رجینالد یوجین

درگذشت دوبازیگر مشهور آمریکایی فیلم روانی و خانه پوشالی

تاریخ انتشار : 21 بهمن 1396کد مطلب : 64323زمان مطالعه : 3 دقیقه
رجینالد یوجین بازیگر آمریکایی خانه پوشالی و نظم و قانون و جان گوین بازیگر آمریکایی فیلم روانی و اسپارتاکوس روز گذشته درگذشتند.

درگذشت بازیگر آمریکایی فیلم خانه پوشالی و روانی

روز گذشته دو بازیگر کهنه کار و مشهور آمریکایی درگذشتند. جان گوین بازیگر فیلم اسپارتاکوس و روانی در سن 86 سالگی و رجینالد یوجین بازیگر فیلم خانه پوشالی در سن 59 سالگی درگذشت.

درگذشت جان گوین بازیگر آمریکایی فیلم روانی

جان گوین بازیگر فیلم «روانی» و «اسپارتاکوس» در 86 سالگی درگذشت. جان گوین که با ایفای نقش اصلی فیلم «روانی» آلفرد هیچکاک به اوج هنری خود دست یافت و بازیگر فیلم های اسطوره ای چون «اسپارتاکوس» و «زندگی» ساخته داگلاس سرک بود، درگذشت.

وی که در دهه 1970 مدتی نیز رییس انجمن بازیگران صحنه بود و در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان به عنوان سفیر آمریکا در مکزیک نیز خدمت کرد، دیروز جمعه در بورلی هیلز فوت شد.

این بازیگر قراردادی هم برای بازی در فیلم جیمز باند با عنوان «الماس ها ابدی هستند» امضا کرده بود و قرار بود جیمز باند آن مقطع سینما شود.

جان گوین

جان گوین بازیگر آمریکایی فیلم اسپارتاکوس درگذشت

گوین در دهه 1950 با بازی در دو فیلم داگلاس سرک با عنوان «زمانی برای عشق و زمانی برای مرگ» و «تقلید زندگی» جایگاه خودش را در هالیوود تثبیت کرد.

«زمانی برای عشق و زمانی برای مرگ» بر مبنای رمانی از اریش ماریا ریمارک و به صورت سیاه و سفید و سینما اسکوپ ساخته شده بود و نخستین فیلمی بود که گوین ستاره اصلی آن بود.

با این حال مهمترین نقش وی «روانی» هیچکاک بود که او در آن در نقش شخصیت سم لومیس بازی کرد که از دفتر نامزدش با بازی جانت لی دزدی می کند.

او در فیلم «اسپارتاکوس» کوبریک هم بازی کرد که در آن کرک داگلاس نقش اصلی را برعهده داشت. گوین در نقش ژولیوس سزار جلوی دوربین رفت.

این بازیگر با بازیگران مختلفی هم بازی شد که بازی با دوریس دی در تریلر معمایی «بند نیمه شب» و ساندرا دی در فیلم های «رومانوف و ژولیت» و «تامی حقیقت را به من می گوید» از جمله آنها است. وی با سوزان هیوارد در فیلم «خیابان پشتی» نیز بازی کرده بود.

درگذشت رجینالد یوجین بازیگر آمریکایی خانه پوشالی

رجینالد یوجین کثی بازیگر کهنه کار آمریکایی در 59 سالگی از دنیا رفت.

رجینالد یوجین کثی بازیگر سریال «خانه پوشالی» در اثر عوارض بیماری سرطان در 59 سالگی درگذشت. دیوید سیمون خالق سریال «The Wire» نخستین بار خبر درگذشت این بازیگر را منتشر کرد.

این بازیگر که صدای باریتون ویژگی بارزش بود در سال 1984 با بازی در فیلمی تلویزیونی به نام «داستان دکتر» پا به عرصه هنر بازیگری گذاشت. او پس از آن در بسیاری از سریال های شاخص از جمله «نظم و قانون»، «وایر»، «گریم» و «خانه پوشالی» جلوی دوربین رفت.

رجینالد یوجین

درگذشت رجینالد یوجین بازیگر کهنه کار آمریکایی

بازی درخشان او در سریال «خانه پوشالی» در سال 2015 جایزه امی را برای او به ارمغان آورد. او سال پیش از آن نیز برای دریافت جایزه امی نامزد شده بود.

شبکه نتفلیکس در بیانیه ای به مناسبت درگذشت این بازیگر بیان کرد:«درگذشت یکی از دوستان و همکاران ما در «خانه پوشالی» مایه غم فراوان شد. او مردی مهربان و بازیگری سخاوتمند بود.»

این بازیگر سال 2017 در فیلم زندگینامه «زندگی جاودان هنریتا لکس» کنار اپرا وینفری بازی کرد.

از آثار سینمایی این بازیگر می توان به حضور در فیلم «ماسک» کنار جیم کری و کامرون دیاز، بازی در فیلم «هفت» به کارگردانی دیوید فینچر و فیلم «چهار شگفت انگیز» اشاره کرد.

 

درگذشت دوبازیگر مشهور آمریکایی فیلم روانی و خانه پوشالی

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از خبرگزاری مهر _ خبرآنلاین/ م.ف
وبگردی