دستگاه زلزله سنج
دانشمندان مکزیکی یک دستگاه زلزله سنجی را اختراع کردند که شبیه به تخم دایناسور می باشد و از شما در مقابل زلزله محافظت می کند.

دستگاه زلزله سنج مشابه تخم دایناسور

یکی از بزرگترین اتفاقات طبیعی که سالانه منجر به کشته شدن تعداد زیادی از انسان ها در سرتاسر جهان می شوند،زلزله و زمین لرزه های وحشتناک هستند که این روزها می توان این پدیده طبیعی را به شدت در شهرهای مختلف کشور خودمان مشاهده کنیم که در طی آن عواقب سهمگینی به بار می نشیند.

اما آیا دانشمندان تاکنون موفق به اختراع دستگاهی شده اند که بتوانند به وسیله آن این زمین لرزه ها را پیش بینی کنند و جان هزاران انسان را به خطر نیندازند؟! پس از گذشت تعداد سال های بسیار زیاد از پیشرفت چشمگیر تکنولوژی هنوز دانشمندان موفق به ساخت دستگاه پیش بینی زلزله نشده اند و اما برخی راه حل ها برای آن ساخته شده است که به کمک آن انسان ها می توانند جان سالم در ببرند.

برای مثال اخیرا دانشمندان مکزیکی دستگاهی را اختراع کردند که به کمک آن می تواند از عواقب غیر قابل جبران زمین لرزه ها جان سالم بدر برد.جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

دانشمندان مکزیکی برای مقابله با عواقب جبران ناپذیر زمین لرزه های شدید ، دستگاهی را اختراع کردند که می تواند در هنگام تخریب ساختمان به وسیله زمین لرزه از شما محافظت نماید و این دستگاه شامل اکسیژن ، آب و غذا است که به مدت 30 روز می تواند شما را پشتیبانی نماید و مواد غذایی لازم را به شما برساند.

دستگاه زلزله سنج

دستگاه زلزله سنج شبیه به تخم دایناسور

نام این دستگاه بی نظیر K107 است که توسط مهندس رینالدو ولا طراحی و ساخته شده است که این ایده به گفته وی متعلق به هشت سال گذشته است که در دانشگاه "آزکاپوتزالکو" واقع در مکزیک گفته شد که برای تعیین شکل آن هزاران هزار شکل را انتخاب کردند و پس از مدت ها تصمیم گرفتند که آنرا به بزرگی تخم دایناسور در بیاورند و یکی از دلایل آنها این بود این شکل هندسی متقارن است و می تواند تعادل را حفظ کند.

این کپسول های بزرگ به دو دسته تقسیم می شوند که یکی از آنها برای کودکان مناسب است و یکی دیگر با طول 2.10 متر برای بزرگسالان که هر دو دسته از این کپسول ها برای افرادی که درون آن قرار می گیرند واقعا راحت وکارآمد می باشد.

کپسول بزرگ K107 با استفاده از مواد بسیار قوی ساخته و طراحی شده است که با تخریب ساختمان هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی شود و همچنین به یک سیستم زلزله نگار متصل است که فرد قرار گرفته درون کپسول را از آخرین جزئیات زلزله آگاه می سازد.

از طرفی کپسول K107 ، مجهز به یک GPS است که به کمک آن می توان پس از پایان یافتن زلزله فرد قرار گرفته درون کپسول را پیدا کرد.

کپسول K107 در سال 2017 در ایتالیا به دعوت سازمان ملل متحد رونمایی و ارئه شد که این تیم قبلا اختراع خود را ثبت اختراع نموده اند که قطعا اختراع بسیار بزرگی برای سال های آینده خواهد بود و به وسیله آن جان بسیاری از انسان در طی پدیده طبیعی زلزله نجات پیدا خواهد نمود.

ویدیو تخم دایناسوری که می تواند از شما در مقابل زلزله مراقبت کند

اختراع کپسول جالب برای محافظت از شما مقابل زلزله

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ ز.ت
وبگردی