دفع عنکبوت از خانه
برای دفع عنکبوت از خانه تان فورا یک چوب دارچین را بسوزانید همچنین نگهداری اکالیپتوس و برخی از روغن های گیاهی خاص نیز به دور کردن آن ها کمک می کند.

چگونه می توان عنکبوت ها را از خانه دور کرد:

عنکبوت ها بخشی از زندگی هستند و حتی می تواند به شکلی مفید باعث کنترل آفات در باغ شما شوند با این حال، اغلب آنها یک مهمان ناخواسته در خانه شما می باشند. دفع عنکبوت از خانه و خلاص شدن از شر عنکبوت ها به طور کامل ممکن است واقع بینانه (یا ایده آل) نباشد، اما شما می توانید جمعیت آنها را در خانه خود تا حد زیادی کم کنید.

به جای استفاده از مواد شیمیایی، سعی کنید از این روش های طبیعی و ایمن - اما موثر - که در این بخش از نمناک گفته ایم استفاده کنید تا این مخلوقات از خانه شما دور شوند و به جابی مهاجرت کنند که به آن تعلق دارند.

دفع عنکبوت از خانه

روش هایی برای دفع عنکبوت از خانه 

راه های طبیعی برای خلاص شدن از عنکبوت ها در خانه: 

1. سرکه سفید:

اسپری سرکه می تواند به عنوان یک کنترل آفات، مخصوصا برای عنکبوت ها مناسب باشد. برای انسان ها بی ضرر هستند،اما آنها شامل اسید استیک می باشند که طعم و بوی ترش می دهد و عنکبوت ها به آن بسیار حساس هستند. برای استفاده، مقادیر مساوی از سرکه و آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید.

در اطراف خانه خود، بر روی آشپزخانه و ورودی اسپری کنید. استفاده از سرکه در حمام و آشپزخانه شما دو مزیت را باهم دارد، هم برای عنکبوت ها و هم برای تمیزی مفید می باشد.

دور کردن عنکبوت

دفع عنکبوت از خانه با مواد خانگی 

راهکارهای طبیعی برای دفع عنکبوت از خانه

2. مرکبات:

عنکبوت ها به اندازه سرکه از مرکبات بدشان می آید ؛ داشتن میوه های مرکبات در یک کاسه روی کانتر آشپزخانه شما یک راه عالی برای دور نگه داشتن عنکبوت هاست (و تشویق خوردن غذای سالم برای خانواده تان). شما همچنین می توانید پوست مرطوب میوه را در امتداد پنجره ها و درب ها بمالید.

برای ایجاد بوی بهتری نسبت به سرکه، می توانید مقداری پوست پرتقال را در یک فنجان سرکه بیش از یک ساعت قرار دهید. سرکه را به یک بطری اسپری مخلوط با آب بریزید ؛ می توان آن را به عنوان یک عامل تمیز کننده یا اسپری در مناطق عنکبوتی استفاده کرد.

داروی دفع عنکبوت

پوست پرتقال عالی برای دفع عنکبوت از خانه 

3. نعناع:

نعناع یک ماده ضد آفات طبیعی است و بیشتر آفات، از جمله عنکبوت، از نعناع متنفرند. روغن نعناع را به آب در یک بطری اسپری بریزید و تمام خانه را اسپری کنید. شما همچنین می توانید چند عدد از برگ های نعناع خشک را خرد کنید و آنها را در جاهایی از آشپزخانه قرار دهید.

اگر نعناع تازه ندارید، می توانید از کیسه های چای نعناع استفاده کنید. یکی دیگر از راه های عالی برای جلوگیری از ورود آفات به خانه شما این است که برگ های نعناع را در نزدیکی ورودی های خانه بگذارید.

نعنا ضد عنکبوت

نعنا مناسب برای دفع عنکبوت از خانه 

چگونه عنکبوت را از خانه رفع کنیم؟

4. روغن نعناع فلفلی:

روغن خالص نعناع فلفلی قوی است و نه تنها عنکبوت ها از آن نفرت دارند، بلکه بسیاری از آفات دیگر نیز متنفرند. بوی فوق العاده ای قوی برای حشرات کوچک است، که باعث دور شدنشان می شود. علاوه بر این کاری عالی برای دفع زنبورها استشما می توانید یک بطری اسپری پلاستیکی را بردارید و روغن نعناع فلفلی را با آب ترکیب کنید تا بیشتر شود و رقیق شود و همچنین پوست انسان ها و حیوانات خانگی را تحریک نخواهد کرد.

