دمپایی لا انگشتی
یکی از متخصصان با مطرح کردن برخی از عوارض جدی “دمپایی لا انگشتی” توصیه کرد تا حد ممکن افراد از پوشیدن این مدل دمپایی و صندل ها خودداری کنند.

عوارض استفاده از دمپایی های لا انگشتی

دمپایی لا انگشتی را کمتر استفاده کنید!اینگونه دمپایی ها در میان مردم بسیار محبوب هستند و آنها در تابستان کاربرد زیادی دارند. این نوع دمپایی ها هرچند ممکن است که پای تان را خنک نگه دارند ولی شاید ممکن است عوارضی را ایجاد کنند که جبران ناپذیر باشد .
این گونه دمپایی ها راحت هستند اما سلامتی ما را در معرض خطر قرار می دهند و ما عادت می کنیم که میان انگشت پایمان یک چیزی وجود داشته باشد.
دمپایی لا انگشتی

عوارض پوشیدن دمپایی لا انگشتی برای سلامتی

عوارض و خطرات جدی پوشیدن Flip-flops - دمپایی لا انگشتی

به گزارش میرر دکتر کامیلا تعدادی از عوارض این گونه دمپایی ها را درطی مطالعه اش بیان کرد که در این بخش از سلامت نمناک به انها اشاره می کنیم.
1-دمپایی های لا انگشتی باعث ایجاد برخی مسایل در قسمت تاندون آشیل و قسمت پشتی می شوند.
2-دمپایی های لا انگشتی باعث تغییر راه رفتن رفتن میشوند که این به خودی خود باعث مشکل میشود.
3- از آنجایی که در دمپایی لا انگشتی هیچ حمایتی در نظر گرفته نشده است، باعث می شود تا پای شما به طور غیر طبیعی حرکت کند. که باعث ایجاد درد در مچ پا و ران شما می شود. اگر شما همیشه دمپایی لا انگشتی به پا می کنید، حتی احتمالش هست که درد کمر را نیز تجربه کنید

4-اکثر افراد در اثر استفاده بیش از حد از این نوع دمپایی ها باعث ایجاد وضعیت ناخوشایندی میشوند که فشار و درد در قسمت رباط پا را باید تحمل کنید.که هنوز درمانی برای آن وجود ندارد.

5-دمپایی انگشتی خطر ابتلا به عفونت های قارچی را در پوست پا افزایش می دهد .در مطالعات اخیر به اثبات رسیده است هنگامی که دمپایی لا انگشتی به پا دارید، حدود 15000 باکتری مختلف را جذب پای خود خواهید کرد.

مهم این است که دیگر از این نوع دمپایی ها استفاده نکنید چراکه منجر به مشکلات جبران ناپذیری میشوند.

استفاده از دمپایی انگشتی ها مضراتی دارند . آن ها هنگام راه رفتن تاثیری بر راه رفتن ندارند و باعث ایجاد درد در پاها می شود. علاوه بر این ، پاها در برابر آسیب و گاز آسیب پذیر هستند دمپایی انگشتی ها می توانند نام های متفاوتی در سراسر جهان داشته باشند ، اما مشکلاتی که می توانند ایجاد کنند، در همه جا یکسان هستند.

از آن زمان تا کنون این سبک کفش ها به خاطر راحتی ، نرمی ، خنکی مورد استفاده قرار گرفته اند. این سبک کفش حتی در فرهنگ های شرقی و غربی، در ژاپن، مصر، یونان و رم مورد هشدار قرار گرفت در حال حاضر یکی از معروف ترین کفش ها در جهان شرکت برزیلی هاوایانس یک شرکت کفش لاستیکی است که در سطح بین المللی به خاطر تنوع مدل ها و رنگ ها موفق بوده است. مهم نیست از کجا می آیند یا چه کسانی آن ها را می پوشد، اما دمپایی انگشتی ، ممکن است سالم ترین نوع کفش نباشد.

دمپایی لا انگشتی

مضرات پوشیدن دمپایی لا انگشتی 

مشکلات پوشیدن دمپایی لا انگشتی

نداشتن ضربه گیر 

وقتی قدمی بردارید، نیرو تولید می شود. که فیزیک پایه است.

