دروازه قرآن شیراز

دلیل فاجعه در دروازه قرآن شیراز مشخص شد

تاریخ انتشار : 6 فروردین 1398کد مطلب : 65735زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس کل دادگستری استان فارس در رابطه با دلیل فاجعه در دروازه قرآن شیراز صحبت هایی کرد، جزئیات کامل را در ادامه ملاحضه می نمایید.

علت فاجعه در دروازه قرآن شیراز مشخص شد

افکارنیوز: رئیس کل دادگستری استان فارس گفت:طبق تحقیقات اولیه مشخص شد رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده و باوجود هشدار های سازمان هواشناسی متولیان امر در شهرداری پیش بینی و اقدامات پیشگیرانه را مد نظر قرار ندادند.
علی القاصی با ابراز تأسف از درگذشت ١٨ تن و مجروح شدن 94 تن از هموطنان در حادثه سیلاب، اظهار داشت:موضوع حادثه امروز در دستور رسیدگی ویژه دستگاه قضایی قرار دارد.
وی گفت:پس از وقوع حادثه بلافاصله با دستور دادستان مرکز استان پرونده قضایی پیرامون بررسی علل و ابعاد حادثه در دادسرای شیراز تشکیل و بازپرس ویژه با نظر دادستان و معاونین دادگستری حاضر در صحنه، تحقیقات اولیه را آغاز کرده است.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس گفت:طبق تحقیقات اولیه مشخص شد رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی نشده و مجرای عبور آب به طور کامل باز نبوده است که این امر موجب راه افتادن سیلاب مرگبار حاصل از بارندگی در کوه های اطراف شده است.
وی افزود:علی رغم اینکه سازمان هواشناسی از یک هفته قبل هشدار های لازم در خصوص بارش شدید باران را اعلام کرده بود، اما متولیان امر در شهرداری پیش بینی و اقدامات پیشگیرانه لازم در خصوص لایروبی رودخانه مجاور دروازه قرآن و مهار سیلاب ناشی از بارندگی را مد نظر قرار نداده اند.
وی تأکید کرد:این موضوع توسط دستگاه قضایی رسیدگی و بعد از انجام اقدامات کارشناسی با مسئولین و متولیان خاطی قاطعانه برخورد خواهد شد.
رئیس شورای قضایی استان فارس با بیان اینکه در لحظات اول وقوع حادثه دادستان شیراز و دو تن از معاونین قضایی، بازپرس ویژه و قضات دادسرای جنایی در محل حادثه حضور یافتند، بیان داشت:دستورات اولیه قضایی به متولیان و مسئولان ذیربط صادر و کتباً ابلاغ و از همان دقایق اولیه موضوع توسط دستگاه قضایی با حساسیت دنبال و هماهنگ لازم جهت پیشگیری از خسارات بعدی انجام شد.
القاصی با بیان اینکه از دقایق آغازین حادثه تشکیل ستاد بحران استان را از استاندار خواستار شده است، گفت:با دستورات استاندار و سایر مسئولین تمهیدات لازم در جهت مدیریت صحنه انجام شد.
وی افزود:به پزشکی قانونی استان نیز دستورات لازم برای بررسی وضعیت جانباختگان و مصدومین و اقدامات قانونی پیرو آن صادر شده است.
رئیس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد:علاوه بر ورود دادستان مرکز استان به عنوان مدعی العموم به موضوع حادثه امروز چنانچه افراد در این خصوص شکایاتی داشته باشند می توانند در شعبه ٨ بازپرسی در دادسرای جنایی و جرائم امنیت شیراز مطرح کنند.
 
 
انتهای پیام/ح.ب

دلیل فاجعه در دروازه قرآن شیراز مشخص شد

4.829
این مطلب مفید بود ؟281
وبگردی