به سادگی در همه جاهایی که عنکبوت وجود دارد، اسپری کنید تا دور شوند. شما همچنین می توانید یک تکه پنبه را با روغن نعناع فلفلی خیس کنید در تمام خانه خود به طور استراتژیکی قرار دهید هر جا که فکر می کنید آنها دسترسی دارند.

روغن نعنا فلفلی

روغن نعنا برای دفع عنکبوت از خانه 

روش هایی مناسب برای دفع عنکبوت از خانه

5. اسپری طبیعی عنکبوتی:

اسپری عنکبوتی طبیعی (تهاجمی)

طرز تهیه:

 • 1 فنجان سرکه سیب
 • یک قاشق چای خوری روغن
 • یک فنجان فلفل
 • یک قاشق چایخوری صابون ظرف مایع

شما می توانید این اسپری را به هر جایی که فکر می کنید وجود دارند بزنید، مانند حمام و دیگر مناطق مرطوب در خانه. شما همچنین باید آن را در خارج از خانه خود در داخل پنجره ها، پنجره ها و درها اسپری کنید، تا عنکبوت ها وارد نشوند.برای ساخت این اسپری، همه مواد را باهم ترکیب کنید و در یک بطری اسپری بریزید و خوب مخلوط کنید. این دستور برای دو روز است و پس از آن باید دور ریخته شود.

ساخت سم عنکبوت

دفع عنکبوت از خانه با تهیه سم خانگی 

ترفندهایی بینظیر مناسب دفع عنکبوت از خانه

6.محیط را تمیز کنید:

اگر می خواهید بدانید که چگونه می توان عنکبوت را از خانه دور نگه داشت، باید بدانید که محیط خانه شما باید از چیزهایی مانند شمع، چوب ، سطل زباله و خاک تمیز باشد. عنکبوت ها در این جا آویزان می شوند و اگر آنها یک شکاف در دیوار و یا پنجره باز پیدا کنند، راه خود را به خانه پیدا می کنند. اگر شما یک شومینه دارید و نیاز به چوب دارید، مطمئن شوید که تمیز هستند. 

7. استفاده از سدر :

بوی چوب سدر چیزی نیست که عنکبوت ها را دیوانه کند، اما می توانید کمی مالچ سدر در محیط خانه بریزید از ورود عنکبوت ها جلوگیری کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که از روغن یا چوب سدر با کیفیت استفاده کنید.

اگر نمی خواهید پولی را صرف مالچ سدر کنید، می توانید روغن سدر را نیز مخلوط با آب کنید و به طور منظم به بیرون خانه خود اسپری کنید. شما همچنین می توانید سدر را در خانه قرار دهید تا عنکبوت را دفع کند. بوی سدر یک دافع عنکبوتی عالی است و می تواند در سراسر خانه شما به عنوان یک درمان طبیعی استفاده کنید.

سدر ضد عنکبوت

سدر برای دفع عنکبوت از خانه 

دفع عنکبوت از خانه با استفاده از موادهای طبیعی

8.شاه بلوط :

ممکن است تعجب آور باشد که یاد بگیرند که یک راه عالی برای از بین بردن خانه خود از عنکبوت ها با شاه بلوط است. شاه بلوط در دور نگه داشتن عنکبوت ها عالی است.اینها را در کابینتها، پنجره ها و همه جایی که عنکبوت ها از آنجاها وارد می شوند، قرار دهید. یکی از بهترین چیزهایی که در مورد شاه بلوط به نظر می رسد این است که آنها به سرعت تمام نمی شوند، بنابراین شما می توانید طولانی مدت از آنها استفاده کنید. 

9.روغن های ضروری:

به جای استفاده ار آفت کش های تجاری که حاوی مواد شیمیایی مضر هستند، به روغنهای ضروری برای بازدارندگی عنکبوت ها در خانه خود نگاه کنید.در این بخش از نکات خانه داری در نمناک برخی از روغن های ضروری وجود دارد که برای بازدارندگی عنکبوت کار می کنند:

 • درخت چای
 • رز
 • دارچین
 • مرکبات
 • نعناع فلفلی
 • اسطوخدوس
 • اکالیپتوس

فقط حتما مواد تشکیل دهنده طبیعی مختلف را به طور منظم تعویض کنید تا همه چیز را تازه نگه دارید تا همچنان عنکبوت ها را دفع کنند. شما همچنین می خواهید از کودکان یا حیوانات خانگی مراقبت کنید تا درمان شما باعث مشکلاتی برای آنها نشود.

