در درمان هر زخم یا افت دهان معجزه میکنن کم گفتم فقط کافی این دوتا سبزی را تا میتونید بجوید
11014
خورشید1396-08-29
آبغوره معجزه میکنه
2913
گل مریم1397-02-01
سلام .رب انار فوق العاده هست
657
فری1397-02-15
فلفل سیاه خوبه
1542
رص1397-04-04
سیر هم عالیه ، برش داده و روی زخم چند ثانیه نگهدارید
1775
مهدی 1397-04-17
بهترین درمان زخم دهان پوست سبزی که روی گردوها روئیده می شود معجزه می کند یابرگ سبز گردو
2810
الیسا1397-06-25
اب لیمو یا لیمو ترش خیلی خوبه چون افت یا زخم های دهنای دلیل کمبود ویتامین cهست
2417
هاشمی ????????????????1398-09-27
رب انار خیلی خوبه معجزه می کنه گوش پاک کن رو آغشته از رب انار کنید و روی محل زخم بگذارید ولی خیلی درد داره اگه کمی صبر بکنید بی حس می شه و زخم کوچک می شه معجزه می کنه ‌!!!!!!!!!!!!!!!!
2052
الهام1399-01-22
گل انار رو جوشونده و مقداری از جوشنده رو تو دهن قرقره کنید و بعد بریزیر یکی دوبار در روز انجام بدید تاثیرش فوقالعادس
57
Saleh1399-06-09
سلام این آفت علت در حساسیت معده نسبت به برخی غذاهاست. که باعث ظاهر شدن آفت دهان میشود. من وقتی بادمجان خرما رطب خرما و غذا های اسیدی حساسیت دارم. که از موقعی که این غذاها را قطع کردم. خبری از آف دهان نیست ولی بعضی وقتها میخورم گرفتار آف دهان میشوم.
30
وبگردی