فیزیک چه ربطی با دمپایی انگشتی ساحلی دارد؟

هنگام راه رفتن ، تاثیر کلی ایجاد می شود. این تاثیر فقط روی پاهای نیست ، بلکه روی کل بدن است.

با این حال، دمپایی انگشتی ها قادر به کاهش تاثیر پیاده روی نیستند ، به خصوص وقتی که روی سطوح سخت تر مثل آسفالت قدم بردارید. لاستیک کف دمپایی برای محافظت از پاها و وزن بدنتان کافی نیست.

علاوه بر این ، دمپایی های ساحلی شکلی کاملا مسطح دارند که می تواند منجر به عادت های پیاده روی بد شود. متداول است مردم را هنگام پیاده روی با دمپایی ها ببینیم. بعد از همه اینها ، این دمپایی ها در پا نمی ماند و به پاها ثبات نمی دهند.

در نتیجه می تواند درد مزمنی در ماهیچه های پا، کمر و باسن ایجاد کند.

نداشتن ضربه گیر

نداشتن ضربه گیر یکی از مشکلات پوشیدن دمپایی لا انگشتی  

نداشتن محافظ کافی برای پا 

مساله دیگر این است که چگونه پاها وقتی دمپایی می پوشید محافظت می شوند . ساختار این کفش ها به قدری ساده و سبک است که آن ها کم یا هیچ حفاظتی ندارند به همین دلیل پاها در برابر آسیب، سوختگی، نیش و عوامل طبیعی مختلف آسیب پذیر هستند. به طور خاص مربوط به این است که معمولا آن ها را در تابستان استفاده می کنیم . علاوه بر این ، ساحل، استخرها و باشگاه ها عمومی هستند. این بدان معنی است که خطر رویارویی با میکرو ارگانیسم ها قابل توجه است. دمپایی انگشتی ها پاها را پوشش نمی دهند، اما کاملا آنها را در معرض هر نوع آلودگی قرار می دهند.

در موارد بسیار شدید، تاثیر و نوردهی بیش از حد می تواند بر عصب های انتهایی موجود در پاها تاثیر بگذارد. این می تواند مشکلاتی در سیستم عصبی ، تنظیم حرارتی بدن و در رفاه عمومی ایجاد کند.

نداشتن محافط کافی

دمپایی لا انگشتی نامناسب برای پا 

بیماری های پوستی و قارچی 

برخی بیماری ها در تابستان بیشتر شایع هستند. گرم ترین فصل سال، به خاطر قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب، رطوبت و میکروارگانیسم های موضعی در برخی مناطق تابستانی، خطراتی را به همراه می آورد. مشکل کلاسیک دیگر در تابستان رشد قارچ های ناشی از گرما و رطوبت است. این موارد در روزهای داغ تکثیر می شوند با این حال، وقتی نوبت به قارچ پا می رسد ، متخصصان همیشه تاثیر دمپایی ها را جدی نمی گیرند.

بیماری های قارچی و پوستی

مبتلا شدن به بیماری های پوستی و قارچ بادمپایی لا انگشتی 

برخی متخصصان مایل به استفاده از دمپایی های ساحلی در تابستان هستند ، زیرا آن ها هوای تازه را به پاها می دهند. به گفته آن ها، پوشیدن دمپایی انگشتی ها مطلوب است ، زیرا به خشک شدن پاها کمک و از تماس مستقیم با ریز جانداران در ماسه جلوگیری می کند. محققان دیگر استفاده ازدمپایی انگشتی را به خاطر در معرض قرار گرفتن پا مقابل ارگانیسم های مختلف موجود در آب و ماسه ، توصیه نمی کنند. آن ها همچنین در مورد خطر سرطان پوست به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در برابر اشعه های خورشید تاکید می کنند.

با توجه به اینکه هدف اصلی از پوشیدن کفش حمایت و حفاظت از پاها است، دمپایی های ساحلی و صندل ها مردود می شوند اما با بهداشت خوب و استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب می توانید از تابستان لذت ببرید بدون اینکه آسیب زیادی به پاها وارد کنید .

به چند دلیل مهم هرگز دمپایی لا انگشتی نپوشید!

1.929
این مطلب مفید بود ؟1118
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ن / ف.ن
برچسب : مدل دمپایی
وبگردی