سم دفع عنکبوت

نگهداری روغن برای دفع عنکبوت از خانه 

دفع عنکبوت از خانه با گیاهان خانگی

نکته برای روغن اوکالیپتوس:

اسانس اکالیپتوس از درخت اکالیپتوس مشتق شده است و پر از خواص مفید می باشد این اسانس برای دور شدن عنکبوت از خانه شما عالی است. چند قطره روغن را به توپ پنبه بزنید و آنها را در گوشه ها، ترک ها، پنجره ها و مناطق دیگر در خانه خود که در آن شما عنکبوت پیدا می کنید قرار دهید. بویش، مانند روغن نعناع فلفلی، عنکبوت و حشرات دیگر را دور می کند.

شما همچنین می توانید روغن را با آب مخلوط کنید و در یک بطری اسپری بریزید و محلول را در اطراف خانه خود اسپری کنید. روغن اوکالیپتوس همچنین یک درمان طبیعی برای دور کردن مارها و پشه ها می باشد. 

رشد دادن اکالیپتوس:

ممکن است بوی عطرش را دوست داشته باشید، اما عنکبوت ها خیر. اکالیپتوس را به عنوان یک گیاه در خانه یا بیرون رشد دهید تا از ماندن عنکبوت ها در خانه جلوگیری کند. این یک روش فوق العاده طبیعی برای خلاص شدن از عنکبوت در خانه است.

اکالیپتوس ضد عنکبوت

تاثیر اکالیپتوس روی دفع عنکبوت از خانه 

فوت و فن دفع عنکبوت از خانه

10. پوست لیمو:

عنکبوت ها از مرکبات متنفرند ؛پوست لیمو را بر روی طاقچه های خود، قفسه های کتابچه و هر جای دیگری که مایل به پنهان شدن در آن هستند، را قرار دهید. این یک راه آسان برای خارج کردن آنها از خانه است. 

11.سفید کننده:

سفید کننده برای بسیاری از چیزها مفید است - یکی از آنها سموم خانگی است.اسپری کردن سفید کننده رقیق شده در مناطقی که عنکبوت ها هستند، باعث می شود از آنها خلاص شوید. 

12. اسطوخدوس :

بوی اسطوخدوس ممکن است برای ما دوست داشتنی باشد، اما عنکبوت ها طرفدارش نیستند. یک بطری اسپری را تقریبا پر از آب گرم پر کنید، سپس 7 قطره اسانس اسطوخودوس و 1 قاشق غذاخوری شستشوی مایع دستشویی را به آن اضافه کنید. خوب تکان دهید و سپس به مناطقی که عنکبوت وحود دارد (ویندوز، درب و پایه دیوار معمولا محل خوبی برای شروع هستند) بزنید.

خواص اسطوخودوس

دفع عنکبوت از خانه با اسطوخودوس

13. دفع عنکبوت از خانه با دارچین:

دارچین مناسب برای دور نگه داشتن عنکبوت هاست، مثلا می توانید یک شمع دارچینی بسوزانید.

14.محوطه سازی خود را تماشا کنید:

مطمئن شوید که بیرون خانه شما عاری از برگ ها، گیاهان علفی، چوب و سایر مخفیگاه های حشراتی است. بوته ها را از خیلی نزدیک بودن به خانه دور کنید و علف های هرز را بکنید. اگر شما آنها را از ابتدا دور نگه دارید، عنکبوت ها و دیگر حشرات کمتر دوست دارند به خانه وارد شوند. 

15.به آنها اجازه ندهید وارد شوند:

بهترین راه برای از بین بردن عنکبوت اجازه ندادن برای ورودشان است. مطمعن شوید که خانه شما به درستی بسته است و آلودگی و هیچ چیزی نمی تواند به خانه وارد شود. چک کنید که تمام درب ها و پنجره ها بسته است و راهی برای ورود ندارند. استفاده از گچ و آب برای بستن هر گونه ترک و سوراخ استفاده کنید.

16. خاموش کردن چراغ در فضای باز:

چراغ ها حشرات را جذب می کنند و عنکبوت ها می خواهند آنها را بخورند.جلوگیری از این فستیوال را با خاموش کردن این چراغ ها امتحان کنید.

 

16 روش طبیعی و گیاهی برای دفع همه عنکبوت ها از خانه

4.2124
این مطلب مفید بود ؟10519
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
برچسب : حشرات موذی
وبگردی