دهقان فداکار
ریزعلی خواجوی یا همان دهقان فداکار و قهرمان داستان فراموش نشدنی کتاب درس فارسی دقایقی پیش در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز درگذشت.

دهقان فداکار درگذشت

ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار دقایقی پیش در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز درگذشت.ریزعلی خواجوی دهقان فداکار عصر روز یکشنبه پنجم آذرماه از شهر میانه به این بیمارستان انتقال یافت که در بدو ورود، در بخش آی. سی. یو این مرکز تحت مراقبت قرار گرفت.وی که با علائم بیماری ذات الریه و کاهش هوشیاری در بخش آی. سی. یو این مرکز تحت مراقبت قرار گرفته بود درگذشت.

 دهقان فداکار

عکس دهقان فداکار در بیمارستان امام رضا تبریز

بیوگرافی کوتاه دهقان فداکار

ریزعلی خواجوی، فرزند علی اصغر، روز پنجم اسفندماه سال 1309 خورشیدی در روستای قلعه جوق شهرستان میانه متولد شد. او در آذرماه 1341 شمسی، در سن سی و دو سالگی شب هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می کرد، متوجّه مسدود شدن مسیر قطار به علت ریزش کوه شد. در آن هنگام برای نجات قطار و مسافران آن، کُت خود را آتش زد و به سمت قطار حرکت کرد؛ این کار نتوانست مسئولین قطار را آگاه سازد و در نهایت با شلیک چند گلوله از تفنگ شکاری خود، توانست باعث توقف قطار شود.

به گفتهٔ او پس از توقّف قطار، مردم ناراضی از قطار پیاده شدند و او را کتک زدند. تا اینکه او آنها را متوجه خطری که در انتظار آنها بود؛ ساخت. پس از آنکه مسافرین با چشم خود ریزش کوه را دیدند به تشکر و عذرخواهی از او روی آوردند.

دهقان فداکار

عکس ریزعلی خواجوی دهقان فداکار و همسرش

علت مرگ ریزعلی خواجوی دهقان فداکار کتاب فارسی

4.427
این مطلب مفید بود ؟243
برگرفته از فارس - ویگی پدیا /ن
وبگردی