درگذشت استانکو سرمربی پرسپولیس

سرمربی سابق پرسپولیس درگذشت + جزئیات

تاریخ انتشار : 3 دی 1397کد مطلب : 69884زمان مطالعه : 2 دقیقه
استانکو سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران امروز در سن 80 سالگی درگذشت.

استانکو درگذشت؛ مردی که پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر کرد

نود: استانکو پوکله پوویچ، سرمربی سابق پرسپولیس که با این تیم دو بار قهرمان ایران شد، بامداد امروز در سن 80 سالگی در گذشت.

استانکو پس از حضور ناموفق در تیم ملی در بازی های آسیایی 1994 در سال 1374 به پرسپولیس آمد و پس از سالها پرسپولیس را قهرمان ایران کرد.

درگذشت استانکو سرمربی سابق پرسپولیس 

او سابقه دو قهرمانی در لیگ آزادگان را دارد. استانکو سرمربی سپاهان و داماش هم در لیگ برتر بوده است.

قهرمانی پرسپولیس در سال 1374 با استانکو در شرایطی حاصل شد که این تیم در نیم فصل شرایطی خوبی نداشت اما پس از آمدن این مربی اوج گرفت.

درگذشت سرمربی پرسپولیس

 استانکو سرمربی که دو بار پرسپولیس را قهرمان لیگ ایران کرد

این قهرمانی، اولین قهرمانی پرسپولیس در لیگ ایران پس از انقلاب بود. او در سال بعد هم مقتدرانه قهرمان شد. استانکو در رشد بازیکنانی مثل مهدی مهدوی کیا، ادموند بزیک، مهرداد میناوند، رضا شاهرودی و... نقش مهمی ایفا کرد.

سایت دایرکت نو کرواسی در این باره نوشت که این مربی محبوب در سال 1938 در اشپیلت کرواسی به دنیا آمد و در تیم های مختلفی فوتبال بازی کرد. او در سال 1984 برای اولین بار هدایت تیم هایدوک را انتخاب کرد و سال ها هدایت این تیم را در اختیار داشت.

استانکو آخرین بار در زمانی که هایدوک در رقابت های اروپایی در سال 2010 حضور داشت مربیگری کرد. آخرین فصل کاری او در سال 2014 میلادی بود. او در خارج از کرواسی هم بارها هدایت تیم های مختلف را در دست داشت و روی نیمکت تیم های زیادی از جمله در سال 1992 مربی تیم ملی کرواسی بود. او از نظر هواداران کرواسی به گفتن جملات قصار و طنزپردازی هایش معروف بود. این مربی سال ها در کنار ایویچ کار کرده است.

انتهای پیام/ح.ب

علت مرگ استانکو سرمربی سابق پرسپولیس + عکس و بیوگرافی

55
این مطلب مفید بود ؟50
وبگردی